هشدار سازمان ملل در مورد خطر جانی 3 میلیون غیرنظامی در ادلب

30/05/1398 11:17:00 ب.ظ

Nazanin Hansu | New York سازمان ملل متحد/خبرگزاری آناتولی استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در کنفرانس مطبوعاتی روزانه خود ضمن محکوم کردن حملاتی که در شمال سوریه علیه غیرنظامیان، بیمارستان و مدارس انجام می گیرد، هشدار داد: افزایش تنش و حملات...

Nazanin Hansu | New York سازمان ملل متحد/خبرگزاری آناتولی استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل در کنفرانس مطبوعاتی روزانه خود ضمن محکوم کردن حملاتی که در شمال سوریه علیه غیرنظامیان، بیمارستان و مدارس انجام می گیرد، هشدار داد: افزایش تنش و حملات در شمال غربی سوریه و ادلب امنیت جانی 3 میلیون غیرنظامی را دچار مخاطره می کند و این باعث ایجاد موج بحرانی جدید خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش تنش در شمال سوریه گفت: باید تمام طرف ها به قانون بین‌المللی حقوق بشر احترام بگذارند و هرچه سریعتر باید به توافق ادلب که توسط روسیه و ترکیه در سال 2018 امضا شد پایبند باشند. دوجاریک با بیان اینکه در حملات دیروز در ادلب 3 غیرنظامی جان خود را از دست دادند، اظهار داشت: در این حمله 14 نفر از جمله 2 کودک مجروح شدند. به علت درگیری ها در حما 15 هزار نفر بی خانمان و آواره شده اند. طی 4 ماه اخیر نیز بیش از نیم میلیون انسان در این منطقه مجبور به کوچ اجباری شدند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

تکرار ادعاهای پمپئو علیه ایران در شورای امنیت سازمان مللتکرار ادعاهای پمپئو علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر با تکرار ادعاهایی علیه ایران درباره به پایان رسیدن تحریم تسلیحاتی ایران و حمایت از کشتی‌های حامل سوخت ایران هشدار داد.

ظریف: ممکن است مقامات آمریکایی بگویند باید در ساختمان سازمان ملل بخوابمظریف در گفت‌وگو با NBC: آمریکا هم شخصی را تحریم کرده که مجوز گفت‌وگو را می‌دهد (رهبر انقلاب) و هم کسی که مجری مذاکرات است(وزیر خارجه)؛ نمی‌دانم چگونه می‌خواهند صحبت کنند!

بازداشت مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر در رابطه با «واردات دارو» تایید شد♦️بازداشت مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر در رابطه با «واردات دارو» تایید شد ⚡️پس از انتشار خبر بازداشت مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر ایران در رابطه با «واردات دارو»، روابط عمومی این سازمان نیز این خبر را تایید کرد.

چین نسبت به احیای داعش در سوریه هشدار دادچین نسبت به احیای داعش در سوریه هشدار داد به تازگی برخی مقام‌های نظامی آمریکا نیز با انتشار گزارشی نسبت به بازگشت داعش هشدار داده و گفته‌اند که حضور صرفا یک نیروی بسیار محدود نظامی در سوریه، به این گروه تروریستی حیاتی دوباره می‌بخشد.

سازمان حقوق بشری: افزایش سیستماتیک مجرم خواندن مدافعان حقوق بشر در ایران | DW | 20.08.2019برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر درباره‌ 'مجرم‌انگاری نظام‌مند مدافعان حقوق بشر' گزارش داده است. این گزارش بر اساس تحلیل ۲۸ پرونده‌ فعالان و وکلای حقوق بشری تهیه شده که ۱۵ تن از آن‌ها هم‌اکنون زندانی هستند.

هشدار؛ «شیشه‌»ای جدید با قیمت ارزان در راه استمرگ روزانه ۱۰ تن بدلیل مصرف مواد مخدر ستاد مبارزه با مواد مخدر: سالیانه ۴۵۰ هزار نفر به سبب سوء مصرف مواد مخدر در دنیا و در ایران روزانه ۱۰ نفر جان خود را از دست می‌دهند و به عبارتی در سال، ۳۶ هزار و ۶۰۰ نفر جان خود را از دست می‌دهند.