نشست مسئولین مرزی ترکیه و ایران در ایغدیر

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 53%

03.09.2019هیئت‌های ترکیه و ایرانی به ریاست انور اونلو استاندار ایغدیر و سرهنگ شیرزاد حاجی‌زاده فرمانده هنگ مرزی ماکو در این شهر با هم دیدار و گفتگو کردند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

طرفین در این دیدار درباره تامین امنیت مرزها و مبارزه با قاچاق، مقابله با گروه تروریستی پ.ک.ک، مشکلات تجارت مرزی و غیره به تبادل نظر پرداختند.«امنیت مرزها در نتیجه تلاش‌ مشترک مرزبانان دو کشور افزایش قابل توجهی یافته است. طرفین در چند ماه اخیر برای مبارزه با تروریسم عملیات موثری انجام داده اند.

ترکیه و ایران توانستند از وقوع اقدامات تروریستی پیشگیری کنند. فعالیت‌های مشترک ما برای مبارزه با تروریسم و قاچاق انسان ادامه خواهد داشت». سرهنگ شیرزاد حاجی‌زاده، فرمانده هنگ مرزی ماکو نیز ضمن تاکید بر عزم دو کشور برای مبارزه با تروریسم و تامین امنیت شهروندان مقیم مناطق مرزی، گفت: «فعالیت‌های مرزبانان دو کشور برای مبارزه به گروه تروریستی پ.ک.ک شبانه روز ادامه دارد. این گروه نتواست در برابر برخورد قاطع ترکیه و ایران مقاومت کند».

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

استانبول میزبان دهمین نشست اقتصادی ترکیه-انگلیس
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تاکید لاوروف و ظریف بر حق ترکیه در تامین امنیت مرزهایشوزیران امور خارجه روسیه و ایران بر حق مشروع ترکیه در تامین امنیت مرزی خود با سوریه تاکید کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اولیانوف: در جلسه هفته آینده شورای حکام درباره ایران گفت‌وگو می‌کنیماولیانوف: در جلسه هفته آینده شورای حکام درباره ایران گفت‌وگو می‌کنیم نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین از برگزاری نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در هفته آینده برای بررسی برخی مسائل از جمله پرونده ایران خبر داد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مذاکرات فشرده عراقچی در پاریس/ ادامه رایزنی‌ها با دیگر طرف‌های برجاممذاکرات فشرده ایران و فرانسه در سطح کارشناسان ارشد دو کشور امروز در پاریس به سرپرستی سید عباس عراقچی و باحضور معاونین بانک مرکزی و وزارت نفت و سفیر کشورمان برگزار شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اتحادیه عرب: تصمیم خودسرانه یک گروه در اعلان جنگ به مصلحت لبنان نیستاتحادیه عرب دوشنبه 2 سپتامبر ضمن ابراز انزجار و نگرانی از تحولات اوضاع در پی تبادل آتش در مناطق مرزی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

کاریکاتور/ شرکت سفیران گویای بابا و پسران !!!اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »