پاداش ۵ میلیون دلاری وزارت خارجه آمریکا برای یافتن دو آمریکایی ربوده شده در افغانستان

06/06/1399 11:35 ب.ظ

پاداش ۵ میلیون دلاری وزارت خارجه آمریکا برای یافتن دو آمریکایی ربوده شده در افغانستان در این بیانیه آمده است که این پاداش به اطلاعاتی که منتهی به شناسایی موقعیت مکانی، یافتن، و بازگرداندن آقای فریکس و یا آقای اُوِربی شود، تعلق می‌گیرد.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که سرویس امنیت دیپلماتیک آن وزارتخانه، از طریق «دفتر پاداش برای عدالت» خود و نیز پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی)، پاداشی تا سقف ۵ میلیون دلار برای ارائه اطلاعات در مورد مارك رندال...

دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که سرویس امنیت دیپلماتیک آن وزارتخانه، از طریق «دفتر پاداش برای عدالت» خود و نیز پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی)، پاداشی تا سقف ۵ میلیون دلار برای ارائه اطلاعات در مورد مارك رندال فریکس و پال ادوین اُوِربی جونیور، دو آمریکایی ربوده‌شده در افغانستان، در نظر گرفته است.

در این بیانیه آمده است که این پاداش به اطلاعاتی که منتهی به شناسایی موقعیت مکانی، یافتن، و بازگرداندن آقای فریکس و یا آقای اُوِربی شود، تعلق می‌گیرد. پل ادوین اُوِربی آخرین بار در اواسط ماه مه سال ۲۰۱۴ در شهر خوست افغانستان، در نزدیکی مرز پاکستان، دیده شده است. او در زمان ناپدید شدن در حال تحقیق بر روی کتابش بود و به نظر می‌رسد قصد داشت برای پیشبرد بیشتر این تحقیقات از مرز، وارد پاکستان شود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

همزمان با تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران؛ آلمان می‌گوید موافق ادامه تحریم تسلیحاتی استهمزمان با تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران؛ آلمان می‌گوید موافق ادامه تحریم تسلیحاتی است آمریکا از هفته پیش سازوکار (مکانیسم) ماشه را علیه جمهوری اسلامی فعال کرده است.

باید مراقب باشیم؛ نشست‌های سپتامبر شورای حکام همیشه برای ما دردسرساز بوده است/ ارجاع ندادن پرونده ایران به آژانس بهانه را از آمریکا می‌گیرد/ سیاست بین‌الملل از اساس نابرابر استقهرمانپور در گفت‌وگو با ایلنا: باید مراقب باشیم؛ نشست‌های سپتامبر شورای حکام همیشه برای ما دردسرساز بوده است/ ارجاع ندادن پرونده ایران به آژانس بهانه را از آمریکا می‌گیرد/ سیاست بین‌الملل از اساس نابرابر است

مردم سال ۹۷ مقاومت نمی‌کردند، امروز آمریکا شکست نمی‌خورد/ همیشه به فرهنگ عاشورا نیاز داریم/ در این دولت برق بیش از ۳۰ میلیون نفر مجانی شد

آمریکا یک شرکت چینی فعال در هنگ‌کنگ را به خاطر نقش در قاچاق مواد مخدر صنعتی به آمریکا تحریم کرد🔺آمریکا یک شرکت چینی فعال در هنگ‌کنگ را به خاطر نقش در قاچاق مواد مخدر صنعتی به آمریکا تحریم کرد ⚡️وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که ژنگ تائو تائو، شیمیدان چینی و شرکت تحت مدیریت او را به دلیل نقش داشتن در قاچاق مواد مخدر به آمریکا تحریم کرده است.

اعتراض آمریکا به شورای امنیت در قبال ایران: طرف تروریست‌ها را گرفته‌اید - BBC News فارسیسفیر اندونزی در سازمان ملل متحد که رییس دوره‌ای شورای امنیت است، روز سه شنبه در جلسه ماهانه این شورا در مورد خاورمیانه با بازگرداندن تحریم‌های ایران مخالفت کرد. آمریکا در واکنش گفت که شورای امنیت جانب «تروریست‌ها» را گرفته است.

رییس شورای امنیت درخواست آمریکا برای بازگشت تحریم‌های ایران را رد کردنماینده آمریکا در شورای امنیت پس از اظهارات رییس شورای امنیت درباره عملی نبودن بازگشت تحریم‌های ایران با توجه به مخالفت سیزده عضو این شورا، مخالفان قطعنامه‌ پیشنهادی کشورش را حامیان «تروریست‌ها» معرفی کرد.

پال ادوین اُوِربی (راست) و مارک رندال فریکس در افغانستان ناپدیده شده‌اند

دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که سرویس امنیت دیپلماتیک آن وزارتخانه، از طریق «دفتر پاداش برای عدالت» خود و نیز پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی)، پاداشی تا سقف ۵ میلیون دلار برای ارائه اطلاعات در مورد مارك رندال فریکس و پال ادوین اُوِربی جونیور، دو آمریکایی ربوده‌شده در افغانستان، در نظر گرفته است.

در این بیانیه آمده است که این پاداش به اطلاعاتی که منتهی به شناسایی موقعیت مکانی، یافتن، و بازگرداندن آقای فریکس و یا آقای اُوِربی شود، تعلق می‌گیرد.

پل ادوین اُوِربی آخرین بار در اواسط ماه مه سال ۲۰۱۴ در شهر خوست افغانستان، در نزدیکی مرز پاکستان، دیده شده است. او در زمان ناپدید شدن در حال تحقیق بر روی کتابش بود و به نظر می‌رسد قصد داشت برای پیشبرد بیشتر این تحقیقات از مرز، وارد پاکستان شود.

مارك فريکس، مهندس عمران در اوايل ماه فوريه ۲۰۲۰ ربوده شد. او در آن زمان ساکن کابل بود. آقای فریکس در سال ۲۰۱۰ به افغانستان نقل مکان کرد و‌ در پروژه‌های مختلف ساختمانی در سراسر آن کشور مشارکت داشت.These Americans were kidnapped in Afghanistan. Provide us information that helps bring them home and you could be eligible for a reward.