منصوبان رهبری می‌توانند نامزد انتخابات ریاست جمهوری شوند

02/10/1399 10:44 ق.ظ

منصوبان رهبری می‌توانند نامزد انتخابات ریاست جمهوری شوند نمایندگان مجلس تصویب کردند که منصوبان مقام معظم رهبری نیز می‌توانند به عنوان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کنند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس و در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری با الحاق یک بند به ماده یک این طرح موافقت کردند.طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، دارندگان حکم مستقیم از رهبر معظم انقلاب اسلامی و منصوبان رهبری می‌توانند به عنوان کاندیدا در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنند.

طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، دارندگان حکم مستقیم از رهبر معظم انقلاب اسلامی و منصوبان رهبری می‌توانند به عنوان کاندیدا در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنند.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

ملت عزیز چرا متوجه نمیشوند این مصوبه یعنی اینکه در آینده رهبری رییس جمهور را انتخاب کند...حالا بخاطر بعضی تعارفات دست و پا گیر که انشالله آن هم بزودی مرتفع میشود فعلا'از شکل دستوری بصورت مصوبه ارائه میشود..والا بگید یک راست که رهبری رئیس جمهور را انتخاب کنه. خرج بیخودی و تبلیغات الکی نکنید. پولش و برای ماجراجویی و تروریسم خرج کنید. پیمان_نوین انتخابات_ریاست_جمهوری جمهوری_اسلامی_انتخاب_من_نیست

از اولشم منصوبات رهبری ریس جمهور میشدن دیگه ... یعنی زن و دختر رهبر می‌توانند رئیس جمهور شوند با اینکه کماکان نصف عقل هستند و جزو رجال نمی‌باشند؟

مجلس ایران: منصوبان رهبری می‌توانند نامزد ریاست جمهوری شوندنمایندگان مجلس ایران با شرکت دارندگان حکم مستقیم از آیت الله خامنه ای و منصوبان وی در انتخابات ریاست جمهوری موافقت کردند. - خبرگزاری آناتولی باید یک کلمهٔ 'فقط' به ابتدای جمله اضافه می‌کردند. 🤔

آیا اقدام مجلس درباره مجوز به منصوبان رهبری در انتخابات مغایر با دستورات بالادستی است؟اعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: آیا اقدام مجلس درباره مجوز شرکت به منصوبان رهبری در انتخابات، مغایر با توصیه رهبر انقلاب است؟ این مطلب را اینجا_بخوانیم👇 سیاسی EtemadOnline

آغاز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimآغاز ثبت‌نام انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس_خبرگان نام‌نویسی از داوطلبان شرکت در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در ۴ حوزه انتخابیه آغاز شد و تا ۱۴۰۰/۱/۱۹ ادامه دارد

یاسر خمینی: رهبری کاندیداتوری حسن خمینی برای انتخابات ۱۴۰۰ را صلاح ندانست - BBC News فارسییاسر خمینی از نوه‌های آیت‌الله خمینی، بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، گفته برادرش حسن خمینی، در حال سبک و سنگین کردن درخواست‌ها برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری خرداد امسال بوده که پس از دیدار با آیت‌الله علی خامنه‌ای از حضور در این انتخابات منصرف شده است چرا که رهبر ایران نامزدی او را «صلاح ندانسته» است. یاسر خمینی،،اسم جدید عظماس😂 علی خامنه‌ای، حسن خمینی، و یاسر خمینی ایرانی نیستند. به مقام انسانیت نرسیده‌اند. باید مجازات شوند. حیف شد. همش منتظر بودم سید حسن کون گندش رو تکون بده و بیاد به انتخابات

رائول کاسترو اعلام کرد از رهبری حزب کمونیست کوبا کناره‌گیری می‌کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس و در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری با الحاق یک بند به ماده یک این طرح موافقت کردند.

طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، دارندگان حکم مستقیم از رهبر معظم انقلاب اسلامی و منصوبان رهبری می‌توانند به عنوان کاندیدا در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنند.

ابراهیم رضایی نماینده دشتستان به عنوان پیشنهاد دهنده این طرح توضیح داد: پیشنهاد من این است که دارندگان حکم مستقیم بتوانند در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنند، یعنی کسانی که مسئولیت‌های مهم داشته و منصوب ایشان هستند، این افراد در حوزه ملی و فراملی فعالیت می‌کنند. این درست نیست کسانی که حکم رهبری را دارند نتوانند در انتخابات ثبت نام کنند.