کرونا در ایران - افزایش شدید شمار مبتلایان، برپایی مراسم اربعین، و نگرانی از خیز ششم کرونا

27/09/2021 09:29:00 ب.ظ

رئیس سازمان پدافند غیرعامل نسبت به امکان بروز موج جدید پاندمی در کشور هشدار داده است.

کرونا, ایران

کرونا در ایران - افزایش شدید شمار مبتلایان، برپایی مراسم اربعین ، و نگرانی از خیز ششم کرونا رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی، از انجام «تست چشمی کرونا » از زائران بازگشته از عراق خبر داد و این اظهارات او با واکنش‌های زیادی در فضای مجازی روبرو شد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل نسبت به امکان بروز موج جدید پاندمی در کشور هشدار داده است.

سهمیه ایران در مراسم اربعین ۳۰ هزار نفر بود، اما پس از سفر مصطفی الکاظمی به ایران و با اصرار مقام‌های جمهوری اسلامی ایران، به ۶۰ هزار افزایش پیدا کرد.از طرفی، گزارش‌هایی از برپایی مراسم پیاده‌روی «جاماندگان اربعین» در نقاط مختلف کشور و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی از موارد منتشر شده است.

استاندار تهران گفته است که مراسم اربعین باید به شیوه‌ای برگزار شود که اعلام نشود «مراسم مذهبی ما را به پیک بعدی کشاند.»انوشیروان محسنی بندپی همچنین گفت که در مسیر راهپیمایی اربعین تعدادی ایستگاه برای تزریق واکسن از جمله واکسن فخرا مستقر می‌شود که کارآزمایی این واکسن تکمیل شود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

منتظر موج که هیچ طوفان و سونامی کرونا باید باشیم.از این آدمیان کجا فرار کنیم؟ با مستعان ۱۱۰ سربار سلامی تست کنید!

شمار قربانیان کرونا در آمریکا از 688 هزار نفر گذشتشمار قربانیان کرونا در آمریکا از 688 هزار نفر گذشت براساس تازه‌ترین داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز، مجموع قربانیان کرونا در آمریکا با مرگ 299 بیمار دیگر طی یک روز گذشته به 688 هزار و 51 نفر رسید.

تست کرونا در عملیات بازگشت فقط از زائران تب‌دار/ بابت سختی سفر اربعین عذرخواهی می‌کنم­وزیر راه و شهرسازی ضمن عذرخواهی از معطلی مسافران در فرودگاه امام خمینی برای انتقال به فرودگاه‌های عراق ، از اعزام ۶۴ هزار زائر ایران ی تاکنون خبر داد.

تصاویری از جشن پس از همه‌پرسی ازدواج همجنس‌گرایان در سوئیسحزب دموکرات‌مسیحی سوییس امیدوار بود با راه‌اندازی همه‌پرسی مانع اجرایی‌شدن قانون حق ازدواج همجنس‌گرایان شود. 😅😅قانونیکه ۳۵۰۰سال قبل نتیجشو مشخص شد غرب قوم لوط جدید است که انسانیت را به نام حقوق بشر به لجن کشیده است! لعنت به شما اين شود حقوق بشر هههه

وضعیت مزدبگیران از نگاه مسئولان: قراردادهای خارج از چارچوب قانون، در حال فروپاشی

چهار نفر از نیروهای هوادار ترکیه در بمباران هواپیماهای روسیه در عفرین کشته شدنداین یکی از معدود موارد تلفات نیروهای سوریه‌ای تحت حمایت ترکیه در حملات روسیه بوده است.

کیفیت هوای تهران در شرایط «خطرناک»/گروه‌های حساس از تردد در شهر بپرهیزندکیفیت هوای تهران در شرایط «خطرناک» گروه‌های حساس از تردد در شهر بپرهیزند رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، وضعیت شاخص کیفیت هوا را در شش ایستگاه تهران را «خطرناک» اعلام کرد. مثل چهل سال گذشته هوا کاملا قهوه ای میباشد

غلامرضا جلالی گفت زائران اربعین برای بازگشت به کشور چه از مرز هوایی و چه مرز زمینی باید تحت آزمایش پی‌سی‌آر قرار بگیرند و افراد با تست مثبت باید تحت «قرنطینه هوشمند» قرار بگیرند.شمار قربانیان کرونا در آمریکا با فوت 299 بیمار دیگر طی شبانه‌روز گذشته به 688 هزار و 51 نفر افزایش یافت.وزیر راه و شهرسازی ضمن عذرخواهی از معطلی مسافران در فرودگاه امام خمینی برای انتقال به فرودگاه‌های عراق، از اعزام ۶۴ هزار زائر ایرانی تاکنون خبر داد.به روز شده در: ۲۷/۰۹/۲۰۲۱ پس از آنکه اکثریت شهروندان سوئیس در همه‌پرسی روز یکشنبه به ازدواج زوج‌های همجنس رأی مثبت دادند گروهی از زوج‌های همجنس و غیرهمجنس اهل این کشور در شهر برن جشن ازدواجی نمادین برپا کردند.

سهمیه ایران در مراسم اربعین ۳۰ هزار نفر بود، اما پس از سفر مصطفی الکاظمی به ایران و با اصرار مقام‌های جمهوری اسلامی ایران، به ۶۰ هزار افزایش پیدا کرد. از طرفی، گزارش‌هایی از برپایی مراسم پیاده‌روی «جاماندگان اربعین» در نقاط مختلف کشور و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی از موارد منتشر شده است.09. استاندار تهران گفته است که مراسم اربعین باید به شیوه‌ای برگزار شود که اعلام نشود «مراسم مذهبی ما را به پیک بعدی کشاند. رستمی ادامه داد: به عنوان وزیر راه و شهرسازی از عموم زائرانی که در جریان سفر دچار سختی شدند عذرخواهی می‌کنم و وعده می دهم همه زائرانی که امروز در فرودگاه معطل شده بودند تا آخر امروز به عراق اعزام شوند.» انوشیروان محسنی بندپی همچنین گفت که در مسیر راهپیمایی اربعین تعدادی ایستگاه برای تزریق واکسن از جمله واکسن فخرا مستقر می‌شود که کارآزمایی این واکسن تکمیل شود. همچنین شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به بیش از 42 میلیون و 935 هزار نفر رسید. فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونای استان تهران نیز از افزایشی شدن دوباره آمار در پایتخت خبر داد.

علیرضا زالی گفت این رشد در شاخص سرپایی و بستری ها دیده شده است و می تواند به عنوان «زنگ خطری» باشد. در همین حال ایالت تگزاس با بیش از 4 میلیون و 18 هزار مورد و ایالت فلوریدا با بیش از 3 میلیون و 582 هزار بیمار کرونایی در رده‌های بعدی قرار دارند. مدیرگروه سلامت محیط و کار مرکز بهداشت قم نیز هشدار داده است که برپایی دسته‌های عزاداری بدون رعایت فاصله اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی، احتمال خیز ششم کرونا را در این استان افزایش خواهد داد. نرگس جعفری افضل در گفتگو با خبرگزاری ایرنا، وضعیت کرونا در قم را «نامطلوب» توصیف کرد و گفت «روزانه موارد زیادی تست مثبت در سطح استان گزارش می‌شود، تعدادی از افراد با حال وخیم در بیمارستان‌ها بستری هستند و روزانه تعدادی نیز جانشان را از دست می‌دهند. این آمار در ایالت تگزاس بیش از 64 هزار و 74 نفر و در ایالت نیویورک نیز 55 هزار و 188 نفر ثبت شد.»​ تکذیب خبر تزریق سینوفارم «تک‌دز» به کودکان یک روز پس از آنکه دبیرکل جمعیت هلال‌احمر ایران از واردات «واکسن تک دز» برای سنین ۳ تا ۱۷خبر داد، سازمان غذا و دارو در اعلامیه‌ای گفت که در انتقال خبر اشتباه رخ داده است و تأکید کرد که این واکسن‌ها دارای ویال‌های تک دز هستند، ولی دو دز دارند. پیشتر، پیام طبرسی، که به عنوان دبیر کمیته‌ تخصصی تشخیص و درمان کووید-۱۹ نیز انتخاب شده است و عضو کمیته‌ کشوری واکسن کرونا نیز هست گفته بود: «واکسن وارد شده توسط هلال احمر برای کودکان و نوجوانان که به صورت تک‌دزی مورد استفاده قرار می‌گیرد، در کشورهای چین و امارات متحده عربی مورد تائید و استفاده قرار گرفته است..

» پیام طبرسی گفته بود واکسن سینوفارمی که اکنون وارد کشور شده است، مناسب سنین ۶ تا ۱۷ سال است و به کودکان سینوفارم تک‌دز تزریق می‌شود. کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو ایران نیز در توییتی «تک دز» بودن واکسن سینوفارم را تکذیب کرده است. تزریق واکسن سینوفارم به کودکان در چند کشور در حال آزمایش است. واکسن چینی سینوفارم، بیشترین سهم را در واردات واکسن به ایران داشته است و تاکنون ۶۱ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۳۹۶ دز واکسن سینوفارم از چین در ۳۴ محموله وارد ایران شده است. مطالب مرتبط .