مقاومت سازندگان در برابر کاهش قیمت ها/ وام مسکن هزینه چند متر آپارتمان/ نیازمندان واقعى توانایى خرید مسکن را ندارند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ایلنا از بازار مسکن گزارش می‌دهد؛ مقاومت سازندگان در برابر کاهش قیمت ها/ وام مسکن هزینه چند متر آپارتمان/ نیازمندان واقعى توانایى خرید مسکن را ندارند

به گزارش خبرنگا ایلنا، بازار مسکن پس از جهش‌هاى ماهیانه که 20 ماه طول کشید، از تیرماه سال جارى وارد فاز فروش واحدهاى زیر قیمت شده و معاملات عمدتا در این گروه از آپارتمان‌ها صورت می‌گیرد. گروهى از فروشندگان که حضور چشمگیرى در آگهى‌هاى مجازى فروش ملک دارند، هنوز در مقابل پذیرش رکود بازار مقاومت نشان مى‌دهند و قیمت‌هاى پیشنهادى را پایین نمی آورند؛ این موضوع به اختلاف معنادار قیمت ها در آمار رسمى و کف بازار منجر شده است.

محمد کاظم تابنده ماه در گفت و گو با ایلنا با بیان اینکه در شرایط فعلى تا حدودى قیمت مسکن در شیراز کاهش یافته است، ادامه مى دهد: اما این مهم نتوانسته رونقى در بازار مسکن ایجاد کند، بطورى که مسکن در شیراز همچنان در حالت رکود به سر مى برد رئیس اتحادیه مشاورین املاک شیراز با اشاره به کاهش قیمت مسکن در شیراز ادامه مى دهد: اگرچه قیمت یک متر منزل در خیابان قصردشت شیراز در ماه هاى گذشته حدود 23 میلیون تومان بود، اما رکود بازار باعث شده که در حال حاضر قیمت هر متر خانه در این محل به 19 میلیون تومان کاهش یابد.

سید حسین افضلى در گفت و گو با ایلنا می افزاید: موضوعات مذکور منجر به این مسئله شده است که نقدینگى به سمت تولید روانه و در نهایت باعث کاهش قیمت در بخش مسکن شود. وى تصریح مى کند: بسیارى افراد درباره وضع و آینده بازار مسکن تردید دارند، بنابراین در حال حاضر که نیازى به فروش منازل ندارند دست از فروش برداشته اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نسل جوان ارتش آماده جانفشانی در هر زمان و مکان و در هر سطحی هستندفرمانده کل ارتش گفت: نسل جوان ارتش با بصیرت، احساس مسئولیت، ایثار و دست در دست برادران خود در سپاه، راه مجاهدت و مقاومت را برگزیده و آماده جانفشانی در هر زمان و مکان و در هر سطحی هستند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۵۹ شهر در ایران در وضع قرمز آب قرار دارندتمام کالاها درنواحی مرزی وبنادرباقیمت نصف این قیمت می رسند ولی باتوجه به سود کلان وابسته های به سپاه به دست مصرف کننده ی داخل شهرهاباقیمت چند برابری می رسد چشم اقای ترامپ و نوچه انگلیس سید علی خامنه ای روشن !
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نشست کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سفیر ترکیه در تهران: از ایجاد دولت تروریستی جلوگیری می‌کنیمدریا اورس، سفیر ترکیه در ایران در مراسم عید جمهوریت در تهران با اشاره به اهداف عملیات «چشمه صلح» تصریح کرد از ایجاد دولت تروریستی در نزدیکی مرزهایمان جلوگیری می‌کنیم. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مجلس ترکیه قطعنامه مجلس نمایندگان آمریکا در تایید «نسل‌کشی» را محکوم کردترکیه آمریکا محکوم_کرد مجلس_ترکیه تصمیم مجلس_نمایندگان_آمریکا در تایید حوادث 1915 تحت عنوان 'نسل‌کشی' را محکوم کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ادامه اعتراضات در شیلی موجب لغو دو اجلاس بین‌المللی شدبا ادامه موج اعتراضات و تظاهرات‌های ضد دولتی در شیلی، دولت این کشور تصمیم گرفته است تا از میزبانی دو اجلاس مهم بین‌المللی صرفنظر کند. سباستین پینیه‌را، رئیس جمهور شیلی گفته است که این تصمیم را با 'درد و رنج' گرفته است اما دولت نیاز دارد تا 'اولویتش را بر برقراری نظم عمومی' قرار دهد. آهان چه عجب از شیلی هم گفتی...راستی چرا از جمعیتشون عکسی نمیذاری؟از علت اعتراض ها چیزی نمیگی؟ سواد_رسانه
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »