همه مقدمات و زمینه سازی ها برای بازگشت زائرین حسینی فراهم شده است

05/07/1400 08:37:00 ب.ظ

بازدید وزیرکشور از مرکز مانیتورینگ ستاد اربعین؛ وحیدی: همه مقدمات و زمینه سازی ها برای بازگشت زائرین حسینی فراهم شده است

وزارت کشور, احمد وحیدی

بازدید وزیرکشور از مرکز مانیتورینگ ستاد اربعین؛ وحیدی: همه مقدمات و زمینه سازی ها برای بازگشت زائرین حسینی فراهم شده است

دکتر احمد وحیدی وزیر کشور در جریان بازدید از مرکز مانیتورینگ ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه همه مقدمات و زمینه سازی های لازم برای پذیرش زوار حسینی صورت گرفته است؛ گفت: از امروز در مرحله بازگشت زوار قرار داریم و ان شاا... به نحو موثر و مناسبی ورود زائرین عزیز حسینی را سامان خواهیم داد.

دکتر وحیدی با بیان اینکه همه کمیته های ذیربط آمادگی لازم برای پذیرش زوار حسینی را دارند؛ گفت: تصمیمات لازم برای رفاه حال زوار عزیزمان که در مرحله برگشت قرار دارند؛ اتخاذ شده است.وی در این خصوص گفت: یکی از موضوعات طرح شده، مساله بهداشت بود که در این خصوص مقرر شد ان شاا... با تست های فوری این مساله مدیریت شود.

دکتر وحیدی تصریح کرد: طبق برنامه، کسانی که تست پی سی آر شان منفی باشد به فوریت وارد کشور می شوند و آنهایی که خدای نکرده تست پی سی آر شان مثبت باشد به شکل مجزا در قرنطینه موقت قرار گرفته و سپس به شهر خودشان برگشت داده می شوند.وزیر کشور در خصوص موضوع حمل و نقل هم گفت: بازگشت زوار حسینی به دو صورت هوایی و زمینی است و تاکید بر این است که افرادی که وارد کشور می شوند دو دوز واکسن و تست پی سی آر شان کنترل شود.

ادامه مطلب:
پاد »

روایت آرش صادقی از شکنجه، بازجویی و مواجهه با پیکر بی‌جان مادر

«آرش صادقی»، فعال حقوق بشر در گفت‌وگو با «نرگس محمدی»، سخن‌گوی «کانون مدافعان حقوق بشر» به بخشی از شکنجه‌ها و بازجویی‌هایش پرداخته است. ... ادامه مطلب >>

به قول شما پیش بینی شده که ۸۰ هزار نفر در اربعین امسال از مرز گذشته اند که ۶۰ هزار نفر اینها به صورت هوایی بوده . میمونه ۲۰ هزار نفر ، نه، اصلا ۵۰ هزار نفر . این تعداد این همه جلسه گذاشتن نداره که ستاد استقبال به پا کنید.یا اینکه جمعیت اعزام شده به عراق بیش از اینهاستوالسلام چنانچه ستاد اربعین تعطیل شود، کار بر روال صحیح خود قرار خواهد گرفت و همه چیز به خوبی انجام خواهد شد.

مراسم جاماندگان از اربعین حسینی برگزار شدمراسم جاماندگان از اربعین حسینی پس از برگزار نشدن یک‌ساله این مراسم با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از میدان امام حسین(ع) به سمت حرم عبدالعظیم الحسنی(ع) برگزار شد.

رئیس جمهور: ایران با همه کشورها بنای همکاری دارد/ زیر بار زور نمی‌رویمرئیس جمهور هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید انگلیس تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با همه کشورها بنای همکاری و تعامل دارد اما این همکاری باید براساس احترام متقابل و در نظرگرفتن منافع ملت ها باشد و جریان سلطه گر و نظام سلطه بر این روابط سایه نیندازد.

پایان پروازهای اربعین به نجف و کربلا از امشب/ آغاز بازگشت زائرین حسینی از روز سه شنبه- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimپایان پروازهای اربعین به نجف و کربلا از امشب دبیر ستاد مرکزی اربعین: امشب پروازهای هوایی به پایان می‌رسد و کلیه زائرین به صورت هوایی وارد شهرهای مقدس نجف و کربلا می‌شوند

یک رای مثبت در رابطه با «حق سنوات پایان خدمت»/ همه حقوق کارگر مبنای محاسبه است/ لطفاً آرای قبلی را روزنامه رسمی نکنید!در رای اخیر، مبنای محاسبه‌ی حق سنوات، هرچیزی است که در دایره‌ی دستمزد کارگر قرار می‌گیرد؛ یعنی هر المانی که به ازای کار در ساعات عادی، به عنوان حقوق به کارگر پرداخت می‌شود.

اخذ تست کرونا از زوار اربعین به محض بازگشت به کشوردبیر و سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به روند اعزام زوار حسینی به کربلای معلی، تمهیدات بازگشت به کشور را اعلام و تاکید کرد که امکانات حمل‌ونقل و پذیرایی برای زوار در هنگام بازگشت از مرزها فراهم است و تست کرونا نیز از همه گرفته شده و افراد مشکوک قرنطینه خواهند شد. ملتی که خوشبختی و سعادت خویش را در 1400 سال پیش جستجو میکند لایق همین منجلاب اسلامی است که درش گیر کرده است.

