حمله مرگبار در دریای عمان؛ اسرائیل به دنبال واکنش سازمان ملل علیه ایران است

31/07/2021 04:44:00 ب.ظ

حمله مرگبار در دریای عمان؛ اسرائیل به دنبال واکنش سازمان ملل علیه ایران است

ایران و اسرائیل, دریای عرب

حمله مرگبار در دریا ی عمان؛ اسرائیل به دنبال واکنش سازمان ملل علیه ایران است

وزیر خارجه اسرائیل می‌گوید از دیپلمات‌های کشورش در واشنگتن، لندن و نیویورک خواسته است تا با مقامات ایالات متحده، بریتانیا و هیات‌های مستقر در مقر سازمان ملل درباره حادثه حمله به نفتکش متعلق به یک میلیاردر اسرائیلی رایزنی کنند.

اسرائیل ضمن متهم کردن ایران به «تروریسم» خواستار اقدام بین‌المللی علیه تهران به دلیل حمله مرگبار اخیر به یک نفتکش در دریای عمان شد.در جریان حمله روز پنج‌شنبه به این کشتی که متعلق به یک تاجر اسرائیلی به نام ایال اوفر است، دو نفر از خدمه آن کشته شدند. یکی از قربانیان تبعه رومانی و دیگری شهروند بریتانیا است.

یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که از دیپلمات‌های کشورش در واشنگتن، لندن و نیویورک خواسته است تا با مقامات دولت‌های ایالات متحده، بریتانیا همچنین هیات‌های مستقر در مقر سازمان ملل درباره این حادثه رایزنی کنند.وزیر خارجه اسرائیل اعلام کرد: «ایران تنها مشکل اسرائیل نیست بلکه صادرکننده تروریسم، تخریب و بی‌ثباتی است که به همه ما ضرر می‌زند.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

به نظرم تیتر درست اینه حمله مرگبار اتمی منقرض کننده از ترس شاشیدن به تونبان دیگه نمیدونیم چه خاکی بر سرمان بریزیم .

کشته شدن دو نفر در حمله‌ به نفت‌کش تحت مدیریت یک شرکت اسرائیلی در سواحل عمانکشته شدن دو نفر در حمله‌ به نفت‌کش تحت مدیریت یک شرکت اسرائیلی در سواحل عمان بنا بر بیانیه‌ای که این شرکت منتشر کرده است، یک بریتانیایی و یک رومانیایی دو خدمه کشته شده در این حمله بوده‌اند

حمله به سفارت آمریکا در بغداد و دو کاروان نظامیان آمریکایی در جنوب عراقمنابع عراقی از حمله با دو راکت کاتیوشا به سفارت آمریکا در بغداد و همچنین حمله با بمب کنارجاده‌ای به دو کاروان نظامیان آمریکایی در جنوب ناصریه خبر

اسرائیل: ایران عامل حمله به کشتی در دریای عمان است

اسرائیل مهاجمان به نفتکش خود در دریای عرب را به‌ پاسخ محکم تهدید کردیائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل تهدید کرد که واکنش سختی در انتظار مهاجمان به کشتی اسرائیلی در دریای عرب است.همزمان ایالات متحده نگرانی عمیق خود را از این دریای عمان چقدر تهدید میکنید همدیگر رو. بجنگید ببینیم چکاره اید حمله توسط سپاه تروریستی قدس انجام گرفت که زیر مجموعه سپاه پاسداران جنایتکار آخوندهای جنایتکار است

بریتانیا از حمله به یک کشتی اسرائيلی در دریای عمان خبر دادمقام‌های اسرائيلی هنوز واکنشی به این خبر نداشته‌اند. همچنین مقام‌های آمریکایی هم درخواست‌ها برای اظهار نظر در خصوص این حادثه را بی‌پاسخ گذاشته‌اند. Typical: This is a classic Islamic Republic approach to introduce a new crisis to distract media from the old ones. All the internal affairs, including the protests in Khuzestan and the internetshutdown bill طرح_صیانت نه_به_اینترنت_ملی will be shadowed in the intl. media! غرق شدن إسرائيل خیلی وقت است شروع شده است! IsraelPersian

حمله به یک 'نفتکش اسرائیلی' در نزدیکی سواحل عمان | DW | 30.07.2021یک نفتکش در دریای عرب در جنوب عمان مورد حمله قرار گرفته است. این کشتی که محموله‌ای را حمل نمی‌کرده، در اختیار یک شرکت متعلق به یک میلیارد اسرائیلی است. درباره خسارت‌های احتمالی این حادثه گزارشی منتشر نشده است.

Aa اسرائیل ضمن متهم کردن ایران به «تروریسم» خواستار اقدام بین‌المللی علیه تهران به دلیل حمله مرگبار اخیر به یک نفتکش در دریای عمان شد.محل وقوع حمله در نزدیکی جزیره مصیره در دریای عمان در حمله به یک نفت‌کش تحت مدیریت یک شرکت اسرائیلی در سواحل عمان دو تن از خدمه این کشتی کشته شدند.دادند.استان‌وایر- یک مقام اسرائیلی در مصاحبه‌ای با کانال ۱۳ اسرائیل گفته است که حمله پهپادی پنجشنبه شب به کشتی ژاپنی تحت اجاره اسرائیل، توسط ایران انجام شده و ایران مسبب مرگ دو خدمه این کشتی است.

در جریان حمله روز پنج‌شنبه به این کشتی که متعلق به یک تاجر اسرائیلی به نام ایال اوفر است، دو نفر از خدمه آن کشته شدند. یکی از قربانیان تبعه رومانی و دیگری شهروند بریتانیا است. بنا بر بیانیه‌ای که این شرکت منتشر کرده است، یک بریتانیایی و یک رومانیایی دو خدمه کشته شده در این حمله بوده‌اند. یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که از دیپلمات‌های کشورش در واشنگتن، لندن و نیویورک خواسته است تا با مقامات دولت‌های ایالات متحده، بریتانیا همچنین هیات‌های مستقر در مقر سازمان ملل درباره این حادثه رایزنی کنند. این در حالی است که یک منبع عراقی دیگر از حمله با بمب‌ کنارجاده‌ای به دو کاروان نظامیان آمریکایی در شهر ناصریه در جنوب این کشور خبر داد. وزیر خارجه اسرائیل اعلام کرد: «ایران تنها مشکل اسرائیل نیست بلکه صادرکننده تروریسم، تخریب و بی‌ثباتی است که به همه ما ضرر می‌زند. این مقام اسرائیلی، که نامش ذکر نشده، همچنین گفته است که در این حمله از پهپاد استفاده شده بود.» به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید وی افزود: «هرگز نباید در برابر تروریسم ایران که به تردد آزاد دریایی هم ضربه می‌زند ساکت بنشینیم. در چند ماه گذشته، تنش‌ها بین اسرائیل و ایران شدت گرفته است.

» یائیر لاپید همچنین در جریان گفتگوی تلفنی با دومینیک راب، همتای بریتانیایی خود خواستار «واکنش شدید» به حمله‌ای شد که در آن یک شهروند بریتانیایی کشته شده است. ♦️ یک گروه وابسته به نیروی دریایی. از متن این کاغذنوشته چنین برمی‌آید که ایران و گروههای شبه‌نظامی آن در عراق محور گفت‌وگو‌های میان بایدن و الکاظمی بوده‌ است و رئیس جمهوری آمریکا خواسته از این طریق پیامی هشدار آمیز به ایران منتقل کند. حمله به کشتی تاجر اسرائیلی در دریای عمان؛ اسرائیل با متهم کردن ایران: پاسخ شدید نیاز است ارتش آمریکا گفته است که مشاهدات اولیه «به وضوح» از حمله پهپادی به کشتی متعلق به شرکت «زودیاک مریتیم» حکایت دارد. تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت حمله به نفتکش متعلق به میلیاردر اسرائیلی را برعهده نگرفته است. با این حال کارشناسان گروه «درایاد گلوبال» که در زمینه امنیت دریایی فعالیت می‌کنند، حمله اخیر را یک «انتقام‌گیری جدید در جنگ در سایه بین دو دشمن قدرتمند» در منطقه یعنی ایران و اسرائیل دانسته‌اند. از ابتدای سال جاری سفارت ایالات متحده در بغداد، پایگاه‌های محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق، همچنین فرودگاههای بین‌المللی بغداد و اربیل و علاوه بر آن کاروان‌های لجستیک ائتلاف بین‌المللی، هدف نزدیک به 50 حمله قرار گرفته که در اغلب موارد آن واشینگتن گروههای شبه‌نظامی وابسته به ایران را مسئول دانسته است. صدا و سیمای ایران به نقل از «منابع مطلع در منطقه» گزارش داد که حمله به نفتکش متعلق به تاجر اسرائیلی «واکنشی به حملات اخیر اسرائیل در سوریه» بوده است.

«زودیاک مریتیم» بعدازظهر جمعه اعلام کرد که نفتکش «ام تی مرسر استریت» اکنون با همراهی نیروی دریایی آمریکا به سوی «محلی امن» در حرکت است. هم‌رسانی این مطلب: .