دفتر همیاری سازمان ملل متحد در هرات با آر‌پی‌جی و سلاح‌های سبک هدف قرار گرفت

31/07/2021 08:55:00 ب.ظ

دفتر همیاری سازمان ملل متحد در هرات با آر‌پی‌جی و سلاح‌های سبک هدف قرار گرفت

افغانستان, طالبان

دفتر همیاری سازمان ملل متحد در هرات با آر‌پی‌جی و سلاح‌های سبک هدف قرار گرفت

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

بخش انگلیسی صدای آمریکا، دفتر همیاری سازمان ملل متحد در هرات جمعه ٨ مرداد هدف حمله آر‌پی‌جی و سلاح‌های سبک قرار گرفت که در نتیجه آن یک نیروی امنیتی افغانستان کشته و چند افسر دیگر زخمی شدند.این دفتر با انتشار بیانیه‌ای ضمن محكوم کردن این حمله آن را به «عناصر ضددولتی» نسبت داده است. بنا بر این بیانیه، هیچ آسیبی به کارمندان این دفتر در حادثه مذکور نرسیده است.

دبورا لیونز، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان، با «اسفناک» خواندن این حمله، با خانواده‌های قربانیان ابراز همدردی کرده است.آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، نیز جمعه ٨ مرداد با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکومیت شدید این حمله و ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان، بر «تعهد سازمان ملل به حمایت از دولت و مردم افغانستان در تلاش‌هایشان برای نیل به صلح و ثبات» تاکید کرد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اعتراضات ایران؛ پلیس و لباس شخصی‌ها دانشگاه شریف را محاصره کرده اند

روز یکشنبه و پس از سر دادن شعارهای تند علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای در داتشگاه شریف، پلیس و نیروهای لباس شخصی این دانشگاه را محاصره کرده‌اند. گزارش‌های تائید نشده از ورود ماموران امنیتی به بخش‌هایی از دانشگاه حکایت دارد. ادامه مطلب >>

آخرین تحولات جنگ در افغانستان؛ دفتر سازمان ملل در هرات هدف حمله قرار گرفتشبه‌نظامیان شورشی به تازگی چندین ولسوالی در ولایت هرات و همچنین دو پست مرزی واقع در این ولایت که به حدود مرزی ایران و ترکمنستان نزدیک است را به تصرف خود درآوردند. لعنت به این سازمان ملل که هیچ پخی نیست و فقط بلده بیانیه بده خاورمیانه رو نابود کردید میلیون ها انسان رو به خاک سیاه نشاندید بدانید در قیامت باید جواب پس بدید لعنت به هرچی ظالم و ستمگر

حمله خمپاره‌ای به دفتر سازمان ملل در هرات افغانستان یک کشته برجای گذاشتدر پی اصابت خمپاره به دفتر سازمان ملل در ولایت هرات افغانستان یک نفر کشته شد. - خبرگزاری آناتولی

سازمان ملل: طی دو هفته 700 غیر نظامی در قندهار افغانستان کشته و زخمی‌ شده‌اندسازمان ملل متحد طی گزارشی اعلام کرد که در دو هفته گذشته 700 غیر نظامی طی درگیری‌ها در ولایت قندهار افغانستان کشته و زخمی‌ شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

توییت ظریف در پی ارسال آخرین نامه‌اش به دبیرکل سازمان مللظریف در ششمین سالگرد تصویب قطعنامه ٢٢٣١ شورای امنیت سازمان ملل متحد طی نامه ای به دبیرکل این سازمان، جمع بندی از مجموع بدعهدی‌های طرف‌های غربی را به عنوان سند در دبیرخانه ملل متحد ثبت کرد منگل کودن گوه خورد کثیف 'و ما ينطق عن الهوى إن هو إلا وحي يوحى' اين آية بر خامنه ای پیاده نمیشه پس فتوای حرام بودن ساخت بمب اتم يه‌ اجتهادشخصيه اماپاکستان حلالش کرد ودر زيركوهها testكرد دليل سالها ذلت‌ و توسرخوري شما در وین فقط بخاطر همين‌ فتواي ناكاربره‌ عينه غربيها مثل سگ میإيستادن جلو ایرانیها

حمله مرگبار در دریای عمان؛ اسرائیل به دنبال واکنش سازمان ملل علیه ایران استوزیر خارجه اسرائیل می‌گوید از دیپلمات‌های کشورش در واشنگتن، لندن و نیویورک خواسته است تا با مقامات ایالات متحده، بریتانیا و هیات‌های مستقر در مقر سازمان ملل درباره حادثه حمله به نفتکش متعلق به یک میلیاردر اسرائیلی رایزنی کنند. به نظرم تیتر درست اینه حمله مرگبار اتمی منقرض کننده از ترس شاشیدن به تونبان دیگه نمیدونیم چه خاکی بر سرمان بریزیم .

