موج تازه بازداشت فعالان مدنی و دانشجویی در ایران

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بنا بر گزارش‌های منتشر شده طی ۴۸ ساعت گذشته شماری از فعالان مدنی و زندانیان سابق سیاسی بازداشت و به مکان‌های نامعلوم منتقل شده‌اند.پردیس_ربیعی از فعالین حقوق بشری کُرد و مهرداد_محمدنژاد، زندانی سابق، از جمله بازداشتی‌ها هستند. بازداشت_فعالان_مدنی

استان‌وایر- بنا بر گزارش‌های منتشر شده طی ۴۸ ساعت گذشته شماری از فعالان مدنی و زندانیان سابق سیاسی بازداشت و به مکان‌های نامعلوم منتقل شده‌اند.که سازمان حقوق بشری هه‌نگاو منتشر کرده است ماموران امنیتی روز جمعه ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ پردیس ربیعی دانشجوی ۲۳ ساله دانشگاه خوارزمی تهران را در یزد، شهر محل سکونتش بازداشت کرده‌اند.

پردیس ربیعی از فعالین کُرد ساکن یزد است که در حوزه قتل‌‌های ناموسی و خشونت‌های مبتنی بر جنسیت فعالیت می‌کند و در حال جمع‌آوری دایره‌المعارف کاملی از زنان قربانی سنت، شریعت و قتل‌های ناموسی در ایران است.تا زمان انتشار این خبر هیچ اطلاعی از دلیل یا دلایل بازداشت پردیس ربیعی و اتهامات وارده علیه وی در دسترس نیست. با این حال فعالین مدنی و دوستان ایشان در شبکه‌های اجتماعی دلیل بازداشت وی را فعالیت‌هایش در حوزه زنان عنوان کرده‌اند.

علاوه بر پردیس ربیعی گفته شده که صبح روز شنبه ۲۱ اسفندماه ۱۴۰۰ ماموران امنیتی به خانه مهرداد محمدنژاد، زندانی سابق، یورش برده و مجددا او را بازداشت کردند. این فعال مدنی سال ۱۳۹۷ با اتهاماتی چون «توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام» به سه سال زندان محکوم شده بود. او در اردیبهشت ۱۳۹۹ از زندان آزاد شده بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مرزبانی جمهوری آذربایجان از بازداشت «سه قاچاقچی ایرانی» خبر دادمرزبانی جمهوری آذربایجان از بازداشت سه شهروند ایرانی با ۶۳ کیلوگرم مواد مخدر از جمله ۳۵ کیلوگرم هروئین در منطقه هورادیز، نزدیک به منطقه جبرائیل قره‌باغ کوهستانی، خبر داده... اینجا مردم آذربایجان ایران میشن قاچاقچی ایرانی؛ ولی توله گرگ های تجزیه طلب پانترک میشن فعالان مدنی ترک حروم زادگی تو ذات شما رسانه هاست!
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

از بیابان افغانستان تا دیوار مرزی ایران؛ راه دشوار فرار از مرگ و فقراین روزها آمار متقاضیان خروج از افغانستان به سوی ایران در شهر مرزی زرنج، واقع در جنوب غربی افغانستان به راحتی به پنج تا ۶ هزار نفر در روز می‌رسد. یعنی ۴ برابر پیش از به قدرت رسیدن طالبان.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ترس از پیامدهای جنگ اوکراین؛ اروپا و جهان شوک نفتی دیگری را تجربه می‌کند؟برونو لومر، وزیر اقتصاد فرانسه روز چهارشنبه با ابراز نگرانی از افزایش لجام گسیخته قیمت نفت اعلام کرد که اروپا با تکرار یک شوک نفتی دیگر روبرو است. در مقاله پیش رو سعی کردیم از لحاظ تاریخی نگاهی به شوک نفتی و پیامدهای آن بیاندازیم. ...پس این ژست‌های آبکی غرب هم ،درنهایت کشک😂🤣! بترکین شما طماع های وسط باز کثافت …
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ هدف نهادهای نظامی از ساخت واکسن چیست؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

لایحه سنا برای ممنوعیت واردات نفت از ایران و ونزوئلا به آمریکامارکو روبیو، سناتور جمهوری‌خواه فلوریدا و عضو ارشد «کمیته امور خارجه سنای آمریکا»، این هفته لایحه‌ای به سنا ارائه داد که اگر به قانون تبدیل شود، واردات
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

بایدن: قطر متحد اصلی آمریکا خارج از ناتو استرئیس جمهور آمریکا قطر را متحد اصلی خارج از ناتو برای کشورش اعلام کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »