رشد 9.6 درصدی اقتصاد سعودی طی چهار ماه اول سال جاری

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رشد 9.6 درصدی اقتصاد سعودی طی چهار ماه اول سال جاری العربيه_فارسى

اقتصاد سعودی طی چهار ماه اول سال جاری با رشدی 9.6 درصدی بیشترین رشد از سال 2011 را شاهد بوده است.

سازمان ملی آمار سعودی یک‌شنبه 1 می گزارش داد، تولید ناخالص داخلی کشور در سه ماهه اول سال 2022 به بالاترین نرخ رشد طی 10 سال گذشته دست یافته است.بخش مهمی از رشد کنونی به بخش نفت مربوط می‌شود که طی ده سال اخیر 20.4 درصد رشد نشان می‌دهد. بخش غیر نفتی نیز طی چهار ماه اول سال 2022 به نسبت 3.7 درصد رشد داشته است.در گزارش سازمان ملی آمار سعودی آمده که تولید ناخالص ملی در چهار ماه اول سال 2022 حدود 2.2 درصد نسبت به سال 2021 افزایش داشته است.

طبق این گزارش، بخش نفت در دوره مذکور 2.9 درصد و بخش غیر نفتی 2.5 درصد رشد و بخش خدمات دولتی 0.9 درصد کاهش رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اردوغان: یکی از نامزدهای اکسپو 2030 عربستان سعودی استاردوغان: یکی از نامزدهای اکسپو 2030 عربستان سعودی است. ترکیه حمایت خود را از این کاندیداتوری اعلام کرد اردوغان: بر سر اینکه با گردهم آمدن سرمایه‌گذاران ترکیه و عربستان سعودی ظرفیت اقتصادی بزرگ بار دیگر فراهم خواهد آمد، توافق حاصل شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

قالیباف، انقلابی و یادگار ۸ سال جنگ است/دشمن می‌خواهد نیروهای انقلابی را از ما بگیردنماینده اردبیل: *قالیباف، انقلابی و یادگار ۸ سال جنگ است *دشمن می‌خواهد نیروهای انقلابی را از ما بگیرد *همه در زندگی خود اشتباهاتی دارند *ما معصوم نیستیم *ول کنید. این بساط را در کشور جمع کنید *ما رهبر داریم. همه چیز داریم. رهبری به ما راهکار داده است جناب نماینده پفیوز بتمرک سرجات الدنگ. بله رهبری فرمودند که مخرج مشترک با دشمن پیدا نکنیم ولی مطالبه حقی است که خود رهبری بر آن تاکید می‌کنند. این کشور و نظام از مردم و برای مردم است. بجای این حرف ها، پاسخگویی و اقناع مردم را بیاموزید و اینقدر از رهبری خرج نکنید. ول کردیم کشور کردین گداخانه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ساعت رسمی کشور از سال آینده تغییر نمی کندساعت رسمی کشور از سال آینده تغییر نمی کند با تصویب مجلس، ساعت رسمی کشور از سال آینده تغییر نمی‌کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مصوبه ستاد ملی کرونا برای تزریق نوبت چهارم واکسن در سنین ۷۰ سال به بالاسخنگوی ستاد ملی کرونا از تصویب تزریق دز چهارم واکسن کرونا در گروه‌های سنی بالای ۷۰ سال و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای یا نقص ایمنی خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حجم تجارت دویست میلیارد دلاری روسیه با چین تا سال 2024به پیش‌بینی وزارت خارجه روسیه، حجم بازرگانی با چین تا سال 2024، به 200 میلیارد دلار خواهد رسید که در راستای سیاست نگاه به شرق مسکو در مواجهه با فاصله‌گیری
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

قیمت دارو نسبت به سال گذشته تغییری نخواهد کردوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تصمیم گرفته شد که قیمت دارو هیچ تغییری نسبت به سال گذشته نداشته باشد. البته در چند ماه اخیر حداقل افزایش قیمت را داشتیم و نمودارها هم بیانگر این موضوع است. همين الانم خيلى وقت تغيير كرده‌ها شما ی سر داروخانه بزن خیلی بی‌خبری جدا دکتر ها دکتر نمیرن؟؟؟؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »