از بیابان افغانستان تا دیوار مرزی ایران؛ راه دشوار فرار از مرگ و فقر

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

از بیابان افغانستان تا دیوار مرزی ایران؛ راه دشوار فرار از مرگ و فقر این گزارش را بخوانید:

شب‌ها زمانی است که شجاع‌ترین مهاجران دیوار مرزی ایران و افغانستان را با وجود تیراندازی مرزبان‌های ایرانی بالا می‌روند. روزها هم زمانی است برای اینکه خانواده‌های زن و مرد و کودک و پیر و جوان سوار بر وانت شوند و تلاش کنند با پیمودن مسیری طولانی در بیابان دیوار را دور زده و وارد ایران شوند.

ستار یکی از این مهاجران است. وی شش ماه پیش شغلش را به عنوان مکانیک ارتش از دست داد و دیگر موفق نشد در کشوری که در آن بیکاری بیداد می‌کند شغلی پیدا کند. به ناچار، او تصمیم گرفت خانه‌اش را در مزار شریف بفروشد تا بتواند هزینه فرار خانواده‌اش به ایران را پرداخت کند. وی حاضر است به هر شغلی در ایران تن دهد.بنابر گزارش اخیر سازمان بین‌المللی مهاجرت، نزدیک به یک میلیون افغان از مرداد ماه امسال تا کنون برای خروج از کشور، عمدتا به مقصد ایران و پاکستان خانه و کاشانه خود را رها کرده‌اند.

محمد که در دولت قبلی پلیس بوده می‌گوید تا به حال دو بار از طالبان گوشمالی دیده و کتک خورده است. آنها اسلحه او را می‌خواهند ولی محمد مدعی است اسلحه را پس داده و باور دارد اگر طالبان برای بار سوم به سراغش بیایند او را خواهند کشت. در این شرایط، کاسبی قاچاقچیان انسان رونق پیدا کرده است. به گفته حمیدالله که قاچاقچی انسان است، نرخ قاچاق انسان به داخل ایران از زمان به قدرت رسیدن طالبان از دو میلیون تومان به شش میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تحریم هفت الیگارش دیگر روسی توسط بریتانیا؛ از مدیر اجرایی «روس‌نفت» تا مالک «چلسی»تحریم هفت الیگارش دیگر روسی توسط بریتانیا؛ از مدیر اجرایی «روس‌نفت» تا مالک «چلسی» این اقدام که در واکنش به تهاجم روسیه به اوکراین انجام شد، دارایی‌های این افراد در بریتانیا را مسدود می‌کند و آنها از سفر به بریتانیا منع می‌شوند. ⬇️ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

استفاده اجباری از ماسک در پروازها و پایانه‌های آمریکا، تا ۱۸ آوریل تمدید شد🔺استفاده اجباری از ماسک در پروازها و پایانه‌های آمریکا، تا ۱۸ آوریل تمدید شد ▪️سازمان ایمنی حمل و نقل آمریکا، الزام به استفاده از ماسک در سیستم حمل‌و‌نقل عمومی، پایانه‌های عمومی، فرودگاه‌ها و پروازها را تا هجدهم آوریل تمدید کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید: ✅ طنزپرداز آمریکایی خطاب به کشورهای اروپایی: 📍برای پناهجویان سوری جا نداشتید و حتی خبرنگار شما به آنها لگد میزد اما برای اوکراینی‌ها همه چی فراهم شده و لگدی هم در کار نیست، چه چیزی تغییر کرده؟ ☑️ Kavoshplus 📨به کانال توییترـمقاومت بپیوندید: 🌄 در جهان امروز قدرت_رسانه خیلی مهمه رسانه همزمان میتونه کودک فلسطینی و یمنی رو تروریست ولی کودک اوکراینی رو مظلوم و ستمدیده جا بزنه! 👤 لیلی یزدی 🇮🇷به کانال توییترـمقاومت بپیوندید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شفافیت در نظام اداری از شو سیاسی تا واقعیتشفافیت کلیدواژه‌ای پرکاربرد در ادبیات سیاسی این روزهای ایران است. در سال‌های اخیر طرح، لایحه و قوانین مختلفی در این رابطه مطرح شده‌اند؛ از طرح نافرجام شفافیت آرای نمایندگان تا قانون ترویج شفافیت و دسترسی آزاد به اطلاعات که هرگز اجرائی نشده‌اند و کلی طرح و لایحه مشابه که در دست بررسی هستند.
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز • پدیده نادری | DW | 10.03.2022آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز • پدیده نادری پدیده نادری، خواننده و نوازنده مهمان پادکست این هفته 'آواهای_کم‌_شنیده از دیروز تا امروز' است. از او قطعه 'من زنم' را انتخاب کرده‌ایم که به مناسبت روز جهانی زن اجرا کرده است. برنامه کامل در این لینک: ماشاه الله کمالات از صداش میباره عندلیب بهشتی نمونه اش همینه
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

انتقاد نماینده بریتانیا در سازمان ملل از حکومت تک‌قومی در افغانستانسایمون داملی، سفیر دائمی بریتانیا در سازمان ملل متحد، با تک‌قومی خواندن دولت طالبان و انحصار قدرت از سوی این گروه هشدار داد این رویکرد ثبات افغانستان را به
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

میزبانی چین از سومین نشست همسایگان افغانستانوزارت امور خارجه دولت موقت طالبان از برگزاری سومین نشست در باره افغانستان به میزبانی چین در ماه جاری خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »