نیروهای کرد 'درحال عقب نشینی از مرز سوریه هستند'

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 16 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 51%

مقام های کرد در شمال شرقی سوریه می گویند که یک گروه شبه نظامی مورد حمایت آمریکا درحال عقب نشینی از ناحیه ای در مرز ترکیه است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

گفته می شود"یگان های مدافع خلق" در پایان هفته اولین گام های عملی در این جهت را با خروج شماری از جنگجویان و سلاح از دو ناحیه برداشته اند.ترکیه تهدید کرده است که در صورت عدم خروج یگان های مدافع خلق از ناحیه مرزی و ایجاد یک"ناحیه امن"، دست به حمله خواهد زد.

یگان های مدافع خلق نقشی ممتاز در ائتلاف موسوم به"نیروهای دمکراتیک سوریه" (اس دی اف) داشتند که شریک ارتش آمریکا در سوریه علیه گروه"دولت اسلامی" بود. این هیات ها همچنین گفتند که"در اسرع وقت یک مرکز مشترک عملیاتی در ترکیه را برای هماهنگی و مدیریت ناحیه ای امن" تاسیس خواهند کرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۲۴ سال حبس برای صبا کرد افشاری
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ظریف با همتای ژاپنی خود دیدار کردوزیر امور خارجه کشورمان در جریان سفر به سه کشور شرق آسیا، در ژاپن با همتای خود دیدار کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اعتراض مهاجران ونزوئلایی پس از بسته شدن مرز اکوادوپیش از اقدام‌های جدید، بیش از ۸۵ هزار مهاجر ونزوئلایی در ماه گذشته با عبور از کلمبیا به اکوادور وارد شدند. اما گروه جدید مهاجران چندان خوش‌شانس نبودند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

لبنان ضمن تلاش برای کاهش تنش با تل‌آویو از اسرائیل به شورای امنیت شکایت می‌کندجمال الجراح وزیر اطلاع‌رسانی لبنان، سه‌شنبه 27 اوت تاکید کرد کشورش درباره نقض حاکمیت خود از سوی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

‌‌سخنگوی ارشد نیروهای مسلح: دشمنان ‌توان ‌رویارویی با ایران را ندارند / در اوج قدرت دفاعی هستیم- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها ـ سخنگوی ارشد نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمنان ‌توان ‌رویارویی با ایران را ندارند‌،گفت: امروز این نوید را به ملت‌ها می‌دهیم که دشمنان در حال طی کردن نفس‌های آخرشان هستند.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

مسافری از یک «کشور ناامن» 130 پرواز فرودگاه مونیخ را به تعویق انداختپس از آنکه یک مرد اسپانیایی که از یک کشور «ناامن» آمده بود، از انجام بررسی‌های تکمیلی سرباز زد،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »