ائتلاف نظامی به رهبری عربستان: به جدایی‌طلبان جنوب یمن حمله کردیم

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 59%

جدایی طلبان جنوب یمن روز شنبه ادعا کردند که کاخ ریاست جمهوری و چند پایگاه نظامی در بندر عدن را تصرف کرده اند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان روز یکشنبه ۲۰ مرداد ماه (۱۱ اوت) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد حملاتی هوایی علیه جدایی طلبان جنوب یمن انجام داده است.

این ائتلاف روز گذشته خواستار برقراری آتش بس در بندر عدن یمن شده بود. جدایی طلبان جنوب یمن روز شنبه ادعا کردند که کاخ ریاست جمهوری و چند پایگاه نظامی در بندر عدن را تصرف کرده‌اند. شهر عدن یکی از جنوبی‌ترین شهرهای یمن، مقر دولت عبدربه منصور هادی رئیس جمهور تحت حمایت عربستان است و گرچه جدایی طلبان جنوب یمن و وفاداران به دولت عبدربه منصور هادی تاکنون در جنگ علیه حوثی‌ها با یکدیگر متحد بودند، اما به نظر می‌رسد که اکنون بر سر تقسیم قدرت با یکدیگر اختلاف دارند.

جدایی طلبان جنوب یمن دولت مورد حمایت امارات عربی متحده هستند از تشکیل کشوری مستقل تحت عنوان یمن جنوبی‌ حمایت می کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

کار خوبی کردین احمقا

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ژاپن کشتی‌های نظامی را به جای خلیج‌فارس به باب‌المندب می‌فرستددولت ژاپن اعلام کرده است که قصد ارسال کشتی نظامی به تنگه هرمز را ندارد و در عوض، کشتی‌های خود را به باب‌المندب اعزام می‌کند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

وزارت خارجه یمن شورای انتقالی جنوبی را به تلاش برای کودتا متهم کردوزارت خارجه یمن شنبه 10 اوت شورای انتقالی جنوبی در عدن را به دست زدن به کودتا علیه دولت قانونی این
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سفر مسئولین نظامی ترکیه به جمهوری ترک قبرس شمالی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیر دفاع آمریکا از کره جنوبی خواست به ائتلاف نظامی در خلیج فارس بپیونددمارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا روز جمعه از کره جنوبی خواست که به ائتلاف تحت رهبری ایالات متحده در خلیج فارس برای تامین امنیت کشتیرانی در این منطقه بپیوندد. آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند امام خمینی ره hsr
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سفر پناهجویان سوری به کشورشان به مناسبت عید قربانده ها هزار نفر از پناهجویان سوری موجود در ترکیه به مناسبت عید قربان به کشور خود سفر کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا به آلمان: هزینه‌های دفاعی را افزایش ندهید نظامیان خود را به لهستان منتقل می‌کنیمآمریکا بیش از ۳۳ هزار سرباز و ۱۷ هزار پرسنل غیرنظامی برای رسیدگی به این نیروها در خاک آلمان دارد. این درحالیست که برخی منابع گفته اند که ایالات متحده چندین کلاهک هسته ای را نیز به جمع تجهیزات نظامی خود در خاک آلمان اضافه کرده است. بە گونی بابم هههههههه یعنی اگر چنانچه امریکا نیروهای نظامی خودش را (در واقع امنیتی)بیرون بکشد امنیت کل المان به خطر خواهد افتادواین امر خواهد شد تا امریکا به المان بفهماند که در نبود من شما هیچگونه امنیتی نخواهید داشت با رفتن امریکا باید شاهد عملیاتهای تروریستی بود خدا به داد ما مقیم های المان برسه😨 لهستان را باید از اتحادیه اروپا اخراج و ترکیه را جایگزین آن کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »