گزارش ایلنا از دومین مناظره نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 105 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 45%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

به گزارش خبرنگار ایلنا، دومین مناظره نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دقایقی قبل با محوریت مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی آغاز شد.

پیش از این قرعه‌کشی صندلی‌ نامزدهای سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری با حضور ۷ نامزد انتخابات و نماینده‌های آنها در دومین مناظره زنده تلویزیونی انجام شد.

وی افزود: آنچه بر ما لازم است این است که بدانیم نباید توزیع منابع به گونه‌ای باشد که یکی تقویت شود و یکی فقیر بماند؛ یک موضوع هم پرداخت تسهیلات است، بسیاری از فقیرشدن‌ها و فاصله‌های طبقاتی حاصل همین توزیع ناعادلانه ثروت است. رئیسی افزود: در بحث دلار ۴۲۰۰ تومانی، این مساله قبل از ریاست من در قوه قضائیه تصویب شد اما یک موضوع دیگر نظارت بر اجرا است، در آن زمان مسئولان یک تصمیمی داشتند و تصویب کردند، چرا درست اجرا نشد. چه کسی مسئول این است که هر روز یک بمب در سفره مردم منفجر شد؟

وی افزود: در مناظره قبلی من درباره امید و ایران صحبت کردم امروز می‌خواهم از مردم ایران و تمدن‌ ایران سخن بگویم، از آذربایجان که جان ایران است از آقای مهدی باکری که وقتی از خاکریز دشمن عبور می‌کرد می‌گفت یاشاسین آذربایجان از قهرمانان، از طهرانی مقدم و قهرمانان اقوام که با همه ملت ایران جنگ را به نتیجه رساندند.

رضایی بیان کرد: ما یک بار دیگر لبخند را به چهره مردم ایران و برکت را به سفره هایشان برمی‌گردانیم و مطمئن باشید آن آخرین ریالی که از جیب شما به جیب دیگران رفته است برخواهد گشت. وی تاکید کرد: اگر به طور واقعی این پنج مورد اتفاق بیفتد من امیدوار هستم یک فقیر در زندگی در ایران نباشد و اسم این طرح را هم "کفایت زندگی " گذاشته‌ام.

وی تاکید کرد: انشاالله با تمام قدرت بدون مسامحه و ترس از کسی حق مردم را به خودشان می‌دهیم و سعی می‌کنیم این مشکل را حل کنیم.

جلیلی با بیان اینکه اگر فرهنگ تسری پیدا کند و مثلا بارها تصمیم را به موقع نگرفته و یک کاری مرتب دچار وقفه شده و سال‌ها کشور را معطل یک تصمیم گذاشته‌اید این همان چیزی است که کشور را دچار مشکل می‌کند، اضافه کرد: اگر مثلاً چند شغلی در بین مسئولان رواج داشته باشد و اگر چند شغلی یک فرهنگ شد و حتی یک ارزش شده و به یک ضد ارزش تبدیل نشد، افراد حتی نمی‌توانند کار را دنبال کنند.

وی درباره آموزش گفت: در مورد آموزش که به نظر من بسیار مسئله مهمی است بازار رقابتی و فاقد انحصار نقش مهمی در توسعه کشور دارد. دولت در سه حوزه مسئولیت شدید دارد که شامل حوزه سلامت، آموزش و رسیدگی به افراد آسیب‌پذیر است. در مورد آموزش باید اساسی کار کنیم مدارس دولتی را کم اهمیت کرده‌ایم. یکی از برنامه‌های من برای آموزش تقویت مدارس دولتی از پایه است. می‌توانیم بسته‌هایی را تعبیه کنیم و اولیا براساس انتخاب خود ثبت‌نام کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گزارش نقض اصول ٧٧ و ١٢۵ قانون اساسی توسط دولت به قوه قضاییه ارجاع شدگزارش نقض اصول ٧٧ و ١٢۵ قانون اساسی توسط دولت به قوه قضاییه ارجاع شد نمایندگان مجلس با تصویب گزارش نقض اصول ٧٧ و ١٢۵ قانون اساسی توسط دولت، آن را به قوه قضاییه ارجاع کردند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش غریب آبادی به اظهارات و گزارش مدیرکل آژانسواکنش غریب آبادی به اظهارات و گزارش مدیرکل آژانس: گزارش آژانس با سوابق همکاری بین ایران و آژانس سازگاری و همخوانی ندارد این گزارش معتبر نیست این رویکرد می‌تواند به مانعی برای تعاملات آتی بین دوطرف تبدیل شود آژانس باید ازهرگونه دستورکار سیاسی فاصله بگیرد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اولیانوف: نشست شورای حکام ۷ ژوئن آغاز می شود/ 2 گزارش آژانس درباره ایران در دستور کار استنماینده روسیه در وین در صفحه توییترش جزئیاتی را درباره برگزاری جلسه آتی شورای حکام و موضوعات در دستور کار آن بیان کرد. کوس میگه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ابراهیم رئیسی: می‌توانیم قدرتمند باشیمنامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت:تولید یکی از جلوه های مهم برای قدرتمندی کشور است و باید ما برای کشور قدرت بیافرینیم. بله می توانیم ، البته بشرطی شما دست از سر ایران بردارید میره
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رضایی:گزینش‌های خاص را کنار خواهم گذاشتیک نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در دولت اقدام و تحول، گزینش‌های خاص را کنار خواهیم گذاشت و از همه شایستگان در ایران استفاده خواهیم کرد. از پتروشیمی مسجد سلیمان چه خبر؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اینفوگرافی| پرتکرارترین کلمات نامزدهای ریاست جمهوری در مناظره اولچه کسی تمرکز بر چه چیزی داشت؟ شاید بتوان از طریق شمارش تعداد کلمات بیان شده توسط نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری 1400، به برخی نکات آن‌ها پی برد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »