نماینده دائم ترکیه در سازمان ملل ادعای «قطع آب در شمال شرقی سوریه» را تکذیب کرد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نماینده دائم ترکیه در سازمان ملل متحد ضمن تکذیب ادعای مربوط به «قطع آب در شمال شرقی سوریه» تاکید کرد آماده همکاری با سازمان ملل برای یافتن راه حل دائمی تامین آب و برق در این کشور هستیم. - خبرگزاری آناتولی

نماینده دائم ترکیه در سازمان ملل متحد ضمن تکذیب ادعای مربوط به «قطع آب در شمال شرقی سوریه» تاکید کرد آماده همکاری با سازمان ملل برای یافتن راه حل دائمی تامین آب و برق در این کشور هستیم.فریدون سینیرلی‌اوغلو، نماینده دائم ترکیه در سازمان ملل متحد در نشست بررسی وضعیت انسانی در سوریه شورای امنیت ادعاهای مربوط به «قطع آب از سوی آنکارا در شمال شرقی سوریه» را تکذیب کرد.

وی تاکید کرد: تاسیسات آب آشامیدنی علوک با برق تولیدی از سد تشرین که تحت کنترل گروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ک.ک است، کار می‌کند و این گروه تروریستی از نوامبر 2019 عامدانه و مرتبا برق منطقه را قطع می‌کند. سینیرلی‌اوغلو همچنین افزود:‌ با تلاش ترکیه برق‌رسانی به علوک تامین شده و تاسیسات شروع به کار کرده است. ترکیه آماده همکاری با سازمان ملل برای راه حل دائمی در راستای تامین پایدار آب و برق است.

نماینده دائم ترکیه در سازمان ملل متحد تاکید کرد: نباید اجازه بدهیم گروه‌های تروریستی و رژیم اسد از منابع آبی به عنوان سلاح استفاده و از دوره شیوع ویروس کووید-19 سوءاستفاده کنند. رامش راجاسینگام، مسئول منطقه‌ای امور هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد نیز در این نشست مسئله قطع آب در اردوگاه حسکه و هول را مطرح کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نمایندگی ایران در سازمان ملل: شورای امنیت بار دیگر انزوای آمریکا را نشان دادنیویورک- ایرنا- نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد، هدف آمریکا را نابودی قطعنامه ۲۲۳۱ و برجام دانست و گفت نشست امروز شورای امنیت بار دیگر انزوای آمریکا در برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ را نشان داد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

دیدار دستیار ارشد وزیر خارجه ایران با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریهدستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه دیدار و گفت‌وگو کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پمپئو: تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران از ۳۰ شهریور بازمی‌گردندوی روز پنجشنبه ۲۷ اوت (۶ شهریور) با انتشار این مطلب در توییتر همچنین گفته است که اگر هر یک از اعضای شورای امنیت قطعنامه‌ای را برای ادامه تعلیق تحریم‌های ایران پیشنهاد دهد، آمریکا آن را وتو خواهد کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مایک پمپئو: تمامی تحریم‌های سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران از ۳۰ شهریور بازمی‌گرددمایک پمپئو: تمامی تحریم‌های سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران از ۳۰ شهریور بازمی‌گردد مایک پمپئو افزود: «این تحریم‌ها از نیمه شب ۲۰ سپتامبر [۳۰ شهریور] به وقت گرینویچ، سر جای خود باز خواهد گشت.»
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سازمان آزادی‌بخش فلسطین: غزه به‌دلیل کووید-19 در آستانه یک فاجعه انسانی استسازمان آزادی‌بخش فلسطین به افزایش موارد ابتلا به کووید-19 در نوار غزه اشاره کرده و هشدار داد که این منطقه در آستانه یک فاجعه انسانی است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سفر ۷۴ گردشگر خارجی در ۳ ماه اول سال/ احداث منطقه آزاد گردشگری در ایرانوزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: ایران در سه ماه نخست امسال با وجود کرونا ۷۴ نفر ورودی گردشگر خارجی داشت. گردشگری نزدیک به صفر شد و ۱۲ هزار میلیارد تومان تا مردادماه ضرر وارد شد که برای جبران آن فقط ۱۷۵ میلیارد تومان به شرط حفظ مشاغل پرداخت شد. این وام جذاب نبود؛ سومین بسته حمایتی جبران خسارت کرونا در راه است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »