منصوبان خامنه‌ای می‌توانند نامزد ریاست جمهوری در ایران شوند | DW | 22.12.2020

02/10/1399 05:20 ب.ظ

طرحی در مجلس تصویب شد که براساس آن «افرادی که منصوب رهبری هستند»، به عنوان مثال مسئولان نهادهایی مانند بنیاد مستضعفان می‌توانند کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شوند. پیشتر نیز راه برای ورود نظامیان دراین رقابت‌ها باز شد.

طرحی در مجلس تصویب شد که براساس آن «افرادی که منصوب رهبری هستند»، به عنوان مثال مسئولان نهادهایی مانند بنیاد مستضعفان می‌توانند کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شوند. پیشتر نیز راه برای ورود نظامیان دراین رقابت‌ها باز شد. به گزارش ایلنا، با تصویب این پیشنهاد افرادی که با حکم خامنه‌ای «عضو شوراهای عالی هستند یا مسئولیت نهادهایی مانند بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام و سازمان صداوسیما را برعهده دارند» امکان کاندیداتوری خواهند داشت.

این پیشنهاد در ادامه بحث‌ها در مجلس ایران پیرامون «طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری» داده شد و با ۱۸۴ موافق، ۳۰ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع، از مجموع ۲۴۹ نماینده حاضر در مجلس تصویب شد.

پیشنهاد را ابراهیم رضایی نماینده دشستان داده بود که در توضیح آن گفته دارندگان حکم از رهبر افرادی هستند که «در سطح ملی و فراملی مسئولیت دارند. ما در این طرح حتی شهردار و استاندار که از وزیر کشور حکم می‌گیرند را آورده‌ایم اما دارندگان حکم از رهبری دارند، مشمول آن نیستند.»

پیش از این نیز مجلس با حذف بندی از طرح اصلاح قانون انتخابات راه برای ورود سرلشکرها و سرداران به انتخابات ریاست جمهوری باز کرد و طبق مصوبه جدید، فرماندهان عالی نظامی به شرط شش سال سابقه می‌توانند کاندیدای انتخاباتی شوند. headtopics.com

ای بابا، چقدر چشم تنگید شماها، قراره سند کل مملکت رو به اسم عاقا و پسرش بزنند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

مجلس ایران: منصوبان رهبری می‌توانند نامزد ریاست جمهوری شوندنمایندگان مجلس ایران با شرکت دارندگان حکم مستقیم از آیت الله خامنه ای و منصوبان وی در انتخابات ریاست جمهوری موافقت کردند. - خبرگزاری آناتولی باید یک کلمهٔ 'فقط' به ابتدای جمله اضافه می‌کردند. 🤔

منصوبان رهبری می‌توانند نامزد انتخابات ریاست جمهوری شوندمنصوبان رهبری می‌توانند نامزد انتخابات ریاست جمهوری شوند نمایندگان مجلس تصویب کردند که منصوبان مقام معظم رهبری نیز می‌توانند به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کنند. یعنی زن و دختر رهبر می‌توانند رئیس جمهور شوند با اینکه کماکان نصف عقل هستند و جزو رجال نمی‌باشند؟ از اولشم منصوبات رهبری ریس جمهور میشدن دیگه ... بگید یک راست که رهبری رئیس جمهور را انتخاب کنه. خرج بیخودی و تبلیغات الکی نکنید. پولش و برای ماجراجویی و تروریسم خرج کنید. پیمان_نوین انتخابات_ریاست_جمهوری جمهوری_اسلامی_انتخاب_من_نیست

منصوبان رهبر جمهور اسلامی می‌توانند نامزد انتخابات ریاست جمهوری شونددر این مملکت هیچ چیزی جدی نیست جز شیعه گستری و ترور و خون ریزی و استبداد. طرف دانشجوی دکتراست، وقت سر خواراندن ندارد. پوستش را میکنند تا بهش مدرک بدهند. آن وقت آقای روحانی با یک دو جین پست حکومتی بدون تسلط به زبان انگلیسی دکترا میگیرد!!! رقابت در انتخابات که شوخیی بیش نیست! اینها خائنان به ملت هستند به به . . . چه شود . . .

بلینکن: خامنه‌ای تعیین‌کننده رویکرد اصلی انتخابات ایران استآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در خصوص تاثیر انتخابات ریاست جمهوری آینده در ایران بر روند مذاکرات هسته‌ای گفت که علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، تعیین ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه است... تبریک میگم که بالاخره اینو فهمید. احمقه کسی که فکر کنه در روز نیاز،حمایتی از آمربکا خواهد دید.خود آمریکا تسلیم جمهوری اسلامی شده.عربستان هم تشویق به تسلیم میکنه.این دقیقا کاری که آمریکا با همه متحدان خواهد کرد.اجبار یا تشویق به تسلیم.چرا اینقدر دنیا پر شده از نادان و کور و کر؟

محسن هاشمی: قصد نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری را ندارمرییس شورای شهر تهران گفت که قصد ندارد در انتخابات ریاست جمهوری ایران نامزد شود. - خبرگزاری آناتولی

اکثریت نمایندگان مجلس در ایران روز سه‌شنبه دوم دی (۲۲ دسامبر) با پیشنهادی موافقت کردند که راه را برای حضور نامزدهایی در انتخابات ریاست جمهوری آتی باز می‌کند که از منصوبان آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در نهادهای مختلف قدرت هستند.

به گزارش ایلنا، با تصویب این پیشنهاد افرادی که با حکم خامنه‌ای «عضو شوراهای عالی هستند یا مسئولیت نهادهایی مانند بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام و سازمان صداوسیما را برعهده دارند» امکان کاندیداتوری خواهند داشت.این پیشنهاد در ادامه بحث‌ها در مجلس ایران پیرامون «طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری» داده شد و با ۱۸۴ موافق، ۳۰ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع، از مجموع ۲۴۹ نماینده حاضر در مجلس تصویب شد.

پیشنهاد را ابراهیم رضایی نماینده دشستان داده بود که در توضیح آن گفته دارندگان حکم از رهبر افرادی هستند که «در سطح ملی و فراملی مسئولیت دارند. ما در این طرح حتی شهردار و استاندار که از وزیر کشور حکم می‌گیرند را آورده‌ایم اما دارندگان حکم از رهبری دارند، مشمول آن نیستند.»

پیش از این نیز مجلس با حذف بندی از طرح اصلاح قانون انتخابات راه برای ورود سرلشکرها و سرداران به انتخابات ریاست جمهوری باز کرد و طبق مصوبه جدید، فرماندهان عالی نظامی به شرط شش سال سابقه می‌توانند کاندیدای انتخاباتی شوند.

لایحه اصلاح قانون انتخابات بهرغم برخی اعترا‌ض‌ها، با موافقت اکثریت مجلسی روبرو شده است که اکثریت آن را اصولگرایان تندرو تشکیل می‌دهند.