نگاهی تصویری به فرارسیدن عید فطر در جهان | DW | 02.05.2022

12/02/1401 05:10:00 ب.ظ

عید فطر یا عید روزه‌گشا که گذری است از ماه رمضان به ماه شوال برای مسلمانان سراسر جهان گرامی است. مشاهده هلال ماه ملاکی است برای پایان ماه رمضان و اعلام عیدی که در جهان اسلام طبق رسوم هر کشوری جشن گرفته می‌شود.

عید فطر یا عید روزه‌گشا که گذری است از ماه رمضان به ماه شوال برای مسلمانان سراسر جهان گرامی است. مشاهده هلال ماه ملاکی است برای پایان ماه رمضان و اعلام عیدی که در جهان اسلام طبق رسوم هر کشوری جشن گرفته می‌شود. مسجد الازهر، از مهم‌ترین مساجد مصر با شروع عید فطر حال و هوایی دیگر گرفته و نمازگزاران نماز پایان ماه رمضان را به‌جا می‌‌آورند.

اندونزی/ جاکارتا دهلی نیز در حال و هوای عید و مهمانی‌های عید فطر و آخرین افطار ماه رمضان در مسجد جامع، از مهم‌ترین مساجد هند است.

ترکیه/ آنکارا فلسطینیان غزه با نماز صبحگاهی عید فطر، در روز دوشنبه به استقبال عید فطر رفتند. آلمان/ کلن بامداد دوم مه در آدیس آبابا؛ نمازگزاران گردهم آمده و به عید فطر خوشامد گفتند. مصر/ قاهره مسلمانان کوالالامپور مالزی بامداد دوم مه به استقبال عید فطر رفته و در مسجد ملی این شهر نماز خوانند.

قاهره/ مصر یکشنبه اول ماه مه (۱۱ اردیبهشت) در پیشاور؛ مردم پاکستان به شیرینی‌فروشی‌ها رفته و خود را با خریدن شیرینی‌‌جات برای عید فطر مهیا می‌سازند. هند/ دهلی مسلمانان استانبول روز دوشنبه (دوم مه) اولین روز تعطیلات عید فطر را با نماز در محوطه مسجد"ایا صوفیه" گرامی داشتند. headtopics.com

از روزی که آخوند ها منجم شدند و تلسکوپ بدست گرفتند یه عید فطر بدود دلهره نداشتیم نمیدانم چرا ستاره شناسی که کار منجم است چرا اخوندی شده

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

هند در چهار ماه گذشته ۶۲ پیکارجو را در کشمیر کشته است🔺هند در چهار ماه گذشته ۶۲ پیکارجو را در کشمیر کشته است ▪️یک مقام ارشد پلیس هند روز یکشنبه گفت نیروهای امنیتی هندی در سال جاری میلادی ۶۲ پیکارجو از جمله ۱۵ تبعه خارجی را در منطقه مورد مناقشه جامو و کشمیر کشته‌اند. ⬇️ بیشتر بخوانید:

ملک سلمان: عید فطر فرصتی برای نشان‌دادن فضائل اخلاقی، مهربانی و بخشش استخادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی یک‌شنبه 1مه، با تبریک عید فطر به شهروندان و مقیمین پادشاهی عربی سعودی و همه مسلمانان جهان، این مهربانی فقط همونی که با جمال داشتید :) اره برقی طوووووور حیف که جمال خاشاقچی نبود تا این فضایل را درک کند!

استفاده نمازگزاران عید فطر از ماسک حتی در فضای باز ضروری استمعاون بهداشت وزارت بهداشت استفاده نمازگزاران عید فطر از ماسک حتی در فضای باز ضروری است.

قتل و مرگ مشکوک شش مدیر و تاجر مشهور روسی در سه ماه گذشتهدر سه ماه گذشته گزارش قتل یا مرگ مشکوک شش تاجر و مدیر سرشناس روسی منتشر شده است که چهار نفر از آنها از مدیران ارشد شرکت روسی گاز پروم بوده‌اند.

همه‌چیز درباره رصد هلال ماه شوال ۱۴۴۳یک پژوهشگر و مدرس نجوم: *شامگاه یکشنبه با هلال بحرانی ماه روبرو هستیم *احتمالاً رصد ماه با چشم غیرمسلح ممکن نیست *بنابراین یکشنبه برای رصد ماه به ابزار رصدی قوی، افراد متخصص و هوای جوی مطلوب نیاز است كسشر نگيد تمومش كنيد بره بابا كشش نديد ديگه می دانستید چندین ساله ایران طبق تقویم رسمی کشور ماه رمضان را آغاز و عید فطر را اعلام میکنه؟؟ بنابراین فردا عیده ؛؛ عیدتان مبارک عزیزان؛؛😉😉🖐🖐🖐

رشد 9.6 درصدی اقتصاد سعودی طی چهار ماه اول سال جاریاقتصاد سعودی طی چهار ماه اول سال جاری با رشدی 9.6 درصدی بیشترین رشد از سال 2011 را شاهد بوده است.سازمان ملی آمار سعودی یک‌شنبه 1 می گزارش داد، تولید ناخالص