نوجوان روس به اتهام برنامه‌ریزی برای انفجار دفتر سازمان امنیت روسیه در یک بازی کامپیوتری محکوم شد

22/11/1400 09:56:00 ق.ظ

این نوجوان ۱۶ ساله به همراه دو دوست دیگرش در یک بازی کامپیوتری انفجار یک ساختمان سازمان امنیت ملی روسیه را بررسی کرده بودند.

این نوجوان ۱۶ ساله به همراه دو دوست دیگرش در یک بازی کامپیوتری انفجار یک ساختمان سازمان امنیت ملی روسیه را بررسی کرده بودند. یک نوجوان روس به اتهام برنامه‌ریزی برای منفجر کردن ساختمان سرویس امنیتی FSB، آژانس امنیت ملی روسیه در یک بازی کامپیوتری به ۵ سال زندان محکوم شد.

پاول چیکوف، وکیل مدافع حقوق بشر با تایید این خبر اعلام کرد این نوجوان ۱۶ ساله که نیکیتا اواروف نام دارد توسط دادگاه نظامی سیبری که پشت درهای بسته برگزار شده، به اتهام آموزش برای فعالیت‌های تروریستی به ۵ سال زندان محکوم شده است.

آقای چیکوف همچنین می‌گوید این پرونده دو متهم دیگر داشته که به دلیل همکاری با بازرسان از اتهامات جنایی تبرئه و تنها به مجازات‌های تعلیقی محکوم شدند. اواروف و دو نوجوان دیگر در تابستان ۲۰۲۰ در شهر کانسک سیبری به دلیل پخش اعلامیه‌هایی در حمایت از یک ریاضیدان و فعال آنارشیست که توسط مسکو به اتهام خرابکاری در محاکمه بود، بازداشت شدند.

این سه نفر یکی از اعلامیه‌ها را بر روی ساختمان محلی آژانس امنیت ملی روسیه که همان کارکرد سازمان KGB در دوران شوروی را دارد، قرار دادند. پس از دستگیری، پلیس با بررسی تلفن‌های همراه این سه نوجوان متوجه شد که آنها طرح‌هایی برای منفجر کردن یکی از دفاتر FSB در بازی کامپیوتری Minecraft ایجاد کرده بودند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

رضاییان و یک مهاجم خارجی در یک قدمی پرسپولیس- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim«رضاییان» در یک قدمی پرسپولیس پرسپولیس با «رامین رضاییان» و یک مهاجم خارجی به توافق اولیه رسیده است و این دو بازیکن در آستانه عقد قرارداد رسمی با سرخپوشان هستند «رضاییان» در صورت فسخ قرارداد با الدحیل قطر به صورت رسمی به پرسپولیس خواهد پیوست

یورش نیروهای اطلاعات سپاه به دفتر یک انتشارات کتاب کُردی در ایلام

واریز یک یارانه اضافه ۱۰۰ هزار تومانی به حساب برخی گروه‌های هدفواریز یک یارانه اضافه ۱۰۰ هزار تومانی به حساب برخی گروه‌های هدف طبق دستور رئیس جمهور، امشب یک یارانه اضافه بر یارانه‌های پرداختی ماه، به مبلغ ۱۰۰ هزار تومان به حساب برخی گروه‌های هدف واریز خواهد شد. elsa_raad بیا ببین ب خواهرتم میدن ی دور دیگه اشک شوق بریزه 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

العربیه: نخست وزیر لیبی از یک سوءقصد جان سالم به در بردشبکه تلویزیونی العربیه گزارش داد که عبدالحمید الدبیبه، نخست وزیر لیبی، بامداد پنج‌شنبه ۲۱ بهمن از یک سوءقصد جان سالم به در برد.

تصویری؛ نخست‌وزیر لیبی از یک سوءقصد جان سالم به در بردعبدالحمید الدبیبه، نخست‌وزیر دولت وحدت ملی در لیبی، سحرگاه پنج‌شنبه 10 فوریه از یک سوءقصد در مرکز طرابلس، پایتخت این کشور، جان سالم به در برد.منابع محلی

سنگ‌ مزار نوجوان خرمشهری کشته‌شده در آبان ۹۸ «بدون اجازه» عوض شدیک فعال مدنی با انتشار ویدئویی از سنگ‌مزار محسن محمدپور اعلام کرد که بنیاد شهید این شهر بدون اطلاع خانواده محسن کلمه «شهید» را روی سنگ او اضافه کرده است.