آیا جایی هست که قانونی از من بدلیل خشونت برادرم حمایت کند؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 18 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دختری ۱۷ ساله‌ام که به‌دلیل خشونت فیزیکی برادرم قصد دارم از خانه بروم. آیا قانونا جایی هست که از افراد آسیب‌دیده مثل من حمایت کند؟ سوال_جواب_حقوقی

من یک دختر ۱۷ ساله هستم. پدرم چند سال پیش فوت کرده و الان برادر بزرگترم خانواده را اداره می‌کند. ایشان خیلی عصبی و خشن است و تا حالا چند بار من را کتک زده است. به عموهایم موضوع را گفتم آن‌ها هم می‌گویند حرفش را گوش بده کتک نخوری. مادرم حمایت می‌کند اما برادرم به حرفش گوش نمی‌دهد. سر لباس پوشیدن و یا رفتن به جایی من را کتک می‌زند. چند وقت پیش به زور تلفنم را گرفت و اینستاگرام من را چک کرد و به بهانه اینکه حالا به چند نفر جوک فرستاده بودم باز من را زد. من تصمیم دارم از خانه بروم.

به هر حال اگر به هیچ وجه امکان ماندن در آن خانه نباشد باید یک جای امن پیدا کنید. اصولا شما تحت ولایت و سرپرستی هیچ کسی نیستید و می‌توانید خانه را ترک کرده و هر جا که می‌خواهید زندگی کنید. سازمان بهزیستی خانه هایی برای اسکان دادن زنان و دختران خشونت دیده دارد اما شرایط پذیرشش سخت است به هر حال می‌توانید با بهزیستی شهرستانتان تماس بگیرید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آیا این چنین قانونی هست که پدر به جای پسر هشت ساله به زندان برود؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آیا زمین از ابتدا آب داشته است؟فرضیه غالب بر این نظریه استوار بود که آب، مدت‌ها پس از تشکیل کره زمین، توسط سیارک‌ها یا شهاب‌سنگ‌ها وارد سیاره شده است. حال دانشمندان فرانسوی نظریه جدیدی را مطرح کرده‌اند که این تئوری را به چالش می‌کشد. پژوهش جدید درباره منشا آب روی کره زمین چه می‌گوید؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آیا کشتی ایرانی در ونزوئلا محموله آلومینا بار زده است؟اگر چه برقراری رابطه تجاری میان دو کشور امری عادی است اما با توجه خط و نشان‌هایی که آمریکا برای ایران و ونزوئلا و این دو کشور برای آمریکا می‌کشند، این رابطه تجاری می‌تواند آمریکا را به عنوان کشور واضع تحریم ها به چالش بکشد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آیا جذب بودجه از خارج برای نشریات مانعی دارد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آیا کار کردن در روز عاشورا اشکالی دارد؟/ پاسخ از رهبر انقلاب- اخبار دین ، قرآن و اندیشه - اخبار فرهنگی تسنیم - Tasnimآیا کار کردن در روز عاشورا اشکالی دارد؟ رهبر معظّم انقلاب اسلامی به استفتائی دربارۀ حکم کسب و کار در روز تاسوعا و عاشورا پاسخ فرمودند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

آیا این چنین قانونی هست که پدر به جای پسر هشت ساله به زندان برود؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »