زوجی که به دلیل حمله داعش به مراسم عروسی‌شان مقصر دانسته شدند - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

زوجی که مقصر حمله داعش در مراسم عروسی‌شان دانسته شدند

سال گذشته، مراسم عروسی میرویس و ریحانه در کابل، پایتخت افغانستان توسط یک مهاجم انتحاری عضو داعش هدف قرار گرفت و بیش از ۹۰ مهمان این مراسم را کشت. این زوج دوستان و اعضای نزدیک خانواده شان را از دست دادند که تاثیر عمیقی بر روان آنها گذاشت.

بستگان شماری از کسانی که در آن روز جان شان را از دست دادند به این فکر می‌کردند که در یک سالگی آن حادثه در بیرون از آن تالار عروسی تجمعی اعتراضی برگزار کنند، هم برای یادبود از قربانیان و هم برای درخواست به عدالت کشانیدن عاملان آن رویداد. میرویس اما می‌گوید نمی‌خواهد در آن تجمع شرکت کند. حتا وقتی در مورد آن حمله فکر می‌کند، دستانش به لرزه می‌افتد.

میرویس می‌گوید:"روزی در حال خرید بودم و زنی را دیدم که یکی از بستگانش را در این عروسی از دست داده بود. او مرا قاتل خطاب کرد." او به آرامی می‌گوید: "همه مرا برای آنچه که اتفاق افتاد مقصر دانستند. من به جواب آنها فقط سکوت می‌کنم."داعش که مسئولیت این حمله را به عهده گرفت، قدرت به مراتب کمتری نسبت به طالبان در افغانستان دارد اما این گروه ده‌ها حمله خونبار انجام داده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رییس قوه قضاییه: امارات منتظر واکنش‌ها به خیانتی که کرد باشدرئیس قوه قضاییه: *امارات منتظر واکنش‌ها به خیانتی که کرد باشد *در افتضاح سیاسی اخیر، آمریکا فکرش را هم نمی‌کرد که در عرصه سیاست بین‌الملل تنها بماند *افشاگری‌های بدون اقدام و عمل اعتمادساز نیست *مردم انتظار دارند به فساد و خیانت رسیدگی عادلانه صورت گیرد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شلیک ۱۴موشک به کابل در هنگام برگزاری مراسم سالروز استقلال افغانستان - BBC News فارسیجشن صد و یکمین سالگرد استقلال افغانستان در حالی در حال برگزاری است که شهر کابل شاهد پرتاب چندین موشک بود. وزارت داخله/کشور افغانستان گفته که این موشک‌ها از حوزه ۸ و ۱۷ شهر کابل پرتاب شده است. وزارت داخله افغانستان گفته که ۱۴ موشک به شهر پرتاب شده و تاکنون ۱۰ زخمی به مراکز درمانی منتقل شده‌اند که چهار کودک و یک زن در میان آنان است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

حملات خمپاره‌ای به کابل همزمان با مراسم روز استقلال افغانستانحملات خمپاره‌ای به کابل همزمان با مراسم روز استقلال افغانستان؛ «دستکم یک خمپاره به محله وزیر اکبر خان، اقامتگاه مقامات دولتی برخورد کرده است» جزئیات بیشتر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بهمن مفید؛ بلندقامتی که نمی‌شد او را ندید
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

فتوای جهاد خمینی برای مبارزه با کُردها؛ روزی که کردستان خونین شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پرونده بزرگ آزارجنسی کودکان در آلمان؛ والدینی که کودکان خود را معاوضه می‌کردند - BBC News فارسیمحاکمه یک سرآشپز در نزدیکی شهر کلن آلمان که متهم به آزار جنسی دختر خود و فیلم‌برداری و پخش آن در فضای مجازی است، آغاز شده است. این بخشی از یک پرونده بزرگ سوء‌استفاده جنسی از کودکان است که گفته شده بزرگترین پس از جنگ جهانی دوم است. پلیس آلمان می‌گوید یک شبکه بزرگ از بچه‌دوستان را شناسایی کرده که در شبکه‌های مجازی به سوء استفاده جنسی از کودکان می‌پرداختند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »