اتحادیه عرب: تصمیم خودسرانه یک گروه در اعلان جنگ به مصلحت لبنان نیست

اتحادیه عرب: تصمیم خودسرانه یک گروه در اعلان جنگ به مصلحت لبنان نیست

02/09/2019 02:09:00 ب.ظ

اتحادیه عرب: تصمیم خودسرانه یک گروه در اعلان جنگ به مصلحت لبنان نیست

اتحادیه عرب دوشنبه 2 سپتامبر ضمن ابراز انزجار و نگرانی از تحولات اوضاع در پی تبادل آتش در مناطق مرزی

یک منبع مسئول در دبیرخانه اتحادیه عرب اعلام کرد که احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب ضمن ابراز انزجار و نگرانی از تحولات اوضاع در پی تبادل آتش در مناطق مرزی میان لبنان و اسرائیل، تاکید کرد که اقدام یک‌جانبه یک طرف یا گروهی برای اتخاذ تصمیم‌های سرنوشت‌ساز مربوط به جنگ، رویکردی است که به نفع دولت یا عموم ملت لبنان نیست.

شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است رئیسی: از هر طرح دیپلماتیک که باعث لغو تحریم‌ها شود استقبال می‌کنم عفو بین‌الملل: «جنایات علیه بشریت» بر مراسم تحلیف رئيسی «سایه‌ای سهمگین» انداخته؛ افزایش انتقادها از سفر نماینده اتحادیه اروپا به تهران

ابوالغیط همچنین ضمن اعلام همبستگی کامل اتحادیه عرب با دولت لبنان در مقابله با هر گونه حملاتی که در معرض آنها قرار گرفته تاکید کرد که لغزش به سوی رویارویی‌های نظامی اوضاع را از کنترل خارج خواهد کرد.دبیرکل اتحادیه عرب همچنین از جامعه بین‌المللی خواست تا به مسئولیت‌هایش جهت کنترل واکنش‌های اسرائیل که در راستای اهداف انتخاباتی داخلی اوضاع را به سوی تنش‌زایی هر چه بیشتر سوق داده است، عمل کند.

منبع مسئول در دبیرخانه اتحادیه عرب همچنین توضیح داد که «حفظ اعتبار موسسه‌های دولت لبنان در تعامل با جامعه بین‌المللی در این شرایط حساس می‌باید در اولویت مقدم قرار گیرد».آمریکا «نگران» استاز سویی وزارت خارجه آمریکا یکشنبه اعلام کرد که ایالات متحده در پی تبادل آتش صورت گرفته میان حزب الله لبنان و اسرائیل از افزایش تنش‌ها در مرزهای میان لبنان و اسرائیل نگران است. headtopics.com

وزارت خارجه آمریکا از زبان یک مقام مسئول ضمن اشاره به حملات موشکی که حزب الله علیه یک پایگاه اسرائیلی در منطقه مرزی انجام داده، تاکید کرد که «ایالات متحده به طور کامل از حق اسرائیل در دفاع از خود حمایت می‌کند».تهدید امنیت لبنانوزارت خارجه آمریکا همچنین افزود: «حزب الله باید از اقدامات ستیزه‌جویانه‌ای که امنیت، ثبات و حاکمیت لبنان را تهدید می‌کند، دست بردارد… این موضوع نمونه دیگری از نقش بی‌ثبات کننده وکلای ایران است که صلح و امنیت منطقه را از بین می‌برند».

اسرائیل یکشنبه اعلام کرد مناطقی در جنوب لبنان را پس از این‌که موشک‌های ضدتانک از آنها به سوی خاک این کشور شلیک شده، بمباران کرده است. ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز • سیامک شجریان | DW | 05.08.2021

سیامک شجریان مهمان پادکست این هفته 'آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز' است. از او قطعه 'طبیب دل' با آهنگسازی محمدجواد ضرابیان را انتخاب کرده‌ایم. سیامک شجریان برادر استاد محمدرضا شجریان است.

دکتر واعظی: درباره اقدامات بعدی ایران براساس برجام در روزهای آتی تصمیم گیری می‌شوددکتر واعظی: پیشنهادی دو هفته گذشته بین ایران و فرانسه رد و بدل و به ما ارائه شد/ بخشهای قابل توجهی از پیشنهاد را تغییر دادیم/ این پیشنهاد حاصل نتیجه ۵ ساعت مذاکره تلفنی روسای جمهوری ایران و فرانسه است که به عنوان طرح از صحبتهای هر دو رییس جمهور بدست آمد

حضور پلیس در معابر پایتخت در شب‌های محرم تا پایان مراسمحضور پلیس در معابر پایتخت در شب‌های محرم تا پایان مراسم پلیس راهور تهران بزرگ از برگزاری جلسات و هماهنگی با تکایا و مساجد برای کنترل بار ترافیکی پایتخت در دهه اول ماه محرم خبر داد.

سپاه در جنگ هشت‌ساله (بخش ششم): جنگ در خلیج‌فارس

اعتصاب رانندگان عراقی در چذابه و اخلال در روند صادراتاعتصاب رانندگان عراقی در چذابه و اخلال در روند صادرات رییس اتاق بازرگانی اهواز با اشاره به اعتصاب رانندگان در سمت عراقی مرز چذابه، گفت: این موضوع باعث اخلال در روند صادرات کالاهای ایرانی به کشور عراق شده و پس از گذشت بیش از ۱۰ روز نیز همچنان پابرجا است.

حوثی‌ها از کشته شدن دهها نفر در حمله نیروهای ائتلاف به زندانی در یمن خبر دادندشبه نظامیان شیعه حوثی از کشته شدن ۶۰ زندانی در جریان حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به یک بازداشتگاه در جنوب غرب شهر ذمار در یمن خبر داده‌اند. صلیب سرخ جهانی ضمن ابراز نگرانی نیروی امدادی به این منطقه اعزام کرده. ایران هم این حمله را محکوم کرده است .

مانور دریایی ایران در منطقه ۲۰ درصد حاکمیت ایران در خزر | DW | 01.09.2019مانور دریایی ارتش ایران صبح روز یکشنبه دهم شهریور (اول سپتامبر) آغاز شد. در این رزمایش انواع یگان‌های سطحی و پروازی نیروی دریایی اعم از ناوشکن‌ها، ناو موشک‌انداز، هواپیمای بال ثابت و بالگرد و همچنین تفنگداران و تکاوران نیروی دریایی ارتش شرکت کرده‌اند.