ظریف: ممکن است مقامات آمریکایی بگویند باید در ساختمان سازمان ملل بخوابم

30/05/1398 07:38:00 ب.ظ

ظریف در گفت‌وگو با NBC: آمریکا هم شخصی را تحریم کرده که مجوز گفت‌وگو را می‌دهد (رهبر انقلاب) و هم کسی که مجری مذاکرات است(وزیر خارجه)؛ نمی‌دانم چگونه می‌خواهند صحبت کنند!

محمدجواد ظریف گفت: این‌چنین نبوده است که ورود من به آمریکا حتی بدون تحریم اخیر، راحت باشد و هر بار، آمریکایی‌ها برای من روادید یک بار ورود صادر کرده‌اند. وی افزود: البته ممکن است محدودیت‌های بیشتری را نسبت به قبل که اجازه تردد به سه ساختمان را داده...

وی افزود: البته ممکن است محدودیت‌های بیشتری را نسبت به قبل که اجازه تردد به سه ساختمان را داده بودند، ایجاد کنند و بگویند که در ساختمان سازمان ملل بخوابم. بنابراین ممکن است دبیرکل سازمان ملل مرا در آنجا در حالی پیدا کند که خوابیده‌ام!

ظریف همچنین در پاسخ به این سوال که آیا بین این رفتار آمریکا که از طرفی صحبت از مذاکره بدون شرط با ایران می‌کند و از طرف دیگر شما را تحریم می‌کند، تعارضی وجود ندارد، گفت: بله، ایالات متحده آمریکا رهبر ایران را تحریم کرده است و همچنین وزیر امور خارجه ایران را. بنابراین آمریکایی‌ها کسی را تحریم کرده‌اند که مجوز گفت‌وگو می‌دهد و همچنین کسی را تحریم کرده‌اند که مجری مذاکرات است. نمی‌دانم آنها چگونه می‌خواهند مذاکره کنند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

رنج‌های نهادینه‌شده| احمد آرام

بارها شده است که واژه‌ «رنج»، نویسندگان را به خود مشغول داشته تا با یک درک اصولی، آن را در آثار خود بصری جلوه دهند؛ آن هم به گونه‌ای که زمان و مکان در رنج، هم شنیداری باشد و هم دیداری. و اگر رنج تخیل را به بازی بگیرد، بدون شک، از راه چنین تخیلی جغرافیای دیگران با جغرافیای زیستگاه ما گره خواهد خورد؛ و سرمنشأ چنین پیوندی رنج مشترک است. از همین‌روست که رفت‌وبرگشت به جهان ادبی نویسندگانِ قدر، قضاوت کردن پندارهای خود در بازیافت مکان و زمان‌های فرّار است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ظریف: احتمال اینکه ترامپ 4 سال دیگر مهمان یا مزاحم دنیا باشد زیاد است

هشدار ظریف به آمریکا: ممکن است ایران غیرقابل پیش‌بینی عمل کند | DW | 21.08.2019وزیر خارجه ایران در ادامه سفر خود به سوئد در موسسه 'سیپری' استکهلم درباره اوضاع خاورمیانه و خلیج فارس سخنرانی کرد. او گفت ممکن است ایران هم در مقابل آمریکا غیرقابل پیش‌بینی عمل کند.

ظریف: در مقابل رفتار غیرقابل‌پیش‌بینی ترامپ، ما هم ممکن است غیرقابل‌پیش‌بینی شویم

ظریف: سازوکار مذاکره آمریکا با ایران آماده استمحمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران گفت:«اگر اروپا به تعهدات خود در چارچوب برجام عمل کند، ایران چند ساعته به سطح تعهدات پیشین خود باز خواهد گشت.»

ظریف: ایران علاقه‌ای به مذاکره با آمریکا ندارد

دیدار ظریف با رییس جمهورفرانسه در روز جمعهظریف با مکرون دیدار می‌کند وزیر امور خارجه ایران در جریان دیدار با ایرانیان مقیم سوئد گفت روز جمعه با امانوئل مکرون، رئیس جمهوری و ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه، دیدار و رایزنی می‌کند