آیا جذب بودجه از خارج برای نشریات مانعی دارد؟

08/06/1399 04:25 ب.ظ

آیا جذب بودجه از خارج برای نشریات مانعی دارد؟ شرایطش چیست؟ پاسخ را بخوانید 👇 سوال_جواب_حقوقی اطلاع_رسانی

با سلام؛ مطابق ماده ۸ «قانون مطبوعات»، استفاده ‌نشریات از کمک خارجی مستقیم یا غیرمستقیم ممنوع است و جرم محسوب می‌شود.

اما طبق تبصره ۲ همین ماده، اگر بودجه خارجی با اطلاع و نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت امور خارجه دریافت شود، مشکلی ندارد. در صورتی که شما بدون هماهنگی با این مراجع بودجه دریافت کنید، ممکن است نشریه‌تان با تعلیق مواجه شود و خودتان هم با استناد به ماده ۳۵ «قانون مطبوعات»، با جزای نقدی مواجه شوید. با این وجود، اگر نشریه شما مسایل سیاسی را پوشش می‌دهد و یا رویکرد انتقادی دارد، بهتر است در زمینه جذب بودجه از خارج با احتیاط رفتار کنید.

ادامه مطلب:
iranwire »

آیا زمین از ابتدا آب داشته است؟فرضیه غالب بر این نظریه استوار بود که آب، مدت‌ها پس از تشکیل کره زمین، توسط سیارک‌ها یا شهاب‌سنگ‌ها وارد سیاره شده است. حال دانشمندان فرانسوی نظریه جدیدی را مطرح کرده‌اند که این تئوری را به چالش می‌کشد. پژوهش جدید درباره منشا آب روی کره زمین چه می‌گوید؟

آیا کشتی ایرانی در ونزوئلا محموله آلومینا بار زده است؟اگر چه برقراری رابطه تجاری میان دو کشور امری عادی است اما با توجه خط و نشان‌هایی که آمریکا برای ایران و ونزوئلا و این دو کشور برای آمریکا می‌کشند، این رابطه تجاری می‌تواند آمریکا را به عنوان کشور واضع تحریم ها به چالش بکشد.

آیا این چنین قانونی هست که پدر به جای پسر هشت ساله به زندان برود؟

چرخش الکاظمی به سمت ترامپ؛ آیا بغداد به واشنگتن نزدیک می‌شود؟

آیا هویت شاکیان کیوان امام‌وردی نزد پلیس محفوظ می‌ماند؟

آیا کار کردن در روز عاشورا اشکالی دارد؟/ پاسخ از رهبر انقلاب- اخبار دین ، قرآن و اندیشه - اخبار فرهنگی تسنیم - Tasnimآیا کار کردن در روز عاشورا اشکالی دارد؟ رهبر معظّم انقلاب اسلامی به استفتائی دربارۀ حکم کسب و کار در روز تاسوعا و عاشورا پاسخ فرمودند