نوناووت؛ سرزمینی که کرونا هنوز در آن ثبت نشده است - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 71 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نوناووت؛ سرزمینی که کرونا هنوز در آن ثبت نشده است

دورافتادگی جغرافیایی احتمالا یکی از دلایل نداشتن فرد آلوده به کروناست؛ فقط با هواپیما می‌شود به این جوامع دسترسی پیدا کرد.

هرچند انزوای جغرافیایی ممکن است مفید باشد اما مشکل‌ساز هم می‌تواند باشد. در اکثر این جوامع امکان آزمایش کرونا در محل نیست و نمونه‌ها باید با هواپیما به جاهای دیگر برده شوند. دکتر پترسن می‌گوید اوایل جواب آزمایش ممکن بود هفته‌ها طول بکشد یعنی از موقعی که باید مبتلا را شناسایی و اقدام کنید "خیلی خیلی عقب هستید". اکنون تلاش‌ می‌شود تعداد آزمایش و سرعت جواب آنها در این منطقه بیشتر شود.

ایان کانایوک دانشجوی ۲۰ ساله و مادرش از عفونت تنفسی تجربه شخصی دارند. آنها چند سال پیش به سل مبتلا شدند. خودش ۹ ماه دارو مصرف می‌کرد و مادرش مدتی طولانی در بیمارستان بستری بود. ایان می‌گوید حال هر دو اکنون خوب است ولی مسئله "واقعا جدی بود". با اینکه کرونا در این منطقه وجود ندارد، او طرفدار رعایت فاصله اجتماعی، محدود شدن گردهمایی‌ها و اجباری بودن ماسک در کل منطقه است.دکتر پترسن هم می‌گوید هنوز رعایت این موارد ضروری‌اند چون هرچند "مراکز قرنطینه وجود دارند ولی بی‌نقص نیستند".

یک مشکل آموزش از راه دور، سرعت پایین اینترنت در این منطقه است. همه‌گیری کرونا باعث اختلال کار پست هم شده است که قبل از آن هم خوب کار نمی‌کرد و برای تحویل گرفتن بسته‌های پستی صف‌های طولانی تشکیل شده است.پست‌خانه ایکالوئیت یکی از شلوغ‌ترین مراکز پستی کانادا بود چون ساکنان زیادی به پست رایگان آمازون به این شهر در قطب شمال وابسته بودند. اداره پست کانادا در بیانیه‌ای گفت در همه‌گیری کرونا پست‌خانه ایکالوئیت، شاهد افزایش بسیار زیاد بسته‌های پستی "فراتر از تمام پیش بینی‌ها" بوده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در ایران؛ واقعیت چند برابر آمارهای رسمی است؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

تعداد قربانیان کرونا در ایران '۳ تا ۴ برابر آمار رسمی' است | DW | 25.10.2020تعداد مبتلایان جدید کرونا در ایران بار دیگر رکورد زد اما شمار قربانیان در آمار رسمی به نسبت روزهای قبل اندکی کاهش یافت. یک کارشناس می‌گوید تعداد واقعی قربانیان تا ۴ برابر آمار رسمی و مدیریت کرونا محتاج بازنگری اساسی است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

وزارت امور خارجه: با همدستی آمریکا، کرونا در ایران بدتر استوزارت امور خارجه: *با همدستی آمریکا، کرونا در ایران بدتر است *آمریکا فشار حداکثری در زمینه تروریسم سلامت را بالا برده *ما بر (این وضع) غلبه می‌کنیم اما هیچ گاه فراموش نخواهیم کرد باشه وزارت امور خارجه گه خورد چرا گوز را به شقیقه ربط می‌دهید ؟! كرونا
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آیا آمار اعلام‌شده فوتی‌های کرونا در تهران واقعی است؟محمدجواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران، با اشاره به آمار اعلام‌شده فوتی‌های کرونا در تهران گفت: «ما اصلاً وارد بحث راستی‌آزمایی نمی‌شویم به هر حال این عدد رسمی وجود دارد. اینجا به دوستان گفتم این را تفکیک‌شده اعلام کنید تا امروز چیزی اعلام نکردند. شما آمار را ببینید، آمار مسخره کلان کشوری می‌دهند. امروز در کشور 196 نفر، 148 نفر و... این آمار به چه درد می‌خورد؟ من در تهران به شهروندانم چه بگویم؟ چقدر مال توست؟ چقدر مال ایلام است؟ چقدر مال لرستان است؟ چقدر مال خوزستان است؟ در حالی که هر استان باید عمل کنند.»
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

ابتلا و مرگ و میر بالای کرونا در کشور/روند صعودی بیماری در ۱۵ استانابتلا و مرگ و میر بالای کرونا در کشور روند صعودی بیماری در ۱۵ استان بر اساس اعلام کمیته اپیدمیولوژی وزارت بهداشت، در هفته منتهی به ۲ آبان ماه موارد ابتلا و مرگ‌ومیر در کشور بالا و روند نیز مختصری صعودی شده است. من برای مردم حمایت می کنم. اصلاح طلب مصدقی هزار جور حرف درست می کند. ساوجبلاغو دهاتای اطراف سیستان و بلوچستانو تعطیل کنن، آمار میاد پایین فقط میشه گفت: یا چسین_سیدالنفهما اتحاد_برای_نوید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ثبت رکورد تازه در شمار مبتلایان روزانه کرونا در کشور/۲۹۶ تن دیگر جان باختندسخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵۶۸ هزار و ۸۹۶ نفر رسید، گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۹۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۳۲ هزار و ۶۱۶ نفر رسید. ایشالله خامنه ای هم‌جزو این آمار باشه... آمییییییین اگر من بخواهم تلگرامم وواتس اپم کنترل بشود. برای امنیت خودم و خانواده ام برای افرادی که مزاحم شدند از تیم حسن روحانی. باید باچه کسی صحبت کنم. اگر من بخواهم شکایت کنم از تیم حسن روحانی از تهران تا خارج کشور که برعلیه من هستند با تهمت و تحقیر و ازار. باچه کسی درسپاه باید صحبت کنم. با اقای رییسی چه جوری صحبت کنم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »