العربیه: نخست وزیر لیبی از یک سوءقصد جان سالم به در برد

21/11/1400 04:14 ق.ظ

شبکه تلویزیونی العربیه گزارش داد که عبدالحمید الدبیبه، نخست وزیر لیبی، بامداد پنج‌شنبه ۲۱ بهمن از یک سوءقصد جان سالم به در برد.

شبکه تلویزیونی العربیه گزارش داد که عبدالحمید الدبیبه، نخست وزیر لیبی، بامداد پنج‌شنبه ۲۱ بهمن از یک سوءقصد جان سالم به در برد. عبدالحمید الدبیبه کمتر از یک سال پیش سمت نخست وزیری را در لیبی به طور موقت بر عهده گرفت. حادثه ترور نافرجام او در روزی رخ داده است که پارلمان لیبی قرار است نشستی برای انتخاب نخست وزیر و برکناری احتمالی وی برگزار کند.

آقای الدبیبه گفته بود که مخالفان را در پارلمان شکست خواهد داد.

وی بارها تاکید کرده است که دولت انتقالی وحدت ملی به رهبری او به‌رغم آن که انتخابات نتوانست طبق برنامه در ماه دسامبر برگزار شود، همچنان مشروعیت دارد و از این رو خواسته مخالفان برای استعفا را نپذیرفته است.

با استفاده از گزارش خبرگزاری رویترز؛ س.ن

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

بوریس جانسون برای نجات دولتش کابینه بریتانیا را ترمیم کردبوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا که به دلیل مجموعه‌ای از رسوایی‌ها به شدت تحت فشار قرار دارد روز سه‌شنبه با هدف جلب حمایت اعضای پارلمانی حزب محافظه‌کار کابینه خود را ترمیم کرد.

سوریه: موشک‌های شلیک‌شده اسرائیلی به اطراف دمشق رهگیری شدتلویزیون دولتی سوریه از حملات هوایی اسرائیل به حومه دمشق در روز چهارشنبه خبر داد و ارتش اسرائیل نیز اعلام کرد که یک موشک ضدهوایی سوری به این کشور شلیک شده است. بیخود طبل جنگ را نزنید. اسرائیل فعلا به خودش شاشیده 😜 رهگیری کردن تا موشکهای قدرتمند اسرائیل به هدف خورده اند 🤣🤣🤣🤣👏👏👏🇮🇱

خط و نشان کشیدن جمهوری‌خواهان آمریکا برای بایدن در زمینه توافق با ایرانخط و نشان کشیدن جمهوری‌خواهان آمریکا برای بایدن در زمینه توافق با ایران گروهی از جمهوری‌خواهان کنگره آمریکا در نامه‌ای به رئیس جمهور این کشور هشدار دادند از اجرایی شدن هر گونه توافق با ایران، در صورتی که به تایید کنگره نرسد، ممانعت خواهد شد.

انتقاد رئیس «بنیاد مستضعفان» از نوع گفت‌وگوی شهروندان در مورد دوران پهلویرئیس «بنیاد مستضعفان» روز چهارشنبه ۲۰ بهمن با انتقاد تند از گفتمان رایج در فضای مجازی در مورد دوران حکومت پهلوی، به انتقاد از وضعیت اقتصادی ایران در زمان محمدرضا شاه پهلوی... خوب ابله جمعیت ایران ۲۵ میلیون بود چون سرباز نمی خواستن بفرستن رو مین جمعیت زیاد بشه، قیمت نفت بالا بود چون شاه تو اوپک قدرت داشت روی قیمت نفت اثر می ذاشت همونم سرنگونش کرد. تحریم هم نبودیم هم با شوروی، چین و آمریکا رابطه خوب داشتیم. حالا چه داریم؟ نان کوپنی! درود بر پهلوی ریدم به عنقلابتون پدرسگها لعنت بر روح خمینی کثیف

آغاز خرید الکترونیکی سفته از فرداآغاز خرید الکترونیکی سفته از فردا وزیر امور اقتصادی و دارایی از فراهم شدن امکان خرید سفته به صورت اینترنتی و غیرحضوری از فردا و به صورت ۲۴ ساعته خبر داد.

ارتش ملی یمن جبهه نبرد علیه حوثی‌ها را به استان «الجوف» گسترش می‌دهدمنابع «العربیه»، چهارشنبه 9 فوریه، از نبردهای شدید میان نیروهای ارتش ملی و مقاومت یمن با شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در شمال غرب مأرب خبر دادند.طبق یعنی واقعا این همه کشور عربی جمع شدند نمیتونن یمن و بگیرن؟! 🤣 عربستان و امارات و مصر و بقیه با این همه تجهیزات یه سری حوثی بوگندو به فرض اینکه ایرانم ازشون حمایت کنه زورشون نمیرسه؟! اگر بخوان ایران و بگیرن چی؟! 🤣🤣🤣

گزارش این شبکه تلویزیونی حاکی است که چندین نفر به روی خودروی حامل نخست وزیر لیبی در طرابلس آتش گشودند. هویت مهاجمان هنوز معلوم نیست و آنها توانسته‌اند که از صحنه حادثه بگریزند.

عبدالحمید الدبیبه کمتر از یک سال پیش سمت نخست وزیری را در لیبی به طور موقت بر عهده گرفت. حادثه ترور نافرجام او در روزی رخ داده است که پارلمان لیبی قرار است نشستی برای انتخاب نخست وزیر و برکناری احتمالی وی برگزار کند. آقای الدبیبه گفته بود که مخالفان را در پارلمان شکست خواهد داد.

وی بارها تاکید کرده است که دولت انتقالی وحدت ملی به رهبری او به‌رغم آن که انتخابات نتوانست طبق برنامه در ماه دسامبر برگزار شود، همچنان مشروعیت دارد و از این رو خواسته مخالفان برای استعفا را نپذیرفته است.

با استفاده از گزارش خبرگزاری رویترز؛ س.ن

انتخاب سردبیر