هفته هنر و فرهنگ، میدانداری نوحه‌خوانان، دلمردگی، هنر نیمه‌جان - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هفته هنر و فرهنگ، میدانداری نوحه‌خوانان، دلمردگی، هنر نیمه‌جان

موزه هنرهای معاصر آبادان که یکی از معدود جاذبه‌های گردشگری هنری این شهر بود به ویرانه ای بدل شده است. قرار بود سازمان منطقه آزاد اروند این موزه را بازسازی کند، اما نه تنها ساخته نشد بلکه به یک ویرانه تبدیل شد.

احمد نشان، آخرین مسوول و متولی موزه هنرهای معاصر آبادان که فقط یک سال دوام آورد و طرح‌هایی داشت، با هنرمندان ایتالیایی قرارها گذاشته بود. اینک که رفته است، از برخورد منطقه اروند با این موزه می‌گوید: ‏‏«تعریف‌شان از موزه فقط سالن است نه موزه. موزه اهواز را ببینید که نمایشگاه گل و مدارس در آن برگزار کردند. در آبادان هم ‏همین را از ما می‌خواستند. موزه را سالن نمایشگاهی می‌بینند، اما ما داشتیم زیرساخت‌های نمایشگاهی را آماده می‌کردیم تا گنجینه را ‏از اهواز به ساختمان موزه در آبادان بیاوریم.

گروه هفت نفره‌ای به مدیریت دکتر سعید مدنی جامعه شناس این گزارش را تهیه کرده و موسسه رحمان به چاپش رسانده است. در مقدمه کتاب نوشته‌اند: وجود امکان بیان اعتراض و نظر مخالف از شرایط اساسی دموکراسی است. اگر جامعه‌ای صدای معترضان خود را نشنود، نخواهد توانست شیوه خود را برحسب خواست ملّت تصحیح کند که این مسأله در نهایت به ضرر حاکمیت و دولت تمام می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

استاندار: دورکاری در استان تهران یک هفته دیگر تمدید شدتهران- ایرنا- استاندار تهران گفت: دورکاری و کاهش یک سومی کارکنان دستگاه های اجرایی استان این هفته نیز تمدید شد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

قیمت ارز در اولین روز هفتهقیمت ارز در اولین روز هفته امروز (شنبه) صرافی‌های بانکی هر دلار را به قیمت ۱۹ هزار و ۹۰۰ تومان می‌خرند و معادل ۲۱ هزار و ۳۰۰ تومان نیز می‌فروشند که نرخ خرید و فروش دلار نسبت به آخرین روز معاملات هفته گذشته (پنج‌شنبه) ۴۰۰ و ۵۰۰ تومان افزایش یافته است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تمدید دورکاری در دستگاه های اجرایی استان تهران برای یک هفتهتمدید دورکاری در دستگاه‌های اجرایی استان تهران برای یک هفته استاندار تهران با اشاره به تشدید نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از تمدید دورکاری یک سوم کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان تهران در هفته جاری خبر داد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روحانی: پروتکل‌های بهداشتی محرم تا پایان هفته بعد ابلاغ می‌شودتهران-ایرنا- رییس جمهوری گفت: همه دستورالعمل‌های بهداشتی لازم برای ماه محرم تا پایان هفته بعد مشخص و به همه دستگاه‌ها ابلاغ می‌شود. مسئولان مساجد مقررات ماه محرم را بپذیرند | روحانی: مقرراتی که برای ماه محرم می‌گذاریم باید مسوولان مساجد و تکایا مسوولیت بپذیرند اگر فردی خدای نکرده دقت نکرد، باید با او برخورد شود و قرار شد وزارت کشور و وزارت بهداشت نحوه برخورد با متخلفان را تدوین کنند
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

پرونده خبری هفته| کرونا سرنوشت کنکوری‌ها را تغییر می‌دهد؟کنکور برگزار می‌شود یا به تعویق می‌افتد؟ تا اینجا، وزارت علوم، علی‌رغم مخالفت‌های وزارت بهداشت، پاسخ صریح و قاطعی به این سوال داده است: همه چیز برای برگزاری کنکور 99 آماده است.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

هشدار سی‌گار: حملات طالبان «مرگبارترین هفته» در ۱۹ سال اخیر افغانستان را رقم زده استطالبان از ابزار خشونت برای تضعیف ارتش افغانستان استفاده می‌کنند؛ با این وجود این خشونتها را تا آنجایی افزایش می‌دهند که همچنان در چهارچوب توافق با آمریکا باقی بمانند. هدف آنها از این کار احتمالا هم تشویق آمریکایی‌ها به تخلیه افغانستان است و هم فراهم کردن شرایط مطلوبی برای خود برای دوران پس از تخلیه.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »