نخستین موشک ساخت کره جنوبی به فضا پرتاب شد اما در ماموریت خود ناکام ماند

29/07/1400 04:37:00 ب.ظ

نخستین موشک ساخت کره جنوبی به فضا پرتاب شد اما در ماموریت خود ناکام ماند جزئیات بیشتر🔽

کره جنوبی, موشک

نخستین موشک ساخت کره جنوبی به فضا پرتاب شد اما در ماموریت خود ناکام ماند جزئیات بیشتر🔽

سئول برای ساخت این موشک که ۱۰ سال به طول انجامید و با شش موتور سوخت مایع به فضا پرتاب شد ۲۰۰۰ میلیارد وون معادل یک میلیارد و ۴۶۰ میلیون یورو هزینه کرده بود.

شرکت کره‌ای سامسونگ در این زمینه از شهرت جهانی برخوردار است و از جمله بزرگترین تولید کننده‌های گوشی‌های هوشمند و تراشه‌ها در دنیا محسوب می‌شود.کره جنوبی اما در زمینه فناوری فضایی تاکنون از بسیاری از کشورهای پیشرفته عقب‌تر بود؛ حال آنکه به نظر می‌آید این کشور با پرتاب نخستین موشک ماهواره‌بر به فضا فاصله خود را با پیشتازان این حوزه کم‌تر کرده است.

۳۴ ماهواره جدید بریتانیایی با هدف ارائه اینترنت با پهنای باند مناسب به فضا پرتاب شدنداتحاد جماهیر شوروی سابق در سال ۱۹۵۷ با پرتاب نخستین ماهواره به فضا پیشگام اصلی فتح فضا لقب گرفت و سپس ایالات متحده در همین مسیر گام‌های بسیار جدی برداشت.در قاره آسیا، کشورهای چین، ژاپن و هند پیشرفته‌ترین برنامه‌های فضایی را در اختیار دارند و کره شمالی نیز پس از این کشورها به باشگاه‌ کشورهای دارای قابلیت پرتاب ماهواره پیوسته است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

پرتابش موفقیت آمیز نبود

15 زخمی در شلیک موشک توسط حوثی‌ها به مناطق مسکونی ماربشبه‌نظامیان حوثی وابسته به ایران با موشک باستیک یک منطقه مسکونی در نزدیکی پایگاه «الصحن» در شمال شهر مارب را مورد هدف قرار داده که طی آن 15 شهروند غیر الیمن الشقیق هزيمة نكراء للحوثيين من الجيش_اليمني في جنوب مأرب ...

بازداشت یک شهروند به اتهام توهین به مقدسات در دهلران

اسرائیل ایران را به «وقت‌کُشی» برای دستیابی به بمب اتم متهم کردنماینده اسرائیل در سازمان ملل متحد حکومت ایران را متهم کرد که از روند مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای 2015 موسوم به «برجام» در وین، برای «وقت‌کشی» به دقیقا کاری که نظام اشغالگر و تروریست پرور ملاها در حال انجام دادن است و از مماشات گران بسا فایده می برد انحلال_سپاه_پاسداران baran08724759 اتهام اثبات شده یست! روسیه و چین که متاسفانه با مرتجعترین رژیم که سرکرده تروریسم جهانیست هم محورشده اند وغرب هم که بامماشات این پا و آن پا میکند تا توسط این رژیم تروریست با بمب اتم به گروگان گرفته شود فاجعه ای بسا نابودکننده تر از نازیسم ایران RegimeChangeinIran iran_policy

بودجه ۱.۵ میلیارد دلاری اسرائیل به منظور آماده‌سازی برای «حمله احتمالی» به تاسیسات هسته‌ای ایران🔺 رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند این کشور مبلغ پنج میلیارد شِکِل، معادل یک و نیم میلیارد دلار، را به آماده‌سازی برای حمله احتمالی به تاسیسات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران اختصاص داده است. ⬇ بیشتر بخوانید: بزن راحتمون کن دیگه لامصب Ke intor این حرام زاده داره گوه زیادی میخوره کسی که میخاد حمله کنه تو بوق گرنا نمکینه بعدش هم ایران ازخدا میخاد همچنین گوهی بخوره.

