نگرانی از وضعیت نسرین ستوده؛ کارزار توییتری برای آزادی وکیلی که در زندان اعتصاب غذا کرده است

10/06/1399 09:41 ب.ظ

نگرانی از وضعیت نسرین_ستوده؛ کارزار توییتری برای آزادی وکیلی که در زندان اعتصاب غذا کرده است وکیل نسرین ستوده، با اشاره به این که فعالیت‌های او «در راستای تحقق حق دفاع شهروندان و ارتقاء حقوق بشر در ایران» بوده، نوشته است: «جای وکیل در زندان نیست.»

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. Print this page همزمان با برپایی یک کارزار اینترنتی برای درخواست آزادی نسرین ستوده وکیل زندانی در ایران، رضا خندان، همسر این وکیل که در اعتصاب غذا به سر می‌برد، می‌گوید خانم ستوده وضعیت جسمی خوبی ندارد.

آقای خندان روز دوشنبه ۱۰ شهریور به صدای آمریکا گفت: «متاسفانه ما دو روز یکبار و در بعضی مواقع سه روز یکبار در تماس هستیم و هر روز اجازه نمی‌دهند از بند زنان تماس بگیرند. امروز نوبت تماس بود که صحبت کردم. وضعیت خوبی متاسفانه نداشت و بیشتر نگران شدیم، به‌خاطر اینکه فشارش گویا پایین بوده و به خودش هم نگفتند فشارش چقدر است و گفته بودند باید حتما سرم وصل شود که خودداری کرده بود اما به هر حال فعلا ادامه می دهد.»

وی افزود: «پیگیری‌هایی را از طریق دادستانی کل،‌ دادستانی تهران انجام دادیم، ولی به هیچ وجه حاضر نیستند با کسی حتی صحبت کنند و خیلی [به فکر پاسخگویی] نیستند. هیچ وقت تا حالا نشده؛ چه شما نامه بنویسید، جواب نمی‌دهند و چه سوال بپرسید جواب نمی‌دهند. اساسا در ایران هیچ مسئولی با کسی معمولا ملاقات نمی‌کنند. بعضی جاها مثل سازمان زندان‌ها اصلا داخل راه نمی‌دهند.» headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

آیا جایی هست که قانونی از من بدلیل خشونت برادرم حمایت کند؟

۶ شغل پردرآمدی که از خانه و بدون نیاز به مدرک دانشگاهی می‌توان انجام دادشیوع ویروس کرونا و اجرای سیاست قرنطینه عمومی موجب شد تا ظرفیت بسیاری از مشاغلی که امکان دورکاری دارند بیش از پیش مشخص شود؛ در این میان ۶ شغل وجود دارد که استخدام در آن نه تنها نیازی به مدرک دانشگاهی نیست بلکه درآمد آن از سطح متوسط بازار کار بالاتر است.

وزیر دادگستری: ۱۷ لایحه قضایی از قوه قضاییه به دولت دوازدهم ارسال شده استتهران - ایرنا - وزیر دادگستری با تاکید بر بررسی دقیق و متقن لوایح قضایی در کمیسیون لوایح دولت گفت: ۱۷ لایحه قضایی از قوه قضاییه به دولت دوازدهم ارسال شده است.

روحانی: توسعه و تقویت روابط راهبردی با همسایگان از اولویت‌های ایران استتهرانه - ایرنا - رییس جمهوری توسعه و تقویت روابط راهبردی با همسایگان بویژه در حوزه‌های تجاری و اقتصادی را از اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران برشمرد و تاکید کرد: پیوندهای تاریخی و فرهنگی ملت‌های منطقه، پایه مستحکمی برای توسعه و ارتقاء بیش از پیش همکاری‌ با کشورهای همسایه و به تبع آن، تامین کننده منافع مشترک ملت‌ها و دولت‌های منطقه است.

مرکز رسانه قوه قضاییه: تطهیر قاتلان یکی از کارویژه‌های رسانه‌های ضدانقلاب استتهران- ایرنا- تطهیر قاتلان و بی‌گناه جلوه دادن اشراری که امنیت جانی مردم را تهدید کرده‌اند، یکی از کارویژه‌های تعریف‌شده برای رسانه‌های ضد انقلاب مانند «بی‌بی‌سی‌فارسی» و «اینترنشنال» در اجرای پروژه تحریف و تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران است.

جرد کوشنر،‌ بعد از فرود پرواز مستقیم اسرائیل به امارات: ایران بزرگترین تهدید منطقه استتظاهرات معترضان به محدودیت‌های پیشگیری کرونا در چند شهر بزرگ اروپایی جرد کوشنر با اشاره به این که توافق مذکور همکاری‌های اقتصادی، امنیتی، و مذهبی«پیشتر غیرقابل تصوری» را پدید خواهد آورد، گفت: «ما امروز آشکارا یک دستاورد تاریخی برای صلح را جشن می‌گیریم.»