نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به تیر ماه در ایران 'به بالای ۴۰ درصد رسید'

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 27 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 51%

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به تیر ماه ١٣٩٨ به ۴۰/۴ درصد رسیده است. گروه‌های خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها، مبلمان و لوازم خانگی و همچنین تفریح و فرهنگ از گروه‌هایی بوده‌اند که از تیر ماه پارسال (۱۳۹۷) تا تیر ماه امسال بیشترین افزایش قیمت را داشته‌اند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در گروه عمده"خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات" بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبلی (خرداد) مربوط به تخم مرغ، ماست پاستوریزه، شیر پاستوریزه است.

اواخر فروردین ماه سال ۱۳۹۷ متوسط قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفند با استخوان نزدیک به ۴۹ هزار تومان بود که در سال جدید حالا به بالای صد هزار تومان رسید. حسن روحانی، رئیس جمهور ایران گفته است:"بر اساس آمار وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن استیجاری به طور متوسط در تهران میزان اجاره‌بها ۳۰ درصد افزایش یافته که این رقم امیدوارکننده است؛ البته مطلوب نبوده اما در عین حال با آمار و ارقامی که این روزها منتشر می‌شود، متفاوت است."بر اساس آمارهای رسمی ، بیش از شش میلیون خانوار یعنی حدود ۲۶ درصد خانوارها در ایران اجاره‌نشین هستند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

به توچه بی بی سی تفرقه افکن انگلیسی

علی برکت الله

نرخ تورم بالای 75 درصد است. این را قیمت اجناس گواهی می دهند. ولی حقوق چقدر تغییر کرده است. خط فقر اکنون نزدیک به 7 میلیون تومان است حقوق متوسط کارگران حدود 4 میلیون است. کارگران از بیمه و ... نیز محروم هستند سرنگون نظام ولایت فقیه

بگایی

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نرخ تورم 40.4 درصد شد/کاهش 2.4 درصدی تورم نقطه‌ای + جدول- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnim«نرخ تورم ۴۰.۴ درصد شد؛ کاهش ۲.۴ درصدی تورم نقطه‌ای» نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به تیر ماه ١٣٩٨ درحالی به ۴۰.۴ درصد رسید که تورم نقطه ای از ۵۰.۴ درصد به ۴۸ درصد کاهش داشته است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

کره جنوبی به سوی جنگنده روسی تیر اخطار شلیک کرد | DW | 23.07.2019کره جنوبی به یک جنگنده‌ روسی که وارد حریم هوایی آن کشور شده بود، تیر اخطار شلیک کرده است. به گفته کره جنوبی جنگنده‌های روسی و چینی بارها حریم هوایی آن را نقض کرده‌اند. روسیه می‌گوید به حریم هوایی کره جنوبی وارد نشده است. شد البته نه با F 22 بلکه با F 15
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

چهارمین صعود متوالی دلار؛ متوسط نرخ تیرماه به ۱۲۸۱۰ تومان رسیدنرخ فروش دلار در آخرین روز معاملات تیرماه به ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان افزایش یافت تا در مجموع متوسط نرخ دلار در داد و ستدهای یک ماه گذشته به بیش از ۱۲ هزار و ۸۱۰ تومان برسد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پنجاه سال از سفر انسان به ماه گذشتپنجاه سال از روزی که انسان به کره ماه رفت، گذشته است و هرچه بیشتر از آن می شنویم، بر شگفتی مان افزوده می‌شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

پس از یک هفته تعویق، هند چندرایان-۲ را به ماه فرستادپس از یک هفته تعویق به دلیل نقص فنی، هند سفینه چندرایان-۲ را با موفقیت به سمت ماه پرتاب کرد. هند امیدوار است این سفینه ۱۴۵ میلیون دلار نخستین سفینه‌ای باشد که در قطب جنوبی ماه فرود می‌آید.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

هند چادریان ۲ را به سوی قطب جنوب ماه پرتاب کرددر صورتی که این عملیات موفقیت آمیز باشد هندوستان پس از روسیه، آمریکا و چین، چهارمین کشوری خواهد بود که توانایی رسیدن به ماه را دارد. یعنی باحجاب کامل فرستادتش؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »