نامه ظریف به رئیس شورای امنیت درباره تحریم‌های آمریکا

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر امور خارجه ایران در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت درخواست آمریکا برای بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه این کشور را «اقدام غیرقانونی برای سوء استفاده از ساز و کارهای مندرج در توافق هسته‌ای» دانسته و آن را رد کرد. - خبرگزاری آناتولی

وزیر امور خارجه ایران در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت درخواست آمریکا برای بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه این کشور را «اقدام غیرقانونی برای سوء استفاده از ساز و کارهای مندرج در توافق هسته‌ای» دانسته و آن را رد کرد.محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران با ارسال نامه‌ای به رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد «اقدام غیرقانونی ایالات متحده آمریکا برای سوء استفاده از ساز و کارهای مندرج در توافق هسته‌ای برای احیای تحریم‌های ایران» را مردود دانست.

وی در این نامه تاکید کرد:"آمریکا هیچ حقی برای تلاش در جهت احیای تحریم‌ها ندارد و از همین رو این اقدام آمریکا باید از سوی شورا و جامعه بین‌المللی رد شود.'' نامه وزیر امور خارجه ایران ساعتی قبل از سوی مجید تخت‌روانچی، سفیر و نماینده دائم این کشور در سازمان ملل متحد به رئیس شورای امنیت تحویل داده شد. از سوی دیگر سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در توئیتر خود نوشت: ''همزمان با آنکه آمریکا بصورت غیرقانونی قصد احیای مجدد قطعنامه‌هایی را دارد که از سوی قطعنامه 2231 پایان یافته بود، آقای دکتر ظریف در نامه‌ای مهم خطاب به سازمان ملل متحد، تبعات حقوقی و سیاسی اقدام سرکشانه آمریکا را تشریح خواهند کرد. بخش‌های مهم این نامه نیز به‌زودی در اختیار اصحاب رسانه قرار خواهد گرفت.''

گفتنی است امروز دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس خبری در کاخ سفید تاکید کرد:"واشنگتن خواستار بازگشت کلیه تحریم‌های سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه 2231 علیه ایران است".

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پومپئو در تلاش برای بازگرداندن تحریم‌های ایران به شورای امنیت می‌رود - BBC News فارسیخبرگزاری رویترز گزارش می دهد که مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا احتمالا روز پنجشنبه به سازمان ملل خواهد رفت تا برای بازگرداندن کلیه تحریم های سازمان ملل علیه ایران تلاش کند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

درخواست برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران، پنجشنبه به شورای امنیت ارائه می‌شودرئیس‌جمهوری آمریکا در نشستی خبری در کاخ سفید گفت که درخواست واشنگتن برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران، پنجشنبه به شورای امنیت ارائه می‌شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سرکشی نظامیان در مالی؛ رئیس جمهور مجبور به استعفا شدنظامیان همچنین از اعضای جامعهٔ مدنی و جنبش‌های سیاسی-اجتماعی کشور خواستند تا به آنان بپیوندند و شرایط گذار را فراهم کنند تا بتوان انتخابات سراسری دموکراتیک برگزار کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رئیس جمهوری تاجیکستان با بلندگو به مردم بدخشان افغانستان وعده کمک داد - BBC News فارسیامام علی رحمان، رئیس جمهوری تاجیکستان، در صحبتی غیر معمول از طریق بلندگو با باشندگان ولسوالی شکی ولایت بدخشان افغانستان صحبت کرده است. مردم ولسوالی شکی از آقای رحمان خواسته‌ اند تا برای تهیه آب آشامیدنی، خدمات بهداشتی، تامین برق و خدمات مخابراتی این ولسوالی را کمک کند. در پاسخ آقای رحمان به باشندگان این ولسوالی وعده همکاری داده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

نخست وزیر عراق پیش از ورود به آمریکا: بغداد هنوز به کمک‌های واشنگتن نیاز داردنخست وزیر عراق پیش از ورود به آمریکا: بغداد هنوز به کمک‌های واشنگتن نیاز دارد نخست وزیر عراق قرار است این هفته با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، دیدار کند تا گفتگوهای استراتژیک عراق و آمریکا که از ماه ژوئن در مورد روابط دو کشور آغاز شد، به سرانجام برسد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

زوجی که به دلیل حمله داعش به مراسم عروسی‌شان مقصر دانسته شدند - BBC News فارسیسال گذشته، مراسم عروسی میرویس و ریحانه در کابل، پایتخت افغانستان توسط یک مهاجم انتحاری عضو داعش هدف قرار گرفت و بیش از 90 مهمان این مراسم را کشت. این زوج دوستان و اعضای نزدیک خانواده شان را از دست دادند که تاثیر عمیقی بر روان آنها گذاشت.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »