اتحادیه عرب: تصمیم خودسرانه یک گروه در اعلان جنگ به مصلحت لبنان نیست

02/09/2019 02:09:00 ب.ظ

اتحادیه عرب: تصمیم خودسرانه یک گروه در اعلان جنگ به مصلحت لبنان نیست

اتحادیه عرب: تصمیم خودسرانه یک گروه در اعلان جنگ به مصلحت لبنان نیست

اتحادیه عرب دوشنبه 2 سپتامبر ضمن ابراز انزجار و نگرانی از تحولات اوضاع در پی تبادل آتش در مناطق مرزی

یک منبع مسئول در دبیرخانه اتحادیه عرب اعلام کرد که احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب ضمن ابراز انزجار و نگرانی از تحولات اوضاع در پی تبادل آتش در مناطق مرزی میان لبنان و اسرائیل، تاکید کرد که اقدام یک‌جانبه یک طرف یا گروهی برای اتخاذ تصمیم‌های سرنوشت‌ساز مربوط به جنگ، رویکردی است که به نفع دولت یا عموم ملت لبنان نیست.

ابوالغیط همچنین ضمن اعلام همبستگی کامل اتحادیه عرب با دولت لبنان در مقابله با هر گونه حملاتی که در معرض آنها قرار گرفته تاکید کرد که لغزش به سوی رویارویی‌های نظامی اوضاع را از کنترل خارج خواهد کرد.دبیرکل اتحادیه عرب همچنین از جامعه بین‌المللی خواست تا به مسئولیت‌هایش جهت کنترل واکنش‌های اسرائیل که در راستای اهداف انتخاباتی داخلی اوضاع را به سوی تنش‌زایی هر چه بیشتر سوق داده است، عمل کند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

دکتر واعظی: درباره اقدامات بعدی ایران براساس برجام در روزهای آتی تصمیم گیری می‌شوددکتر واعظی: پیشنهادی دو هفته گذشته بین ایران و فرانسه رد و بدل و به ما ارائه شد/ بخشهای قابل توجهی از پیشنهاد را تغییر دادیم/ این پیشنهاد حاصل نتیجه ۵ ساعت مذاکره تلفنی روسای جمهوری ایران و فرانسه است که به عنوان طرح از صحبتهای هر دو رییس جمهور بدست آمد

حضور پلیس در معابر پایتخت در شب‌های محرم تا پایان مراسمحضور پلیس در معابر پایتخت در شب‌های محرم تا پایان مراسم پلیس راهور تهران بزرگ از برگزاری جلسات و هماهنگی با تکایا و مساجد برای کنترل بار ترافیکی پایتخت در دهه اول ماه محرم خبر داد.

سپاه در جنگ هشت‌ساله (بخش ششم): جنگ در خلیج‌فارس

اعتصاب رانندگان عراقی در چذابه و اخلال در روند صادراتاعتصاب رانندگان عراقی در چذابه و اخلال در روند صادرات رییس اتاق بازرگانی اهواز با اشاره به اعتصاب رانندگان در سمت عراقی مرز چذابه، گفت: این موضوع باعث اخلال در روند صادرات کالاهای ایرانی به کشور عراق شده و پس از گذشت بیش از ۱۰ روز نیز همچنان پابرجا است.

حوثی‌ها از کشته شدن دهها نفر در حمله نیروهای ائتلاف به زندانی در یمن خبر دادندشبه نظامیان شیعه حوثی از کشته شدن ۶۰ زندانی در جریان حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به یک بازداشتگاه در جنوب غرب شهر ذمار در یمن خبر داده‌اند. صلیب سرخ جهانی ضمن ابراز نگرانی نیروی امدادی به این منطقه اعزام کرده. ایران هم این حمله را محکوم کرده است .

مانور دریایی ایران در منطقه ۲۰ درصد حاکمیت ایران در خزر | DW | 01.09.2019مانور دریایی ارتش ایران صبح روز یکشنبه دهم شهریور (اول سپتامبر) آغاز شد. در این رزمایش انواع یگان‌های سطحی و پروازی نیروی دریایی اعم از ناوشکن‌ها، ناو موشک‌انداز، هواپیمای بال ثابت و بالگرد و همچنین تفنگداران و تکاوران نیروی دریایی ارتش شرکت کرده‌اند.

میان لبنان و اسرائیل تاکید کرد که اقدام خودسرانه یک طرف برای اتخاذ تصمیم‌های سرنوشت‌ساز مربوط به جنگ، رویکردی است که به نفع دولت یا عموم ملت لبنان نیست.محمود واعظی شامگاه شنبه ۹ شهریور با حضور در شبکه اول سیما اظهار داشت: دولت و قوای سه گانه و نهادهای نظامی، انتظامی و امنیتی برای مقابله  با فشارهای بین المللی همکاری بیشتری با یکدیگر داشتند و انسجام داخلی ببیشتر می شد؛ هرچند دوره سختی داشتیم اما انتهای این دوره نوروز ۹۸ بود که با بارندگی و سیل همراه شد و همبستگی مردم در یاری رسانی ها، فضا را عوض کرد.به گزارش ایسنا، پلیس راهور تهران بزرگ تقریبا از یک ماه گذشته اقدامات خود را برای اجرای طرح انتظامی-ترافیکی ویژه این ایام با برگزاری جلسات و تحلیل و شناسایی مساجد، هیئت‌ها، حسینیه‌ها و تکایای مهم تهران شروع کرده است و این طرح از شب اول محرم اجرا شد.در شروع جنگ هشت‌ساله، نیروی دریایی ارتش ایران، به لحاظ آموزش و تجهیزات در شرایط برتری نسبت به عراق قرار داشت.

یک منبع مسئول در دبیرخانه اتحادیه عرب اعلام کرد که احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب ضمن ابراز انزجار و نگرانی از تحولات اوضاع در پی تبادل آتش در مناطق مرزی میان لبنان و اسرائیل، تاکید کرد که اقدام یک‌جانبه یک طرف یا گروهی برای اتخاذ تصمیم‌های سرنوشت‌ساز مربوط به جنگ، رویکردی است که به نفع دولت یا عموم ملت لبنان نیست. ابوالغیط همچنین ضمن اعلام همبستگی کامل اتحادیه عرب با دولت لبنان در مقابله با هر گونه حملاتی که در معرض آنها قرار گرفته تاکید کرد که لغزش به سوی رویارویی‌های نظامی اوضاع را از کنترل خارج خواهد کرد. رییس دفتر رییس جمهوری یادآور شد: در قیاس ۵ ماه اول سال ۹۸ نسبت به دوران مشابه سال ۹۷، وضع آرامتری از هر لحاظ داریم؛ البته این بدان معنا نیست که مشکلات ما حل شده است بلکه رشد قیمت کالاهای مورد نیاز متوقف و قیمت برخی کاهشی شده اما به قیمت اصلی برنگشته است. دبیرکل اتحادیه عرب همچنین از جامعه بین‌المللی خواست تا به مسئولیت‌هایش جهت کنترل واکنش‌های اسرائیل که در راستای اهداف انتخاباتی داخلی اوضاع را به سوی تنش‌زایی هر چه بیشتر سوق داده است، عمل کند. انتهای پیام. منبع مسئول در دبیرخانه اتحادیه عرب همچنین توضیح داد که «حفظ اعتبار موسسه‌های دولت لبنان در تعامل با جامعه بین‌المللی در این شرایط حساس می‌باید در اولویت مقدم قرار گیرد». وی تاکید کرد: در ۵ ماه اخیر کارهای بزرگی انجام شده است؛ وقتی آرامش و امیدواری به آینده باشد کارهای بزرگی انجام می شود و در بخش های مختلفی از جمله پتروشیمی فعالیت های خوبی به سرانجام رسید. آمریکا «نگران» است از سویی وزارت خارجه آمریکا یکشنبه اعلام کرد که ایالات متحده در پی تبادل آتش صورت گرفته میان حزب الله لبنان و اسرائیل از افزایش تنش‌ها در مرزهای میان لبنان و اسرائیل نگران است. ایران نیز، هرچند در ابعادی کوچک‌تر، به تلافی پرداخت.

وزارت خارجه آمریکا از زبان یک مقام مسئول ضمن اشاره به حملات موشکی که حزب الله علیه یک پایگاه اسرائیلی در منطقه مرزی انجام داده، تاکید کرد که «ایالات متحده به طور کامل از حق اسرائیل در دفاع از خود حمایت می‌کند». رئیس دفتر رییس جمهوری عنوان کرد: از بخش های مختلف صدا و سیما تشکر می کنم که برای همه اعضای دولت فرصت گفت وگو با مردم را فراهم کرد. تهدید امنیت لبنان وزارت خارجه آمریکا همچنین افزود: «حزب الله باید از اقدامات ستیزه‌جویانه‌ای که امنیت، ثبات و حاکمیت لبنان را تهدید می‌کند، دست بردارد… این موضوع نمونه دیگری از نقش بی‌ثبات کننده وکلای ایران است که صلح و امنیت منطقه را از بین می‌برند». اسرائیل یکشنبه اعلام کرد مناطقی در جنوب لبنان را پس از این‌که موشک‌های ضدتانک از آنها به سوی خاک این کشور شلیک شده، بمباران کرده است. واعظی تصریح کرد: در شرایط تحریم، بحث تولید کلید عبور راحت تر از شرایط دشوار است. از سویی دیگر گروه شبه‌نظامی حزب الله لبنان و یک هفته پس از متهم کردن اسرائیل به انجام حملات پهپادی علیه خاستگاهش در حومه جنوبی بیروت و کشته شدن 2 تن از عناصر این حزب در یک حمله هوایی در حومه دمشق پایتخت سوریه، روز گذشته اعلام کرد یک خودرو نظامی اسرائیلی را در منطقه افیفیم در نزدیکی مرزهای جنوبی لبنان منهدم کرده است. . استفاده از تحریم برای خودکفایی به گفته وی، ما به استقبال تحریم نمی رویم اما از تحریم برای رسیدن به خودکفایی استفاده می کنیم. در بهمن ۱۳۶۳، عراق با استفاده از موشک اگزوسه یک نفت‌کش حامل نفت ایران را غرق کرد (نفت‌کش لیبیایی نپتونیا)، و این در حالی بود که حملات قبلی به نفت‌کش‌ها، باوجود خسارت زدن به آن‌ها، باعث غرق شدن کامل نشده بود.