مناظره دوم انتخابات ریاست جمهوری؛ ادامه مناظره اول با لحن آرام

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

دومین دوره مناظره_انتخاباتی نامزدهای ریاست_جمهوری، ادامه مناظره قبلی با لحنی آرام‌تر بود. حملات نامزدهای اصولگرا و اصلاح‌طلب به یکدیگر اگر چه ادامه داشت، اما ادبیات آن‌ها تا حدودی متفاوت شده بود. گزارش کامل احسان_مهرابی را در ایران وایر بخوانید:

ایران اخبار, ایران سرفصلها

تر بود. حملات نامزدهای اصول‌گرا و اصلاح‌طلب به یک‌دیگر اگر چه ادامه داشتند اما ادبیات آن‌ها تا حدودی متفاوت شده بود.بار دیگر تلاش کردند که خود را نماینده اصلاح‌طلبان و بخشی از ۶۰ درصد تحریم کننده انتخابات معرفی و آن‌ها را به رای دادن تحریک کنند.

«سعید جلیلی» و «امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی» نیز کمتر وارد درگیری شدند و فقط برنامه‌های خود را بیان کردند. در این میان، او از مناظره اول به بعد نه تنها به رای خود اضافه نکرده بلکه از رای او نیز کاسته شده است. با این حال، گویا هم‌چنان به فاصله زیاد خود با دیگر نامزدها امیدوار است و فکر می‌کند همتی قادر به برطرف کردن این فاصله نیست. با این حال، برخی از حامیان رئیسی نیز نگران این هستند که رای او در حال کاهش است و حتی مانند «محسن رضایی»، وعده مشخصی ندارد.

در این بین، همتی و مهرعلیزاده نیز هر چند بسیار امیدوار شده‌اند اما هم‌چنان معتقدند در مشارکت پایین شانسی نخواهند داشت. از این رو، تلاش کردند خود را نماینده ۶۰ درصدی معرفی کنند که انتخابات را تحریم کرده‌اند. همتی گفت دیگر نامزدها تنها دغدغه ۴۰ درصدی را مطرح می‌کنند که قصد شرکت در انتخابات را دارند. آن‌ها بار دیگر رئیسی را نامزد اصلی اصول‌گرایان خواندند و دیگر نامزدها را پوششی دانستند. علیرضا زاکانی نیز با ادبیات خاص خود همتی را نامزد «روکشی» خواند که قصد دارد بر عملکرد روحانی «روکش» بکشد. رضایی هم اعلام کرد که نامزد پوششی نیست و به نفع کسی انصراف نخواهد داد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مناظره دوم انتخابات ۱۴۰۰: مسابقه پریشان‌گویی و تهمت‌زنی | DW | 08.06.2021دومین دور مناظره نامزدان انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ پیرامون مسائل اجتماعی، سیاسی و فرهنگی برگزار شد. دور نخست این مناظره با محوریت مسائل اقتصادی با استقبال اندک روبه‌رو شده بود. دور دوم نیز تکرار همان پریشان‌گویی‌ها بود. چقد بخش فارسی دویچه وله حرفه‌ای گزارش و خبر کار میکنه :| 'پریشان گویی' موضع رسمی خبرگزاریتونه یا سلیقه شخصی سردبیر بخش فارسی؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

گزارش ایلنا از دومین مناظره نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

پوشش زنده دومین مناظره انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ایرانعلیرضا زاکانی در مناظره انتخاباتی: اگر ما کاندیدای پوششی هستیم، همتی کاندیدای روکشی است آمده تا خراب‌کاری‌های ۸ سال قبل را روکش بکشد پوشش زنده دومین مناظره انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ : قاضی‌زاده هاشمی: نامزدها نزدیک انتخابات که می‌شود درباره زنان و وضعیت کوله‌برها حرف می‌زنند/خواستم بگویم من کل کابینه را به خانم‌ها می‌دهم که دیگر کسی نتواند عدد بالاتری بگوید/رئيس ستاد من یک «بانو» است که سه فرزند دارد جزئیات بیشتر: 🤣🤣 پوششی، روکشی🥺خدایا ب داد مون برس✨
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انتخابات ۱۴۰۰ - تهدید کاندیداها به رد صلاحیت بعد از مناظره تلویزیونیانتخابات_۱۴۰۰ - تهدید کاندیداها به رد صلاحیت بعد از مناظره تلویزیونی ستاد تبلیغات ابراهیم رئیسی اعلام کرد به این کاندیدا پنج دقیقه وقت اضافه برای پاسخگویی به سخنان همتی و مهرعلیزاده علیه او داده شده است
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

در مناظره مطالبی بیان شد که کارآمدی کل نظام را زیرسوال بردندسخنگوی دولت: *به چشم انداز لغو تحریم‌های برجامی و فرابرجامی نزدیک شده‌ایم *برخی برای اثبات خود، چیزی جز تخریب دولت نیافته‌اند *برای امروز ایران و فردای ایران، ‌مشارکت امری حیاتی است *امید به تصویب لوایح CFT و پالرمو در صورت احیای برجام تقویت خواهد شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ادعاهای عجیب کاندیداها در مناظره اول که صحت نداشتندنامزدهای انتخاباتی در مناظره اول نامزدهای انتخابات ریاست جمهور در ارائه برنامه های خود مسائلی را مطرح کردند که یا از بن و ریشه صحت نداشتند یا همه برنامه های آنها پیش از این اجرا شده و صحت سنجی آنها در دسترس مردم است. از یه روزنامه توقع داریم که دروغ ها رو هم مطرح کنه. مثلا 6 کلاس سواد دروغینی که مهرعلیزاده گفت و ادعاهای باطل آقای همتی هرچند ، وقتی رسانه ای پولی بشه ازش انتظاری نداریم پس دروغگو ترین شد رئیسی و راستگو شد همتی ؟ سگ تو روح تون انصافا
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »