ملک سلمان، پادشاه عربستان در بیمارستان بستری شد؛ تعویق سفر نخست‌وزیر عراق به ریاض

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 60 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ملک سلمان، پادشاه عربستان در بیمارستان بستری شد

BANDAR ALGALOUD / SAUDI KINGDOM COUNCIL / HANDOUTرسانه‌های دولتی عربستان سعودی گزارش داده‌اند ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشگاه این کشور بستری شده است.

بنابر این گزارش‌ها، ملک سلمان از التهاب کیسه صفرا رنج می‌برد و در بیمارستانی در شهر ریاض تحت مداوا قرار دارد.از زمان برگزیده شدن او به پادشاهی در سال ۲۰۱۵، شرایط جسمی ملک سلمان همواره محل گمانه‌زنی بود. از جمله گفته می‌شود او دست کم یک بار دچار سکته مغزی شده که حرکت دست چپ او را محدود کرده است.سلمان از اعضای یک جناح قدرتمند خاندان سلطنتی موسوم به گروه"پسران سدیری" است.

پیش از پادشاهی از ملک سلمان به عنوان مدیری"موفق" نام برده می‌شد که توانست در دوره استانداری ریاض، شهر دور افتاده ریاض، پایتخت و مرکز این استان را به یک شهر پیشرفته تبدیل کند. در حال حاضر، در سلسله مراتب خاندان سلطنتی عربستان محمد بن سلمان ولیعهد و جانشین پادشاه فعلی است. محمد بن سلمان در سال ۲۰۱۶ به عنوان ولیعهد رسمی عربستان به قدرت رسید و جانشین محمد بن نایف شد که در چند سال گذشته دستکم دو بار بازداشت شده است.

محمد بن سلماندر ابتدا با وعده اصلاحات و ترقی شهرت و توجه جهانی برای خود دست و پا کرد اما رسوایی‌هایی چون قتل فجیع جمال خاشقچی که سازمان سیا معتقد است با دستور محمد بن سلمان صورت گرفته، اعتبار این ولیعهد جوان را به طور جدی خدشه‌دار کرد.با بستری شدن ملک سلمان پادشاه عربستان، سفر نخست وزیر عراق به این کشور که قرار بود امروز انجام شود به تعویق افتاده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ملک سلمان به دلیل «التهاب کیسه صفرا» راهی بیمارستان شدبا اعلام خبر بیماری ملک سلمان سفر مصطفی کاظمی، نخست‌‌وزیر عراق به عربستان نیز به تعویق افتاد؛ قرار بود نخست‌وزیر عراق با پادشاه سعودی دیداری داشته باشد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ملک سلمان به دلیل «التهاب کیسه صفرا» راهی بیمارستان شدبا اعلام خبر بیماری ملک سلمان سفر مصطفی کاظمی، نخست‌‌وزیر عراق به عربستان نیز به تعویق افتاد؛ قرار بود نخست‌وزیر عراق با پادشاه سعودی دیداری داشته باشد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بخشی از اختیارات امیر کویت موقتا به ولیعهد انتقال یافتبه دنبال بستری شدن امیر کویت در بیمارستان، بخشی از اختیارات وی به طور موقت به ولیعهد این کشور واگذار شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بستری شدن امیر ۹۱ ساله کویت در بیمارستان؛ برخی اختیارات به ولیعهد محول شدشیخ صباح از سال ۲۰۰۶ پس از کناره‌گیری امیر قبلی به زمامداری این کشور رسید. وی سال گذشته نیز در یک سفر غیررسمی در بیمارستانی در ایالات متحده آمریکا بستری شد. وی ماه اکتبر به کشورش برگشت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

امیر کویت برای آزمایش‌های پزشکی بستری شدبه گزارش خبرگزاری ملی کویت شیخ صباح الاحمد الصباح، ۹۱ ساله، روز شنبه برای انجام آزمایش های 'معمول' پزشکی در بیمارستان بستری شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

انتقال اختیارات امیر کویت به ولیعهد به طور موقت- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimولیعهد کویت اداره امور کشور را برعهده گرفت دفتر امیر کویت طی حکمی، ولی‌عهد این کشور را بعد از وخامت اوضاع امیر کویت، مأمور اداره کشور کرد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »