نویسنده ۷۵۰ کتاب و ده هزار داستان | DW | 11.08.2019

11/08/2019 09:30:00 ق.ظ

۱۱ اوت ۱۸۹۷؛ ۱۲۲ سال پیش در چنین روزی انید بلایتون در لندن زاده شد. در پاسخ منتقدانش می‌گفت: «انتقادهای بالاتر از ۱۲ ساله‌ها برای من هیچ مهم نیست.»

روزشمار چهره‌های تاریخی, انید بلایتون

۱۲۲ سال پیش در چنین روزی انید بلایتون ، نویسنده کتاب کودکان، در لندن زاده شد. در پاسخ منتقدانش می‌گفت: «انتقادهای بالاتر از ۱۲ ساله‌ها برای من هیچ مهم نیست.»

۱۱ اوت ۱۸۹۷؛ ۱۲۲ سال پیش در چنین روزی انید بلایتون در لندن زاده شد. در پاسخ منتقدانش می‌گفت: «انتقادهای بالاتر از ۱۲ ساله‌ها برای من هیچ مهم نیست.»

شش ساله بود که آموختن پیانو را آغاز کرد، اما هرگز این کار را هم‌پای نویسندگی جدی نگرفت.در زندگی‌نامه‌اش"داستان زندگی من" دوران کودکی‌اش را به بهشتی تشبیه می‌کند، اما گواهان عینی و پژوهشگران می‌دانند که او نه تنها در این باره که اصولا زندگی را کلیشه‌وار برای بچه‌ها خوب و بی‌مشکل ترسیم کرده است. به گفته اتو برونکن، استاد ادبیات کودکان و کارشناس آثار این نویسنده، شاید این پناهگاه او برای گریز از واقعیات ناهنجار زندگی بوده باشد.

۱۳ ساله بود که پدرش خانواده را ترک کرد و او که پدر را خدای‌گونه دوست می‌داشت به افسردگی دچار شد، اما هرگز از این رویداد سخنی نگفت، بلکه در زندگی‌نامه‌اش پدرش را یکسره ستوده است.۲۳ ساله بود که دوره آموزگاری کودکان را به پایان رساند و چهار سال در این رشته کار کرد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

هشدار ایران درباره حضور احتمالی رژیم صهیونیستی در ائتلاف نظامی آمریکا در خلیج فارسسخنگوی وزارت امور خارجه به انتشار اخباری مبنی بر اعلام آمادگی رژیم صهیونیستی برای حضور در ائتلاف نظامی آمریکا به منظور به اصطلاح تامین امنیت کشتیرانی در خلیج فارس واکنش نشان داد. چطورایران در لبنان حضور داره، خوب اونم در خلیج فارس حضور پیدا کنه!!!! مرگ خوبه فقط برا همسایه😀😀😀😀😀😀

مخالف شادی مردم نیستیم/ در شورای نگهبان در حق کسی اجحاف نمی‌کنیمیک عضو شورای نگهبان گفت: نباید اجازه دهیم که افراد سودجو به مجلس شورای اسلامی راه یابند زیرا برخی نمایندگان به این امید وارد مجلس می شوند که با اعمال فشار به وزرا، رشوه‌خواری کنند؛ ما باید از ورود اینگونه افراد به مجلس جلوگیری کنیم و بدانیم که عناوینی که داریم و مناصبی که در آن قرار گرفته ایم گذراست. حتما خودت تضمین میکنی؟؟؟؟؟🤔

ناآرامی در هنگ‌کنگ؛ آغاز تجمع اعتراضی ۳ روزه در فرودگاهمقامات فرودگاه اعلام کرده اند که از برگزاری این تجمع اعتراضی سه روزه مطلع هستند اما «فرودگاه به فعالیت معمول خود ادامه خواهد داد.»

نماینده اراک در مجلس: اخراج کارگران نتیجه ناکارآمدی دولت در حل اشتغال‌زایی است

در تیراندازی سربازان اسرائیلی در نوار غزه چهار فلسطینی کشته شدند | DW | 10.08.2019ارتش اسرائیل اعلام کرده است که چهار فلسطینی که قصد عبور از موانع مرزی نوار غزه با اسرائیل را داشتند، کشته شده‌اند. طبق گفته ارتش اسرائیل مردان فلسطینی به سلاح‌های سنگین مسلح بوده‌اند. رژیم صهیونیستی ،اول و آخرش رو بادروغ بستن . نطفه اش با ظلم و جنایت و دروغ بسته شده . اون احمقها از این دروغها میگن ،موندم که شما دویچه ای ها چرا انتشار میدید ؟ برای حمایت از یک رژیم جعلی و تروریستی خودتون و کشورتون و و و همه رو بی ارزش کردید .دیگه گوش شنوایی برای دروغتان نیست . سلاح سنگین به چی میگین مثلا سنگ یوده یا چی همه تروریستها را به درک واصل کنید

در سایه گرانی گوشت در ایران| حکم پرونده «واردات گوشت برزیلی» با ارز دولتی صادر شد🔺در سایه گرانی گوشت در ایران| حکم پرونده «واردات گوشت برزیلی» با ارز دولتی صادر شد ⚡️متهمان پرونده فروش آزاد گوشت‌های برزیلی وارد شده با ارز دولتی(۴۲۰۰ تومانی) در ایران صادر شد که حکم حمیدرضا خلیلی متهم ردیف اول این پرونده ۱۲ سال حبس است. استیک گوشت الان چنده؟؟😁😁😁😁

پدر انید بلایتون (Enid Blyton) تاجر بود و از کودکی ذوق نویسندگی دخترش را پرورش داد، اما مادرش می‌خواست که او را دستکم یک پیانونواز حرفه‌ای بار آورد.به گزارش ایسنا، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به انتشار این اخبار گفت: جمهوری اسلامی ایران معتقد است اصل این ائتلاف تنش زا است و هرگونه حضور احتمالی رژیم اشغالگر قدس در این ائتلاف خودخوانده را، که وجود نامشروعش در خاورمیانه اساس ناامنی و بی‌ثباتی است، تهدیدی آشکار علیه امنیت، حاکمیت و تمامیت ارضی خود و عاملی بحران آفرین و بی ثبات ساز در منطقه خلیج فارس تلقی می‌کند و در چارچوب سیاست بازدارندگی و دفاعی کشور، حق مقابله با این تهدید و دفاع از خود را محفوظ می دارد و در عمل به آن در چارچوب سیاست دفاعی کشور، تردیدی ندارد و مسئولیت کلیه عواقب این اقدام خطرناک برعهده رژیم آمریکا و رژیم نامشروع صهیونیستی خواهد بود.به گزارش ایلنا، آیت الله محمد یزدی در دیدار با دادستان های کشور که در دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مهمترین اصولی که همه ما باید رعایت کنیم، توجه به این است که در این دنیا چه می خواهیم و خداوند چه تکلیفی بر عهده ما نهاده است.با این‌حال، تدابیر امنیتی ویژه‌ای از آغاز این تجمع در پیش گرفته شده است و بدون داشتن کارت پرواز نمی‌توان وارد برخی از قسمت‌های فرودگاه شد.

شش ساله بود که آموختن پیانو را آغاز کرد، اما هرگز این کار را هم‌پای نویسندگی جدی نگرفت. در زندگی‌نامه‌اش"داستان زندگی من" دوران کودکی‌اش را به بهشتی تشبیه می‌کند، اما گواهان عینی و پژوهشگران می‌دانند که او نه تنها در این باره که اصولا زندگی را کلیشه‌وار برای بچه‌ها خوب و بی‌مشکل ترسیم کرده است. سخنگوی وزارت امور خارجه افرود: جمهوری اسلامی ایران مخالفت خود را با شکل گیری اینگونه ائتلاف ها اعلام و آن را اقدامی تنش آفرین و فریبکارانه می داند و برگزارکنندگان، شکل دهندگان و اعضای آن را بعنوان عاملین موثر در ایجاد تنش و بحران احتمالی آتی ناشی از آن در منطقه تلقی خواهد کرد. به گفته اتو برونکن، استاد ادبیات کودکان و کارشناس آثار این نویسنده، شاید این پناهگاه او برای گریز از واقعیات ناهنجار زندگی بوده باشد. رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان کرد: نباید به خاطر خوش آمد یا بدآمد کسی از قانون و شرع بگذریم؛ همه باید مراقب رفتار خود باشند که نه در دنیا کار خلاف کنند که بازداشت شوند و هم در آخرت مورد بازپرسی قرار بگیرند. ۱۳ ساله بود که پدرش خانواده را ترک کرد و او که پدر را خدای‌گونه دوست می‌داشت به افسردگی دچار شد، اما هرگز از این رویداد سخنی نگفت، بلکه در زندگی‌نامه‌اش پدرش را یکسره ستوده است. ۲۳ ساله بود که دوره آموزگاری کودکان را به پایان رساند و چهار سال در این رشته کار کرد. معترضان به دولت محلی هنگ کنگ قصد دارند تجمعات اعتراضی دیگری را در سرتاسر شهر از جمله «یک تجمع اعتراض خانوادگی» در طول تعطیلات آخر هفته برگزار کنند.

۱۰ ساله بود که نخستین داستانش را نوشت و ۱۴ ساله بود که شعر کودکانش برنده یک مسابقه شد، اما پس از آن ۵۰۰ داستانش را در عرض ۱۱ سال برای ناشران گوناگون فرستاد که پذیرفته نشدند. یزدی در ادامه با ذکر اینکه حقوق الهی و عامه باید در کار دادستانان مورد نظر واقع شود عنوان کرد: دادستان ها نباید اجازه دهند که کسانی در فضای عمومی، حقوق الهی و احکام شرعی را پایمال کنند و در این راه نباید از هیچ کسی واهمه داشته باشیم؛ همچنین اگر مشاهده کردند که حق مردم در حال تضییع است باید احساس وظیفه کرده و وارد عمل شوید و جلوی آن را بگیرند. ۲۵ ساله بود که سرانجام نخستین کتابش"پچپچه‌های بچه‌ها" چاپ شد و از آن پس تا مدت‌ها دستکم هفته‌ای یک کتاب داستان برای نشر آماده می‌کرد. اگرچه همواره در گفتگوها خانواده را نسبت به نوشتن برتر می‌شمرد، اما در واقع به هیچ چیز جز به نوشتن اهمیت نمی‌داد: «من سراغ داستان‌ها نمی‌روم که بنویسم‌شان، آن‌ها برای نوشته شدن به من می‌تازند.» از انید بلایتون چندین داستان مانند"سوزن جادویی" و"دختر شرور در مدرسه" توسط نشر مرکز به فارسی چاپ شده است. رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اهمیت رعایت سبک زندگی مسئولان گفت: مسئولان نباید در جامعه اسلامی که مردم در آن زندگی متوسط دارند، از زندگی های اشرافی برخوردار باشند؛ اگر دادستان‌ها زندگی بالاتری از سطح زندگی مردم عادی برخوردار بوده و ماشین‌ها و خانه‌های گران قیمت داشته باشند، بدون شک موجب عصبانیت مردم خواهد شد؛ شما که در چشم مردم زندگی میکنید و زندگیتان الگوی مردم است از چیزهای مباح و حلال هم چشم بپوشید تا سبب آبروی اسلام شوید. گرچه داستان‌های او سیاه و سفید و پرکلیشه و گاه از نظر گزینش واژگان نژادپرستانه‌اند، اما چون زندگی و ماجراهای بچه‌های مستقل و باهوش را به طور ملموسی ترسیم کرده، تا کنون ۶۰۰ میلیون نسخه از آن‌ها در سراسر جهان به بیش از ۴۰ زبان فروخته شده است.

انید بلایتون در ۷۱ سالگی در زادگاهش درگذشت. تاریخ . عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به وظیفه مسئولان برای مقابله با طرح‌های دشمنان و مستکبران یادآور شد: مسئولان اجرایی ما باید در نظر داشته باشند که طرح‌های استکباری در اتاق فکر دشمن تجزیه و تحلیل میشود و آن را در قالب طرح‌های خوب و بشر دوستانه به ما ارائه می کنند، بنابراین همواره باید نسبت به پشت پرده‌های کمیسیون ها و کنوانسیون هایی که به ما پیشنهاد همکاری می دهند، مراقب باشیم.