نصب سامانه‌های پیشرفته امنیتی بر دیوار‌های مرزی بین ترکیه و ایران

30/01/1401 05:14:00 ب.ظ

نصب سامانه‌های پیشرفته امنیتی بر دیوار‌های مرزی بین ترکیه و ایران استاندار آغری اعلام کرد که دیوارهای مرزی مجهز به سامانه‌های امنیتی فوق پیشرفته نصب شده در مرز ترکیه با ایران، نقش مهمی ممانعت ورودهای غیرقانونی و حفظ امنیت دارد.

استاندار آغری اعلام کرد که دیوارهای مرزی مجهز به سامانه‌های امنیتی فوق پیشرفته نصب شده در مرز ترکیه با ایران، نقش مهمی ممانعت ورودهای غیرقانونی و حفظ امنیت دارد. - خبرگزاری آناتولی 19.04.

2022 آغری/ عبدالله سویلمز/ خبرگزاری آناتولی دیوارهای نصب شده در مرز ترکیه با ایران که به سامانه‌های دوربین مداربسته، برج‌های الکتریکی نوری ساخت شرکت دفاعی آسلسان ترکیه و همچنین سامانه‌های روشنایی و دوربین‌های دید در شب مجهز شده اند، نقش مهمی را در زمینه ممانعت از نفوذ تروریست‌ها، قاچاقچیان و ورود مهاجران غیرقانونی به ترکیه ایفا می‌کنند.

عثمان وارول، استاندار آغری ترکیه در زمینه این دیوارها که در چارچوب طرح ریاست جمهوری ترکیه برای «ایجاد سامانه امنیتی فیزیکی در مرزها» در بخش مرزی این استان با ایران نصب شده است، به خبرنگار آناتولی گفت: گاها از یگان‌های مرزی بازدید می‌کنم به گفته آن‌ها این دیوارها تاثیر زیادی در ورودهای غیرقانونی به ترکیه دارد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

سالی میان رفتن و ماندن | مهدی رحمانیان

ایران سال نخست قرن نو را سخت و پر‌مخاطره شروع کرد. از این بابت باید شادمان باشیم که دیگر 1401 نیست، اما در مقابل نقشی از آن باقی مانده است و از ذهن پاک نمی‌شود. درواقع ما بین رفتن و ماندن روزهایی قرار گرفته‌ایم که می‌تواند پیامی بزرگ برای فردای سرزمین‌مان باشد. سالی که رفته است و اضطرابش می‌تواند مربوط به گذشته باشد، اما دردهایش مانده‌اند که می‌توانند تجربه‌ای مفید برای آینده محسوب شوند. بر این باوریم که سختی‌ها و دشواری‌ها، روشنایی‌بخش آرزوهای دیرینه ما خواهند بود. این حدیث جان، گره‌های زیادی را در تاریخ باز کرده است و امید داریم که برای ما، برای همه ما ایرانی‌ها نیز در فردای میهن این‌گونه باشد. دیروزمان بتواند چیدمان یکرنگی، همه‌خواهی و اتحاد ملی را برای فردایمان تضمین کند و تجربه‌های ارزشمند ناشی از تلخی‌ها، شیرینی‌های ماندگاری برای یکپارچگی ایران به ارمغان آورد. به نظر می‌رسد دردی تلخ جای خود را در میانه ما باز کرده است؛ دردی که هر روز جانکاه‌تر می‌شود. ما فراموش کرده‌ایم؛ بی‌درنگ و بی‌تعارف، وطن‌خواهی را از یاد برده‌ایم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

کالین: می‌توانیم روابط ترکیه و آمریکا را بر اساس منافع و احترام متقابل توسعه دهیمسخنگوی ریاست جمهوری ترکیه تاکید کرد که می توان روابط آنکارا و واشنگتن را بر اساس منافع و احترام متقابل توسعه داد. - خبرگزاری آناتولی روابط با خرررر؟

ارتش ترکیه از زمین و هوا به مواضع پ‌کا‌کا در شمال عراق حمله کردخلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه روز دوشنبه ۱۸ آوریل از آغاز یک عملیات نظامی هوایی و زمینی برون مرزی توسط ارتش کشورش علیه مواضع شبه‌نظامیان کرد در شمال عراق خبر داد.

روزنامه مالتا تودی: ترکیه مرکز قاچاق مواد مخدر به خاورمیانه و اروپا شده استاعلام خبری مبنی بر کشف و ضبط صدها کیلوگرم کوکایین در یک کشتی به مقصد ترکیه، خشم مقامات این کشور را علیه روزنامه «مالتا تودی» برانگیخت.این روزنامه که

اردن در اعتراض به وقایع مسجدالاقصی سفیر اسرائیل را احضار کردکشور پادشاهی اردن هاشمی که سرپرستی عربی و بین‌المللی بر موقوفات اسلامی و مسیحی شهر قدس و از جمله آن مسجد الاقصی را بر عهده دارد در اعتراض به وقایع

واردات تلفن‌ همراه به ایران در سال ۱۴۰۰ به بیش از چهار میلیارد دلار رسیدبر اساس گزارش گمرک ایران، واردات تلفن‌ همراه با قیمت بیش از ۶۰۰ دلار نیز یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار بوده است.