ماموران اف‌بی‌آی به املاک یک میلیاردر روس نزدیک به پوتین یورش بردند🔺 دريپاسکا، ۵۳ ساله، از سال ۲۰۱۸ تحت تحريم‌های آمريکا قرار داشته است. به دنبال مداخله ادعایی مسکو در انتخابات ۲۰۱۶، واشنگتن او و ساير روس‌های با نفوذ را به دليل ارتباطشان با ولاديمير پوتين ، رئيس جمهوری روسيه ، تحريم کرد. ⬇ بیشتر بخوانید:

حقوق شهروندی | به تعویق افتادن تصویب طرح رتبه‌بندی معلمان به دلیل «کمبود منابع مالی»🔺 حقوق شهروندی | به تعویق افتادن تصویب طرح رتبه‌بندی معلمان به دلیل «کمبود منابع مالی» ▪ یک عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت که نمایندگان نمی‌خواهند این طرح به صحن بیاید، تصویب شود، و شورای نگهبان به دلیل کمبود منابع مالی آن را رد کند. ⬇ بیشتر بخوانید:

کره جنوبی دوازدهمین اقتصاد بزرگ و یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان است که بویژه در زمینه الکترونیک از پیشگامان این فناوری به شمار می‌روند.نظامی زخمی شدند.فرمانده انتظامی دهلران گفت یک شهروند اهل این شهرستان به اتهام «توهین به مقدسات در فضای مجازی» بازداشت شده است.منظور دستیابی به بمب اتم سوءاستفاده می‌کند.

شرکت کره‌ای سامسونگ در این زمینه از شهرت جهانی برخوردار است و از جمله بزرگترین تولید کننده‌های گوشی‌های هوشمند و تراشه‌ها در دنیا محسوب می‌شود. کره جنوبی اما در زمینه فناوری فضایی تاکنون از بسیاری از کشورهای پیشرفته عقب‌تر بود؛ حال آنکه به نظر می‌آید این کشور با پرتاب نخستین موشک ماهواره‌بر به فضا فاصله خود را با پیشتازان این حوزه کم‌تر کرده است. نیروهای ارتش یمن و مقاومت ملی Advertisement شبه‌نظامیان ‌حوثی در واکنش به این شکست با موشک بالستیک یک منطقه مسکونی در استان مارب را مورد هدف قرار دادند که بر اثر آن 15 شهروندان یمنی زخمی شدند. ۳۴ ماهواره جدید بریتانیایی با هدف ارائه اینترنت با پهنای باند مناسب به فضا پرتاب شدند اتحاد جماهیر شوروی سابق در سال ۱۹۵۷ با پرتاب نخستین ماهواره به فضا پیشگام اصلی فتح فضا لقب گرفت و سپس ایالات متحده در همین مسیر گام‌های بسیار جدی برداشت. به گفته فرمانده انتظامی دهلران، متهم به بزه انتسابی اعتراف و از انجام آن ابراز پشیمانی کرده است. در قاره آسیا، کشورهای چین، ژاپن و هند پیشرفته‌ترین برنامه‌های فضایی را در اختیار دارند و کره شمالی نیز پس از این کشورها به باشگاه‌ کشورهای دارای قابلیت پرتاب ماهواره پیوسته است. گلوله‌باران مواضع حوثی‌ها توسط ارتش یمن هم به انهدام دو خودروی نظامی و یک خودروی زرهی منجر شد. ایران نیز تاکنون دست کم چهار بار اقدام به شلیک موشک‌های ماهواره‌بری به فضا کرده که گفته می‌شود بر اساس طرح و الگویی از کره شمالی ساخته شده بود. اردان گفت گرچه کشورش «طرفدار راه حل دیپلماتیک» برای حل و فصل بحران اتمی ایران است، اما اسرائیل هر کاری که لازم باشد برای مقابله با برنامه هسته‌ای تسلیحاتی ایران و تهدید نیروهای نیابتی آن در امتداد مرزهای خود انجام می‌دهد.

آخرین تلاش ایران برای پرتاب موشک ماهواره‌بر به تیر ماه سال جاری باز می‌گردد که برخی رسانه‌های غربی آنرا ناموفق خوانده و یادآور شدند که مقامات ایرانی حاضر به اظهارنظر در خصوص آن نشده‌اند. ارتش ملی یمن سه‌شنبه موفق شده بود در نبردی سخت چندین موقعیت مهم نظامی در جنوب استان مارب را از تصرف حوثی‌ها آزاد کند.. گفته می‌شود که برای پرتاب موشک‌های ماهواره‌بر به فضا از همان فناوری موشک‌های بالیستیک استفاده می‌شود. پیونگ یانگ سال ۲۰۱۲ با استفاده از همین فناوری یک ماهواره ۳۰۰ کیلوگرمی را به مدار زمین فرستاد که با واکنش کشورهای غربی همراه و از سوی این کشورها به عنوان یک آزمایش موشکی مخفیانه و گمراه کننده محکوم شد. آنها با محاصره برخی مناطق مسکونی مانند «العبدیه»، مانع ارسال غذا و دارو به شهروندان غیر نظامی این منطقه شدند. تنها شش کشور جهان تاکنون موفق به پرتاب موفقیت آمیز محموله‌ای با وزن بیش از یک تن به فضا بوسیله موشک‌های فضاپیما شده‌‌اند. ..