آخرین نامه ظریف به دبیرکل سازمان ملل متحدوزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ٢٩ تیرماه ١۴٠٠ و در ششمین سالگرد تصویب قطعنامه ٢٢٣١ شورای امنیت سازمان ملل متحد طی نامه ای به دبیرکل این سازمان، جمع بندی از مجموع بدعهدی‌های طرف‌های غربی را به عنوان سند در دبیرخانه ملل متحد ثبت نمود. نامه ظریف: آخی...!!!! ایکاش آخرین فک رو هم بزنه... وگرنه دقّ میکنه جوونمرگ میشه! نیازی به نامه نوشتن نیست : رفتارهای تروریستی و ضد اجتماعی را کنار بگذارید تا دنیا به روی تان لبخند بزند .

گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، دفتر همیاری سازمان ملل متحد در هرات جمعه ٨ مرداد هدف حمله آر‌پی‌جی و سلاح‌های سبک قرار گرفت که در نتیجه آن یک نیروی امنیتی افغانستان کشته و چند افسر دیگر زخمی شدند..در پی اصابت خمپاره به دفتر سازمان ملل در ولایت هرات افغانستان یک نفر کشته شد.سازمان ملل متحد طی گزارشی اعلام کرد که در دو هفته گذشته 700 غیر نظامی طی درگیری‌ها در ولایت قندهار افغانستان کشته و زخمی‌ شده‌اند.

این دفتر با انتشار بیانیه‌ای ضمن محكوم کردن این حمله آن را به «عناصر ضددولتی» نسبت داده است. بنا بر این بیانیه، هیچ آسیبی به کارمندان این دفتر در حادثه مذکور نرسیده است. دبورا لیونز، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان، با «اسفناک» خواندن این حمله، با خانواده‌های قربانیان ابراز همدردی کرده است.2021 کابل/ خبرگزاری آناتولی در پی اصابت خمپاره به دفتر سازمان ملل در ولایت هرات در غرب افغانستان یک نفر جان خود را از دست داد. آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، نیز جمعه ٨ مرداد با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکومیت شدید این حمله و ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان، بر «تعهد سازمان ملل به حمایت از دولت و مردم افغانستان در تلاش‌هایشان برای نیل به صلح و ثبات» تاکید کرد. روز جمعه، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، نیز در بیانیه‌ای طرف‌های درگیر در افغانستان را به «کاهش فوری خشونت‌ها» دعوت کرد. در خلال روزهای 18 الی 24 ماه جاری هزار و 795 نفر کمک‌های بشردوستانه دریافت کرده‌اند.

طالبان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده هیچ خطری متوجه دفتر همیاری سازمان ملل متحد در هرات نیست. سازمان ملل حمله به دفاتر این سازمان و کارمندان آن را خلاف قوانین بین المللی و مصداق «جرایم جنگی» دانست. از چهارشنبه هفته گذشته، درگیری‌های شدیدی در اطراف هرات در جریان بوده است. مقامات دولتی پنج‌شنبه ادعا کردند یک حمله طالبان به هرات و کرخ در ۳۵ کیلومتری شمال شرق هرات را عقب راندند. گزارش‌ها حاکی از آن است طالبان کنترل بخش‌هایی زیادی از کرخ و نیز شهرستان گذره در نزدیکی فرودگاه هرات را در دست گرفته است و پروازها به این فرودگاه متوقف شده‌اند.. این نخستین بار طی ٢٠ سال جنگ داخلی افغانستان است که طالبان به بخش‌هایی از هرات وارد می‌شود.

خبرهای بیشتر فرمانده سنتکام: آمریکا با حملات هوایی به طالبان از نیروهای افغان پشتیبانی می‌کند در حالی که نیروهای ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا به خروج از افغانستان ادامه می‌دهند، یک فرمانده ارشد نظامی ایالات متحده، از ادامه حملات هوایی آمریکا برای حمایت از نیروهای دولتی افغانستان به منظور مقابله با حملات شورشیان طالبان خبر داد. .