نگرانی‌ها در آلمان از نخست‌وزیرشدن بوریس جانسون در بریتانیا | DW | 23.07.2019

01/05/1398 08:55 ب.ظ

احزاب و صاحبان صنایع آلمان نسبت به سیاست‌های پوپولیستی نخست‌وزیر جدید بریتانیا و تصمیم او مبنی بر برگزیتِ بدونِ توافق با اتحادیه اروپا ابراز نگرانی کردند. تنها حزب پوپولیست راست‌گرای این کشور از انتخاب جانسون خرسند است

روز سه‌شنبه، یکم مرداد (۲۳ ژوئیه) اعضای حزب محافظه‌کار بریتانیا بوریس جانسون را به عنوان رهبر حزب محافظه‌کار و به طبع آن به ریاست دولت بریتانیا برگزیدند.او گفته است که بریتانیا در صورت نیاز، بدون توافق نهایی و بستن قرارداد با اتحادیه اروپا از آن خارج خواهد شد.

او گفته است که بریتانیا در صورت نیاز، بدون توافق نهایی و بستن قرارداد با اتحادیه اروپا از آن خارج خواهد شد. کریستیان لیندنر، رهبر حزب دموکرات‌های آزاد آلمان نیز از انتخاب جانسون ابراز تاسف کرد و گفت، او از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده هم"غیرقابل ‌پیش‌بینی‌تر" است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

جای نگرانی تو موهاش دیده نشد تو اینکه دنیا پذیرش زیادی برای پوپولیست ها داره شکی نیست ولی این انتخاب مردم که اونهارو رو سر خودشون بیارن یا نه دیوانه چو دیوانه ببیند خوشش آید،ترامپ‌ وپوپولیستها تنها افراد خوشحال هستند نمیدونم چرا هر کی واسه مردم کار میخواد کنه و مردم دوسش دارن و از همه مهمتر با جمهوری اسلامی مخالفه یا پوپولیسته یا لمپن یا احمق و زن باز!!!!!! هر چی چپ و حروم زاده هست آسه بینل!!!

هرچی باشه از این زنیکه عفریته بهتره باز یک محافظ کار در یک کشوری سر کار اومد این رسانه های چپ شروع کردن حمله کردن ترامپ کم بود اینم اضافه شد شرم بر شما باد رسانه های چپ خیانت کار از جمله دوویچه ماهم خرسنديم 😊 این‌ آدم‌ فانتزی با دوستان خارجیش کارهای خیلی فانتزی خواهد کرد!.... ریدم‌ تو احزاب و صنایع آلمان! کوونتان را هم بکشید حرامزاده‌ها...

یک ترامپ دیگر ، این بار در انگلستان Reply: 07/23/19 17:58:20

مسجدی در شهر دویسبورگ آلمان پس از تهدید به بمبگذاری تخلیه شدپلیس آلمان مسجدی را در شهر دویسبورگ که متعلق به اتحادیه ترک-اسلامی برای امور دینی است، پس از تهدید به بمب‌گذاری تخلیه کرد. - خبرگزاری آناتولی

استقبال حزب 'آلترناتیو برای آلمان' از ناوگان حفاظتی اروپایی در خلیج فارس | DW | 23.07.2019رئیس حزب راستگرا و محافظه‌کار AfD پیشنهاد بریتانیا مبنی بر تشکیل یک ناوگان حفاظتی اروپایی در خلیج فارس را 'بسیار معقول' خواند و خواهان مشارکت آلمان در تامین امنیت نفتکش‌ها در تنگه هرمز شد. بازی خطرناکی خواهد شد ایران چیزی واسه از دست دادن نداره اما اونا چرا ایرانیا از مرگ نمیترسن اونا چی؟؟؟ پيشنهاد مي كنم پيش از هر اقدام اين چنيني، گرفتاري سربازان ناتو در باتلاق بي انتهاي افغانستان بازبيني شود. تنگه هرمز آب های سرزمینی ایرانه و عبور و مرور در تنگه هرمز تابع کنوانسیون های سازمان ملل در عبور از آب های سرزمینی در زمان صلح. تنگه هرمز آبهای بین المللی نداره و کشتیها مجبورند از آب های سرزمینی ایران ( آب های سرزمینی عمان قابلیت عبور ندارد) عبور کنند.

شلیک به یک اریتره‌ای در آلمان با ″انگیزه نژادپرستانه″ | آلمان | DW | 23.07.2019بازرسان پرونده شلیک به یک مرد جوان آفریقایی در ایالت هسن آلمان می‌گویند، پرواضح است که انگیزه این اقدام 'نژادپرستانه' بوده است. یک مرد ۵۵ ساله آلمانی از درون یک خودرو به این مرد شلیک کرد و بعد هم خود را کشت. چه دنیای پر از کثافتی!چرا ادما بخاطر مذهب و رنگ پوست و نژاد و...باید کشته بشن😢

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کمبود بیش از ۱۰۰ هزار پرستار در ایران

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کمبود بیش از ۱۰۰ هزار پرستار در ایرانیه واقعیت هایی از داخل ایران براتون ارایه کنم که خارمادرتون تکبیر و احسنت بگن. Ye modat dg begzare pol mizaran ba ham Karton mikharan wase Karton khabi . این بچه ها از رو ناچاری از شهرستانشان آمدند تو تهران با ماشین کار میکنن وشبها هم تو ماشین میخوابند.شرف دارند به دزدای حکومتی.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کمبود بیش از ۱۰۰ هزار پرستار در ایران

روز سه‌شنبه، یکم مرداد (۲۳ ژوئیه) اعضای حزب محافظه‌کار بریتانیا بوریس جانسون را به عنوان رهبر حزب محافظه‌کار و به طبع آن به ریاست دولت بریتانیا برگزیدند.

جانسون مصمم است که کشورش را تحت هر شرایطی تا آخر اکتبر از اتحادیه اروپا خارج کند.

او گفته است که بریتانیا در صورت نیاز، بدون توافق نهایی و بستن قرارداد با اتحادیه اروپا از آن خارج خواهد شد.

سیاستمدار ۵۵ ساله با سخنان پوپولیستی خود نگرانی احزاب و صاحبان صنایع آلمان را برانگیخته است. خبرگزاری فرانسه روز سه‌شنبه مواضع احزاب گوناگون آلمان را منتشر کرد.برند ریکسینگر، رهبر حزب چپ آلمان جانسون را یک فرد"عوام‌گرا و عوام‌فریب" نامید و اظهار داشت که انتخاب جانسون به ریاست دولت بریتانیا برای مردم این کشور، به‌ویژه برای اقشار متوسط به پایین زیان‌آور است.

کریستیان لیندنر، رهبر حزب دموکرات‌های آزاد آلمان نیز از انتخاب جانسون ابراز تاسف کرد و گفت، او از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده هم"غیرقابل ‌پیش‌بینی‌تر" است.

لیندنر معتقد است که با وجود جانسون هم‌پیوندی اروپا وارد"دوارنی ناآرام‌تر" می‌شود.

کاتیا لایکرت، نایب‌رئیس فراکسیون احزاب مسیحی در پارلمان آلمان ابراز امیدواری کرد که جانسون"به خاطر منافع برتانیای کبیر" با مسئولیت بیشتری کشورداری کند. او تصریح کرد که خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا به نفع هیچ کس نخواهد بود.آخیم پُست، نایب‌رئیس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات در پارلمان آلمان گفت، فرهنگ دموکراتیک بریتانیا از این پس با آزمایشی سخت مواجه خواهد شد.

فرانسیسکا براتنر از حزب سبز‌ها ابراز تاسف کرد از اینکه اعضای حزب محافظه‌کار بریتانیا یک"دروغگوی حرفه‌ای و بی‌مسئولیت" را به رهبری خود انتخاب کرده‌اند.

او ضمن تاکید بر اینکه"دوران سختی" در انتظار اروپاست خواستار آن شد که اتحادیه اروپا اکنون بیش از پیش اتحاد به‌خرج دهد

تنها حزب حاضر در پارلمان آلمان که از انتخاب جانسون ابراز خرسندی کرد، حزب راست‌گرای پوپولیستی"آلترناتیو برای آلمان" است.نه تنها سیاستمداران آلمان بلکه بخش اقتصاد این کشور نیز با انتخاب جانسون انتقادی برخورد کرده و آن را برای بریتانیا و دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا زیان‌آور ارزیابی کرده است.

هولگر بینگمن، رئیس"اتحادیه صاحبان صنایع و شرکت‌های صادراتی"آلمان معتقد است که خطر خروج بریتانیا بدون توافق نهایی با اتحادیه اروپا بالا رفته و در این میان هیچ کس نفعی نخواهد برد.اریک شوایتسر، رئیس اتحادیه اتاق‌های صنایع و بازرگانی آلمان هم ضمن اشاره به اینکه هم‌اکنون"سنگینی برگزیت" بر اقتصاد آلمان حس می‌شود، هشدار داده است که بریتانیا و اتحادیه اروپا باید به جای بدتر کردن اوضاع، به فکر راه حلی برای مشکلات کنونی باشند.

بسیاری از کارشناسان اقتصادی اروپایی معتقدند که خروج بدون قرارداد بریتانیا از اتحادیه اروپا به‌ویژه به اقتصاد بریتانیا آسیب می‌زند.

دیوید گوک، وزیر دادگستری بریتانیا گفته است که برگزیت بدون توافق، برای شهروندان بریتانیا "تحقیر ملی" به ارمعان خواهد آورد.