نخستین روز وبینار کنگره سالانه سازمان فرهنگی سیاسی ایران پاد برگزار شد

01/08/2021 03:51:00 ق.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

کنگره سالانه, سازمان سیاسی فرهنگی

کنگره سالانه سازمان فرهنگی سیاسی ایران پاد امسال با شرکت فعالان و کارشناسان حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، و اجتماعی در قالب یک وبینار دو روزه با عنوان « وبینار امید» کار خود را آغاز کرد. ⬇بیشتر بخوانید:

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

کنگره سالانه سازمان فرهنگی سیاسی ایران پاد امسال با شرکت فعالان و کارشناسان حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، و اجتماعی در قالب یک وبینار دو روزه با عنوان «وبینار امید» کار خود را آغاز کرد.چشم انداز آینده ایران، ارائه طرح ها و راهکارها برای رسیدن به آینده ای امیدبخش و سرافراز پس از گذر از جمهوری اسلامی، موضوع گفتگوی مهمانان این وبینار را تشکیل می دهد.

روز نخست وبینار امید با سرود شاهنشاهی، معرفی سخنرانان، و پخش ترانه‌هایی در وصف ایران آغاز شد.اولین سخنران جمشید اسدی، اقتصاددان مقیم فرانسه، بود. محور سخنان آقای اسدی بر ضرورت وجود یک اقتصاد بازاربنیاد در کنار توسعه سیاسی و اجتماعی در دوران پسا جمهوری اسلامی استوار بود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

دیدگاه: بمباران اقلیم کردستان توسط جمهوری اسلامی گفت‌وگو با عبدالله مهتدی

حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان و بمباران آن مناطق زمانی انجام شده است که ایرانیان فراگیرترین اعتراضات مردمی تاریخشان را رقم می‌زنند. این حملات تا بعدازظهر امروز دست کم ۱۷ کشته برجا گذاشته ا ادامه مطلب >>

دفتر همیاری سازمان ملل متحد در هرات با آر‌پی‌جی و سلاح‌های سبک هدف قرار گرفتصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

حمله مرگبار در دریای عمان؛ اسرائیل به دنبال واکنش سازمان ملل علیه ایران استوزیر خارجه اسرائیل می‌گوید از دیپلمات‌های کشورش در واشنگتن، لندن و نیویورک خواسته است تا با مقامات ایالات متحده، بریتانیا و هیات‌های مستقر در مقر سازمان ملل درباره حادثه حمله به نفتکش متعلق به یک میلیاردر اسرائیلی رایزنی کنند. به نظرم تیتر درست اینه حمله مرگبار اتمی منقرض کننده از ترس شاشیدن به تونبان دیگه نمیدونیم چه خاکی بر سرمان بریزیم .

حمله خمپاره‌ای به دفتر سازمان ملل در هرات افغانستان یک کشته برجای گذاشتدر پی اصابت خمپاره به دفتر سازمان ملل در ولایت هرات افغانستان یک نفر کشته شد. - خبرگزاری آناتولی

توییت ظریف در پی ارسال آخرین نامه‌اش به دبیرکل سازمان مللظریف در ششمین سالگرد تصویب قطعنامه ٢٢٣١ شورای امنیت سازمان ملل متحد طی نامه ای به دبیرکل این سازمان، جمع بندی از مجموع بدعهدی‌های طرف‌های غربی را به عنوان سند در دبیرخانه ملل متحد ثبت کرد منگل کودن گوه خورد کثیف 'و ما ينطق عن الهوى إن هو إلا وحي يوحى' اين آية بر خامنه ای پیاده نمیشه پس فتوای حرام بودن ساخت بمب اتم يه‌ اجتهادشخصيه اماپاکستان حلالش کرد ودر زيركوهها testكرد دليل سالها ذلت‌ و توسرخوري شما در وین فقط بخاطر همين‌ فتواي ناكاربره‌ عينه غربيها مثل سگ میإيستادن جلو ایرانیها

سازمان ملل: طی دو هفته 700 غیر نظامی در قندهار افغانستان کشته و زخمی‌ شده‌اندسازمان ملل متحد طی گزارشی اعلام کرد که در دو هفته گذشته 700 غیر نظامی طی درگیری‌ها در ولایت قندهار افغانستان کشته و زخمی‌ شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

آخرین نامه ظریف به دبیرکل سازمان ملل متحدوزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ٢٩ تیرماه ١۴٠٠ و در ششمین سالگرد تصویب قطعنامه ٢٢٣١ شورای امنیت سازمان ملل متحد طی نامه ای به دبیرکل این سازمان، جمع بندی از مجموع بدعهدی‌های طرف‌های غربی را به عنوان سند در دبیرخانه ملل متحد ثبت نمود. نامه ظریف: آخی...!!!! ایکاش آخرین فک رو هم بزنه... وگرنه دقّ میکنه جوونمرگ میشه! نیازی به نامه نوشتن نیست : رفتارهای تروریستی و ضد اجتماعی را کنار بگذارید تا دنیا به روی تان لبخند بزند .

نخستین روز وبینار کنگره سالانه سازمان فرهنگی سیاسی ایران پاد کنگره سالانه سازمان فرهنگی سیاسی ایران پاد امسال با شرکت فعالان و کارشناسان حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، و اجتماعی در قالب یک وبینار دو روزه با عنوان «وبینار امید» کار خود را آغاز کرد.گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، دفتر همیاری سازمان ملل متحد در هرات جمعه ٨ مرداد هدف حمله آر‌پی‌جی و سلاح‌های سبک قرار گرفت که در نتیجه آن یک نیروی امنیتی افغانستان کشته و چند افسر دیگر زخمی شدند.Aa اسرائیل ضمن متهم کردن ایران به «تروریسم» خواستار اقدام بین‌المللی علیه تهران به دلیل حمله مرگبار اخیر به یک نفتکش در دریای عمان شد.در پی اصابت خمپاره به دفتر سازمان ملل در ولایت هرات افغانستان یک نفر کشته شد.

چشم انداز آینده ایران، ارائه طرح ها و راهکارها برای رسیدن به آینده ای امیدبخش و سرافراز پس از گذر از جمهوری اسلامی، موضوع گفتگوی مهمانان این وبینار را تشکیل می دهد. روز نخست وبینار امید با سرود شاهنشاهی، معرفی سخنرانان، و پخش ترانه‌هایی در وصف ایران آغاز شد. بنا بر این بیانیه، هیچ آسیبی به کارمندان این دفتر در حادثه مذکور نرسیده است. اولین سخنران جمشید اسدی، اقتصاددان مقیم فرانسه، بود. یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که از دیپلمات‌های کشورش در واشنگتن، لندن و نیویورک خواسته است تا با مقامات دولت‌های ایالات متحده، بریتانیا همچنین هیات‌های مستقر در مقر سازمان ملل درباره این حادثه رایزنی کنند. محور سخنان آقای اسدی بر ضرورت وجود یک اقتصاد بازاربنیاد در کنار توسعه سیاسی و اجتماعی در دوران پسا جمهوری اسلامی استوار بود. آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، نیز جمعه ٨ مرداد با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکومیت شدید این حمله و ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان، بر «تعهد سازمان ملل به حمایت از دولت و مردم افغانستان در تلاش‌هایشان برای نیل به صلح و ثبات» تاکید کرد. جمشید اسدی اقتصاد دولتی را مایه فقر و مهاجرت خواند. همچنین چند محافظ دیگر نیز زخمی شده‌اند.

در ادامه خلیل انداچه، جامعه‌شناس و استاد دانشگاه در ایالت کالیفرنیای آمریکا، درباره اهمیت عامل جمعیت در روند توسعه جوامع سخن گفت و بر سوءنیت رهبران جمهوری اسلامی در تلاش برای رشد جمعیت ایران تاکید کرد. طالبان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده هیچ خطری متوجه دفتر همیاری سازمان ملل متحد در هرات نیست.» یائیر لاپید همچنین در جریان گفتگوی تلفنی با دومینیک راب، همتای بریتانیایی خود خواستار «واکنش شدید» به حمله‌ای شد که در آن یک شهروند بریتانیایی کشته شده است. رویا خدایی، پزشک و فعال مدنی، به حقوق و مشکلات زنان در فرهنگ و جامعه مردسالار و مقایسه آن در پیش و بعد از حمله اعراب و ورود اسلام به ایران پرداخت و گفت، نه فقط حقوق زن ایرانی بلکه حقوق مردان نیز در سایه دین اسلام پایمال شده است. بابک شکرآبی، فعال و کنشگر مدنی و سیاسی، درباره جوانان و فرار مغزها از ایران مطالبی را شرح داد و گفت در کارنامه حاکمان ایران حرف و عمل هرگز همخوانی نداشته است. مقامات دولتی پنج‌شنبه ادعا کردند یک حمله طالبان به هرات و کرخ در ۳۵ کیلومتری شمال شرق هرات را عقب راندند. او در ادامه تعلیم و آموزش جوانان به ویژه در خارج از ایران با مفاهیم جدید و کمک به انتقال آن به هم نسل‌هایشان در ایران را از وظایف اپوزیسیون عنوان کرد. با این حال کارشناسان گروه «درایاد گلوبال» که در زمینه امنیت دریایی فعالیت می‌کنند، حمله اخیر را یک «انتقام‌گیری جدید در جنگ در سایه بین دو دشمن قدرتمند» در منطقه یعنی ایران و اسرائیل دانسته‌اند. دکتر نامدار بقایی یزدی، از اعضای اندیشکده پروژه ققنوس، و مَردو آناهید، پژوهشگر فرهنگی، از دیگر مهمانان نخستین روز وبینار امید بودند که از چالش ها و فرصت ها در حوزه محیط زیست و آب در ایران و رهایی خرد از بند ایمان سخن گفتند روز دوم و پایانی وبینار امید با حضور مهمانان بیشتری از جمله ناخدا ناصر مِیمَند، کاوه موسوی، سعید احمدی، و امیر طاهری برگزار خواهد شد. این نخستین بار طی ٢٠ سال جنگ داخلی افغانستان است که طالبان به بخش‌هایی از هرات وارد می‌شود.

خبرهای بیشتر .