ناپدید شدن جوان عراقی در پی انتقاد از خامنه‌ای

19/03/1401 03:09 ب.ظ

ناپدید شدن جوان عراقی در پی انتقاد از خامنه‌ای العربيه_فارسى

صدها نفر از مردم و فعالان عراق، پنج‌شنبه، 19 خرداد، با هشتگ «#آزادی_حیدر_الزیدی» ضمن متهم‌کردن شبه‌نظامیان وابسته به حشد الشعبی به ربودن حیدر الزیدی، هزاران نفر از مردم عراق با اعلام همبستگی خود با الزیدی، خواستار آگاهی از سرنوشت او، آزادی وی و پاسخگوسازی عاملان ربایش این فرد شدند. بسیاری از فعالان نیز از ربوده شدن یک عراقی توسط خود عراقی‌ها به دلیل انتقاد از رهبر ایران، ابراز شگفتی کردند.

یک کاربر در توییتی نوشت: «نیروی شبه‌نظامی وابسته به حشد الشعبی، حیدرالزیدی جوان را به دلیل توئیت پیشین او در توهین به خامنه‌ای در واکنش به مداخلات ایران در کشور، بازداشت کرده است.» اگرچه دولت عراق بارها نسبت به مقابله با پدیده «آدم ربایی» متعهد شده و جزئیاتی از موارد قبلی ربایش علیه ده‌ها فعال را فاش کرده، اما اطلاعات بسیار اندکی در مورد این تخلفات، اعلام شده و عوامل آن‌ها همچنان ناشناس مانده‌اند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

درست است، پدیده اصلی خب آخوند است و اگر آن را انکار کنی همیشه ناپديد می شوی.😂😂😂

کشته شدن یکی از فرماندهان حوثی در شمال یمنشبه‌نظامیان حوثی اعلام کردند که یکی از فرماندهان ارشد این گروه در درگیری با نیروهای دولتی در شمال یمن کشته شده است. - خبرگزاری آناتولی

رد ادعای پاک شدن اطلاعات شهروندان از سامانه‌های خدماتی شهرداری تهرانسخنگوی شهرداری تهران: *هیچکدام از سوابق شهروندان یا اطلاعاتی از حافظه‌ها پاک نشده *دوربین‌ها هم روشن است *تنها برخی خدمات به صورت آفلاین انجام می‌شود *در روزهای آینده تمام سرویس‌های آنلاین در دسترس خواهد بود

آزمایش موفق یک دارو در آمریکا؛ سلول‌های سرطانی در بدن همۀ بیماران ناپدید شدندچهارده بیمار مبتلا به راست روده یا «رکتوم» که در یک آزمایش ایمونوتراپی در ایالات متحده شرکت کرده بودند، در پایان دورۀ آزمایش هیچ نشانی از ابتلا به سرطان در بدن نداشتند؛ نتیجه‌ای که از سوی پزشکان «شگفت‌انگیز» توصیف شده است. لینک مقاله رو کاش میذاشتید و دقیقا همینجاست ک زامبی ها میان اشاره ب فیلم من یک افسانه ام این اتفاق شگرف انقلابی در علم پزشکی خواهد بود و امید به زندگی انسان‌ها دو چندان خواهد شد. دست مریزاد به این دانشمندان بزرگ.

دستور رییس جمهور برای تسریع رسیدگی به علل خارج شدن قطار از ریل در مسیر مشهد به یزدرییسی جمهور برای تسریع در رسیدگی به علل خارج شدن قطار از ریل در مسیر مشهد به یزد و رسیدگی به وضعیت مجروحان و بازماندگان درگذشتگان این حادثه دستو رصادر کرد. بفرمایید حداقل دستورایی که صادر میکنه یه جا یاداشت کنه آخر هفته یه نگاه بندازه این همه دستور رو چیکار میکنند ؟ خشک میکنند میزارن برا زمستون؟ بنده خدا خسته شد اینقدر دستور داد ابی جون به خدا راضی نیستیم اینقدر زحمت بکشی اندکی استراحت کن

ابتلا به کرونا وزیر خارجه آلمان را از ادامه سفر بازداشت | DW | 07.06.2022آنالنا بربوک که برای مذاکره در مورد افغانستان به پاکستان سفر کرده در این کشور با مشکلی مواجه شده است. تست سریع کرونای او مثبت شده و خط بطلان بر برنامه این سفر و دیدارهای مقرر کشیده شده است. ترجمه: او را اخراج فرمودند! همان بهتر چون همماری با طالبان وفاشیست اسلامی ها درست نیست، حتی در المان یک نوع حکومت اسلامیبرقراره

سازمان امنیت آلمان: تهدید اصلی از سوی راست افراطی است | DW | 07.06.2022بنا بر گزارش سالانه سازمان امنیت داخلی آلمان جای چندانی برای خوش‌بینی نیست. جریان راستگرای موسوم به 'شهروندان رایش' رو به گسترش است. این گزارش وضعیت جریان‌های مختلف افراط‌گرای سیاسی را شامل می‌شود. تهدید اصلی از طرف مرکل بود که کسی اهمیت نداد کسی که جزیره کریمه را دو دستی به پوتین داد، کسی که با رژیم تروریست اخوندی همماری ویژه ای داست ، مرکل حامی اسلامیست های فاشیست ، مایه ننگ زنان و دولت زنان ، هیچ نمود خوبی در این خانم نیست او باید محاکمه بشود

حیدر الزیدی، از یکشنبه گذشته، در پی «بازنشر» توییت‌ها و کامنت‌های قدیمی‌ او در حساب‌های شخصی‌اش در شبکه‌های اجتماعی در انتقاد از دخالت‌های ایران در عراق در وب‌گاه «هرازگاهی هم دین»، ناپدید شده است.وی همچنین با انتقاد از تقدیس علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی از سوی برخی عراقی‌ها، تاکید کرده بود که «تنها عراق سزاوار تقدیس است.»ربایش افراد، رویکردی است که از سال‌ها پیش، به ویژه پس از خیزش مردمی اکتبر 2019، با هدف سرکوب و ارعاب مخالفان گروه‌های شبه‌نظامیان نیابتی ایران در عراق، دنبال می‌شود.

هزاران نفر از مردم عراق با اعلام همبستگی خود با الزیدی، خواستار آگاهی از سرنوشت او، آزادی وی و پاسخگوسازی عاملان ربایش این فرد شدند.

بسیاری از فعالان نیز از ربوده شدن یک عراقی توسط خود عراقی‌ها به دلیل انتقاد از رهبر ایران، ابراز شگفتی کردند.

یک کاربر در توییتی نوشت: «نیروی شبه‌نظامی وابسته به حشد الشعبی، حیدرالزیدی جوان را به دلیل توئیت پیشین او در توهین به خامنه‌ای در واکنش به مداخلات ایران در کشور، بازداشت کرده است.»

اگرچه دولت عراق بارها نسبت به مقابله با پدیده «آدم ربایی» متعهد شده و جزئیاتی از موارد قبلی ربایش علیه ده‌ها فعال را فاش کرده، اما اطلاعات بسیار اندکی در مورد این تخلفات، اعلام شده و عوامل آن‌ها همچنان ناشناس مانده‌اند.

عراق از سال 2019، شاهد کشته شدن حدود 600 نفر، مجروح شدن بیش از 30 هزارنفر و ربوده شدن ده‌ها فعال و عوامل رسانه‌ای دست‌اندرکار تحرک برپا شده از سال‌ها پیش بود. معترضان خواستار پایان دادن به سلطه شبه‌نظامیان و احزاب و همچنین رانت‌خواری و سلطه‌جویی گروهای نیابتی ایران بودند.