نخست وزیر اسرائیل در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با مقامات ارشد بحرین و امارات دیدار کردنخست وزیر اسرائیل در حاشیه مجمع عمومی سازمان_ملل با مقامات ارشد بحرین و امارات دیدار کرد نخست وزیر اسرائیل در این دیدار گفت: «ما از ثبات برخورداریم، به داشتن رابطه باور داریم، و می‌خواهیم آن را تا جایی که ممکن است گسترش دهیم.» ⬇️ بیشتر بخوانید:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر احمد وحیدی وزیر کشور امروز دوشنبه هم زمان با روز اربعین حسینی ضمن عرض تسلیت این روز معنوی به همه عاشقان و دلدادگان حسینی، گفت:  همه مقدمات و زمینه ها برای بازگشت زائرین حسینی فراهم شده است.به گزارش ایسنا، از ساعات اولیه صبح امروز دوشنبه(۵مهرماه) همزمان با اربعین حسینی مراسم جاماندگان اربعین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به شکل محدود از میدان امام حسین(ع) به سمت حرم شاه عبدالعظیم الحسنی(ع) برگزار شد.به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی، روز یکشنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید انگلیس در تهران،  استقلال و آزادی را شعار اصلی مردم ایران خواند و تاکید کرد: کشور ما حقیقتا مستقل است و استقلال ما ادعایی نیست.خبرگزاری تسنیم ، هشتاد و چهارمین جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی امروز (یکشنبه 4 مهر) برگزار شد.

دکتر وحیدی با بیان اینکه همه کمیته های ذیربط آمادگی لازم برای پذیرش زوار حسینی را دارند؛ گفت: تصمیمات لازم برای رفاه حال زوار عزیزمان که در مرحله برگشت قرار دارند؛ اتخاذ شده است. وی در این خصوص گفت: یکی از موضوعات طرح شده، مساله بهداشت بود که در این خصوص مقرر شد ان شاا. در این مراسم موکب‌های عزاداری برپا شد و در آنها از عاشقان اهل‌بیت(ع) پذیرایی می‌شود، همچنین در برخی از موکب‌ها شرایطی فراهم شده است که مشتاقان امام حسین(ع) بتوانند تست کرونا انجام داده و واکسن نیز دریافت کنند.. رئیس جمهور با بیان اینکه بهترین روش برای کارکردن و همکاری با ایران رعایت اصل احترام متقابل است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی هیچ حرف نادرست و برخلاف حق را نمی پذیرد و اروپا و غرب بر اساس تجربیات خود باید به ایران به عنوان یک کشور مستقل نگاه کنند.. براساس خبر اعلام شده از آستان مقدس عبدالعظیم الحسنی(ع) درب ضریح‌های مقدس بسته است و هیچ‌گونه برنامه برای توقف زائران برگزار نمی‌شود. با تست های فوری این مساله مدیریت شود.

دکتر وحیدی تصریح کرد: طبق برنامه، کسانی که تست پی سی آر شان منفی باشد به فوریت وارد کشور می شوند و آنهایی که خدای نکرده تست پی سی آر شان مثبت باشد به شکل مجزا در قرنطینه موقت قرار گرفته و سپس به شهر خودشان برگشت داده می شوند. انتهای پیام. "سایمون شرکلیف" سفیر جدید انگلیس در تهران نیز ضمن تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهور، با بیان اینکه برای دومین بار و بعد از ۲۰ سال در ماموریتی جدید به عنوان سفیر به تهران سفر کرده است، گفت: تجربه و شناخت خوبی از ایران دارم و هدف اصلی من تلاش برای بهبود روابط دو کشور با نگاهی مثبت و سازنده است. وزیر کشور در خصوص موضوع حمل و نقل هم گفت: بازگشت زوار حسینی به دو صورت هوایی و زمینی است و تاکید بر این است که افرادی که وارد کشور می شوند دو دوز واکسن و تست پی سی آر شان کنترل شود. وی در خصوص حمل و نقل زمینی هم گفت: در این عرصه اتوبوس ها و ظرفیت ریلی مناسبی برای پذیرش زوار و رساندن آنها به شهرهای مقصد شان پیش بینی شده است. وزیر کشور همچنین گفت: در خصوص امکانات پشتیبانی، اقلام لازم اعم از آب و غذا در مرزهای مهران و شلمچه برای پذیرایی از زوار عزیز کشورمان پیش بینی شده است. دکتر وحیدی با بیان اینکه آمادگی خوبی در میان همه دستگاه های ذی ربط در پذیرش زوار حسینی وجود دارد؛ گفت: ان شاا.

.. بتوانیم به نحو مناسبی از زوار عزیزمان پذیرایی بکنیم و با صحت و سلامتی روانه شهرشان شوند. وی در ادامه گفت: اگر شرایط ترافیکی در مسیرهای مرزی، مقتضی اعمال محدودیت در تردد هم باشد؛ پلیس هماهنگی این کار را صورت خواهد داد. وزیر کشور در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص برنامه ریزی برگشت و پیش بینی اتوبوس و حمل و نقل لازم برای این عزیزان هم گفت: در حوزه مرزهای هوایی و در حوزه مرز زمینی، پیش بینی لازم در تامین اتوبوس ها و اتصال آن به حوزه ریلی برای زائرین حسینی بعمل آمده است و ان شاا.

.. مشکلی نخواهیم داشت. کد خبر: 370858 .