ملک سلمان، پادشاه عربستان در بیمارستان بستری شد؛ تعویق سفر نخست‌وزیر عراق به ریاض

30/04/1399 10:12:00 ق.ظ

ملک سلمان، پادشاه عربستان در بیمارستان بستری شد

ملک سلمان از التهاب کیسه صفرا رنج می برد و در بیمارستانی در شهر ریاض تحت مداوا قرار دارد. با بستری شدن ملک سلمان پادشاه عربستان، سفر نخست وزیر عراق به این کشور که قرار بود امروز انجام شود به تعویق افتاده است. بسیاری از کارشناسان سفر آقای کاظمی را نوعی تلاش برای میانجی‌گری میان ایران و عربستان دانسته بودند. پنجره همرسانی را ببندید BANDAR ALGALOUD / SAUDI KINGDOM COUNCIL / HANDOUT Image caption ملک سلمان ۸۴ سال دارد رسانه‌های دولتی عربستان سعودی گزارش داده‌اند ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشگاه این کشور بستری شده است.

بنابر این گزارش‌ها، ملک سلمان از التهاب کیسه صفرا رنج می‌برد و در بیمارستانی در شهر ریاض تحت مداوا قرار دارد. رسانه‌ها و مقام‌های عربستان جزئیات بیشتری از این خبر منتشر نکرده‌اند. ملک سلمان ۸۴ سال دارد. از زمان برگزیده شدن او به پادشاهی در سال ۲۰۱۵، شرایط جسمی ملک سلمان همواره محل گمانه‌زنی بود. از جمله گفته می‌شود او دست کم یک بار دچار سکته مغزی شده که حرکت دست چپ او را محدود کرده است.

ملک سلمان پادشاه جدید عربستان سعودی کیست؟ سلمان از اعضای یک جناح قدرتمند خاندان سلطنتی موسوم به گروه"پسران سدیری" است. او یکی از هفت پسر ملک عبدالعزیز، بنیانگذار پادشاهی سعودی، از یکی از همسرانش به نام حصه بنت احمد السدیری است که چند تن از آنان هنوز زنده هستند و از افراد متنفذ خاندان سعودی محسوب می‌شوند. headtopics.com

پیش از پادشاهی از ملک سلمان به عنوان مدیری"موفق" نام برده می‌شد که توانست در دوره استانداری ریاض، شهر دور افتاده ریاض، پایتخت و مرکز این استان را به یک شهر پیشرفته تبدیل کند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ملک سلمان به دلیل «التهاب کیسه صفرا» راهی بیمارستان شدبا اعلام خبر بیماری ملک سلمان سفر مصطفی کاظمی، نخست‌‌وزیر عراق به عربستان نیز به تعویق افتاد؛ قرار بود نخست‌وزیر عراق با پادشاه سعودی دیداری داشته باشد.

ملک سلمان به دلیل «التهاب کیسه صفرا» راهی بیمارستان شدبا اعلام خبر بیماری ملک سلمان سفر مصطفی کاظمی، نخست‌‌وزیر عراق به عربستان نیز به تعویق افتاد؛ قرار بود نخست‌وزیر عراق با پادشاه سعودی دیداری داشته باشد.

بخشی از اختیارات امیر کویت موقتا به ولیعهد انتقال یافتبه دنبال بستری شدن امیر کویت در بیمارستان، بخشی از اختیارات وی به طور موقت به ولیعهد این کشور واگذار شد. - خبرگزاری آناتولی

بستری شدن امیر ۹۱ ساله کویت در بیمارستان؛ برخی اختیارات به ولیعهد محول شدشیخ صباح از سال ۲۰۰۶ پس از کناره‌گیری امیر قبلی به زمامداری این کشور رسید. وی سال گذشته نیز در یک سفر غیررسمی در بیمارستانی در ایالات متحده آمریکا بستری شد. وی ماه اکتبر به کشورش برگشت.

امیر کویت برای آزمایش‌های پزشکی بستری شدبه گزارش خبرگزاری ملی کویت شیخ صباح الاحمد الصباح، ۹۱ ساله، روز شنبه برای انجام آزمایش های 'معمول' پزشکی در بیمارستان بستری شد.

انتقال اختیارات امیر کویت به ولیعهد به طور موقت- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimولیعهد کویت اداره امور کشور را برعهده گرفت دفتر امیر کویت طی حکمی، ولی‌عهد این کشور را بعد از وخامت اوضاع امیر کویت، مأمور اداره کشور کرد