نیروهای کرد 'درحال عقب نشینی از مرز سوریه هستند'

28/08/2019 04:18:00 ق.ظ

نیروهای کرد 'درحال عقب نشینی از مرز سوریه هستند'

نیروهای کرد 'درحال عقب نشینی از مرز سوریه هستند'

مقام های کرد در شمال شرقی سوریه می گویند که یک گروه شبه نظامی مورد حمایت آمریکا درحال عقب نشینی از ناحیه ای در مرز ترکیه است.

این حرکت بخشی از توافق با ترکیه و آمریکاست.ترکیه تهدید کرده است که در صورت عدم خروج یگان های مدافع خلق از ناحیه مرزی و ایجاد یک"ناحیه امن"، دست به حمله خواهد زد.آنکارا این گروه را"تروریستی" می داند و می گوید بازوی حزب ممنوعه کارگران کردستان (پ ک ک) است که برای سه دهه در جهت خودمختاری با دولت ترکیه جنگیده است.

یگان های مدافع خلق نقشی ممتاز در ائتلاف موسوم به"نیروهای دمکراتیک سوریه" (اس دی اف) داشتند که شریک ارتش آمریکا در سوریه علیه گروه"دولت اسلامی" بود.به گفته سفارت آمریکا در آنکارا فرستادگان ارتش آمریکا و ترکیه در روز هفتم اوت بر سر"اجرای سریع" تدابیری برای"رفع نگرانی های امنیتی ترکیه" در طول مرز این کشور با سوریه به توافق رسیدند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

۲۴ سال حبس برای صبا کرد افشاری

ظریف با همتای ژاپنی خود دیدار کردوزیر امور خارجه کشورمان در جریان سفر به سه کشور شرق آسیا، در ژاپن با همتای خود دیدار کرد.

اعتراض مهاجران ونزوئلایی پس از بسته شدن مرز اکوادوپیش از اقدام‌های جدید، بیش از ۸۵ هزار مهاجر ونزوئلایی در ماه گذشته با عبور از کلمبیا به اکوادور وارد شدند. اما گروه جدید مهاجران چندان خوش‌شانس نبودند.

لبنان ضمن تلاش برای کاهش تنش با تل‌آویو از اسرائیل به شورای امنیت شکایت می‌کندجمال الجراح وزیر اطلاع‌رسانی لبنان، سه‌شنبه 27 اوت تاکید کرد کشورش درباره نقض حاکمیت خود از سوی

‌‌سخنگوی ارشد نیروهای مسلح: دشمنان ‌توان ‌رویارویی با ایران را ندارند / در اوج قدرت دفاعی هستیم- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها ـ سخنگوی ارشد نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمنان ‌توان ‌رویارویی با ایران را ندارند‌،گفت: امروز این نوید را به ملت‌ها می‌دهیم که دشمنان در حال طی کردن نفس‌های آخرشان هستند.

مسافری از یک «کشور ناامن» 130 پرواز فرودگاه مونیخ را به تعویق انداختپس از آنکه یک مرد اسپانیایی که از یک کشور «ناامن» آمده بود، از انجام بررسی‌های تکمیلی سرباز زد،

گفته می شود"یگان های مدافع خلق" در پایان هفته اولین گام های عملی در این جهت را با خروج شماری از جنگجویان و سلاح از دو ناحیه برداشته اند.استان‌وایر- صبا کرد افشاری به دلیل اعتراض به حجاب اجباری و عضویت در کمپین «چهارشنبه‌های سفید»  به ۲۴ سال حبس و محرومیت از برخی خدمات اجتماعی محکوم شد.به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف که در جریان سفر خود به سه کشور شرق آسیا، ساعتی پیش وارد ژاپن شده است، دقایقی پیش در شهر بندی یوکوهاما با «کونو تارو» دیدار و گفت‌وگو کردند.در حال حاضر حدود ۳۲۰ هزار ونزوئلایی در اکوادور زندگی می‌کند.

این حرکت بخشی از توافق با ترکیه و آمریکاست. ترکیه تهدید کرده است که در صورت عدم خروج یگان های مدافع خلق از ناحیه مرزی و ایجاد یک"ناحیه امن"، دست به حمله خواهد زد. صبا کرد افشاری ۱۱ خرداد ۹۸ در منزل پدری خود در تهران بازداشت و به بازداشتگاه وزرا منتقل شد. آنکارا این گروه را"تروریستی" می داند و می گوید بازوی حزب ممنوعه کارگران کردستان (پ ک ک) است که برای سه دهه در جهت خودمختاری با دولت ترکیه جنگیده است. یگان های مدافع خلق نقشی ممتاز در ائتلاف موسوم به"نیروهای دمکراتیک سوریه" (اس دی اف) داشتند که شریک ارتش آمریکا در سوریه علیه گروه"دولت اسلامی" بود. او اواخر مهر ماه ۹۷ به بند زنان زندان اوین منتقل و توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه به اتهام «اخلال در نظم عمومی» به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. به گفته سفارت آمریکا در آنکارا فرستادگان ارتش آمریکا و ترکیه در روز هفتم اوت بر سر"اجرای سریع" تدابیری برای"رفع نگرانی های امنیتی ترکیه" در طول مرز این کشور با سوریه به توافق رسیدند.

این هیات ها همچنین گفتند که"در اسرع وقت یک مرکز مشترک عملیاتی در ترکیه را برای هماهنگی و مدیریت ناحیه ای امن" تاسیس خواهند کرد. صبا کرد افشاری در حال حاضر زندانی است. به گفته سفارت آمریکا این"منطقه امن یک کریدور صلح خواهد بود و تلاش زیادی خواهد شد تا آوارگان سوری بتوانند به کشورشان بازگردند." وزیر دفاع ترکیه روز شنبه گفت که این مرکز عملیات مشترک"با ظرفیت کامل" مشغول فعالیت است و"تخریب استحکامات تروریستی" شروع شده است. + .