سازمان ملل: بحران اوکراین ممکن‌ است 47 میلیون نفر را به گرسنگی بکشاند

30/01/1401 06:15:00 ب.ظ

سازمان ملل: بحران اوکراین ممکن‌ است 47 میلیون نفر را به گرسنگی بکشاند برنامه جهانی غذا (WFP) وابسته به سازمان ملل متحد گزارشی تحت عنوان «ناامنی شدید غذایی ناشی از جنگ اوکراین» منتشر کرد.

برنامه جهانی غذا هشدار داد که 47 میلیون نفر ممکن است به دلیل بحران غذایی ناشی از جنگ روسیه و اوکراین از گرسنگی شدید رنج ببرند. - خبرگزاری آناتولی 19.04.2022 ژنو/ خبرگزاری آناتولی برنامه جهانی غذا (WFP) وابسته به سازمان ملل متحد گزارشی تحت عنوان «ناامنی شدید غذایی ناشی از جنگ اوکراین» منتشر کرد.

در این گزارش ضمن بررسی پیامدهای احتمالی جنگ در عرصه جهانی، آمده است: افزایش قیمت جهانی پیش‌بینی شده در بازار غلات و انرژی، کسانی را که قبل از جنگ نمی توانستند حداقل نیازهای غذایی خود را تامین کنند، در شرایط دشوارتری قرار خواهد داد.

برنامه جهانی غذا در پی تحقیق در 81 کشور، دو سناریو در مورد ناامنی غذایی ترسیم کرد. طبق سناریوی اول تخمین زده می شد که 33 میلیون نفر در جهان به دلیل جنگ دچار گرسنگی شدید شوند و سناریوی دوم حاکی از آن است که این رقم به 47 میلیون نفر خواهد رسید.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

سازمان ملل: دست‌کم 2072 غیرنظامی در اوکراین طی حملات روسیه جان باخته‌اند

تاکید فرستاده سازمان ملل و رئیس شورای ریاست‌جمهوری یمن بر اهمیت ادامه آتش‌بسهانس گروندبرگ، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در یمن، دوشنبه 18 آوریل، طی دیدار دکتر رشاد العلیمی، رئیس شورای ریاست‌جمهوری این کشور بر اهمیت ادامه برقراری

سازمان ملل می‌گوید ۱۲ میلیون نفر در جنگ اوکراین آواره شده‌اندسازمان ملل متحد روز دوشنبه اعلام کرد که از آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین تاکنون یک چهارم مردم این کشور آواره شده‌اند.

سازمان ملل: حوثی‌های یمن با توقف استخدام کودکان به‌عنوان سرباز موافقت کردندسازمان ملل متحد از موافقت حوثی‌های یمن برای به کار نگرفتن کودکان در جنگ داخلی این کشور خبر داد.

طالبان با وعده بازگشت به کار یک نظامی پیشین را به قتل رساندبستگان قاسم قایم، یک افسر وزارت امور داخله حکومت پیشین افغانستان گفته‌اند که طالبان این افسر پیشین را با وعده بازگشت به کار پس از شکنجه به قتل رسانده العربیه فارسی قرارداد خبر های دروغی را چند به اینسو گرفته مبارکت باشد لعنت برشما تا ب ان وخشیان او ځناور دي نپوهیږم څه غول دي انسان نه دي

درخواست زلنسکی برای سفر رئیس جمهوری آمریکا به کی‌یف؛ کاخ‌سفید: بایدن به اوکراین نمی‌روددرخواست زلنسکی برای سفر رئیس جمهوری آمریکا به کی‌یف؛ کاخ‌سفید: بایدن به اوکراین نمی‌رود تقاضای دیدار بایدن از اوکراین پس از آن عنوان شد که دولت آمریکا اعلام کرد در حال بررسی اعزام یک مقام ارشد به اوکراین است. ⬇️ بیشتر بخوانید: