سفیر ترکیه در تهران: از ایجاد دولت تروریستی جلوگیری می‌کنیم

30/10/2019 07:33:00 ب.ظ

سفیر #ترکیه در #تهران: از ایجاد دولت تروریستی جلوگیری می‌کنیم @orsdarya

تهران, روز جمهوریت

سفیر ترکیه در تهران : از ایجاد دولت تروریستی جلوگیری می‌کنیم orsdarya

دریا اورس، سفیر ترکیه در ایران در مراسم عید جمهوریت در تهران با اشاره به اهداف عملیات «چشمه صلح» تصریح کرد از ایجاد دولت تروریستی در نزدیکی مرزهایمان جلوگیری می‌کنیم. - خبرگزاری آناتولی

30.10.2019تهران/ خبرگزاری آناتولیدریا اورس، سفیر ترکیه در تهران در مراسم سالروز اعلام جمهوریت در ترکیه که با حضور محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران در تهران برگزار شد، با اشاره به اهداف عملیات «چشمه صلح» تصریح کرد: هدف ما برقراری آرامش، ثبات در منطقه، حفظ تمامیت ارضی سوریه و جلوگیری از ایجاد دولت تروریستی در مرزهای جنوبی مان است.

وی افزود: ترکیه به منظور وارد آوردن آخرین ضربه به بلای تروریسم که چهل سال است کشورمان را در داخل و خارج مرزها تهدید می کند عملیات چشمه صلح را در 9 اکتبر در شمال سوریه آغاز کرد. این عملیات نظامی موقت و محدود چنانکه اعلام شده است تا رسیدن به هدف اصلی خود ادامه خواهد یافت. هدف اصلی ما مبارزه با تروریسم است که باعث جان باختن ده‌ها هزار نفر از شهروندان ما شده و میلیاردها دلار خسارت مادی به کشور وارد کرده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۵۹ شهر در ایران در وضع قرمز آب قرار دارندتمام کالاها درنواحی مرزی وبنادرباقیمت نصف این قیمت می رسند ولی باتوجه به سود کلان وابسته های به سپاه به دست مصرف کننده ی داخل شهرهاباقیمت چند برابری می رسد چشم اقای ترامپ و نوچه انگلیس سید علی خامنه ای روشن !

سفارتخانه‌های اسرائیل در سراسر جهان تعطیل شدند | DW | 30.10.2019کارمندان سفارتخانه‌های اسرائیل در سراسر جهان اعتصاب کرده‌اند. دلیل تعطیل شدن این مراکز دیپلماتیک، اعتراض به دستورالعمل‌های مالیاتی وزارت دارایی اسرائیل برای کارکنان سفارتخانه‌ها و تأمین هزینه این مراکز عنوان شده است. یا الله خودت خوب میدانی که دشمنان اسلام را چطور رسوا و سرنگون بسازی ....

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۵۹ شهر در ایران در وضع قرمز آب قرار دارندتمام کالاها درنواحی مرزی وبنادرباقیمت نصف این قیمت می رسند ولی باتوجه به سود کلان وابسته های به سپاه به دست مصرف کننده ی داخل شهرهاباقیمت چند برابری می رسد چشم اقای ترامپ و نوچه انگلیس سید علی خامنه ای روشن !

سفارتخانه‌های اسرائیل در سراسر جهان تعطیل شدند | DW | 30.10.2019کارمندان سفارتخانه‌های اسرائیل در سراسر جهان اعتصاب کرده‌اند. دلیل تعطیل شدن این مراکز دیپلماتیک، اعتراض به دستورالعمل‌های مالیاتی وزارت دارایی اسرائیل برای کارکنان سفارتخانه‌ها و تأمین هزینه این مراکز عنوان شده است. یا الله خودت خوب میدانی که دشمنان اسلام را چطور رسوا و سرنگون بسازی ....

آخرین خبرهای چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۹۸ | DW | 30.10.2019اول به تو چه شله وله بعدش به ما چه

دریا اورس، سفیر ترکیه در ایران در مراسم عید جمهوریت در تهران با اشاره به اهداف عملیات «چشمه صلح» تصریح کرد از ایجاد دولت تروریستی در نزدیکی مرزهایمان جلوگیری می‌کنیم.به دوستی ایمیل کنید افزایش قیمت برخی اقلام خوراکی در مهر ۹۸ در مهر امسال اقلامی همچون «خیار»، «چای خارجی بسته‌ای» و «پنیر ایرانی پاستوریزه» به ترتیب نسبت به ماه گذشته ۲۷.سفارت اسرائیل در برلین تمامی سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های اسرائیل امروز چهارشنبه هشتم آبان (۳۰ اکتبر) به دلیل اعتصاب کارکنان مراکز دیپلماتیک این کشور به حالت تعطیل در آمدند.به دوستی ایمیل کنید افزایش قیمت برخی اقلام خوراکی در مهر ۹۸ در مهر امسال اقلامی همچون «خیار»، «چای خارجی بسته‌ای» و «پنیر ایرانی پاستوریزه» به ترتیب نسبت به ماه گذشته ۲۷.

30.10.۶ و ۲.2019 تهران/ خبرگزاری آناتولی دریا اورس، سفیر ترکیه در تهران در مراسم سالروز اعلام جمهوریت در ترکیه که با حضور محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران در تهران برگزار شد، با اشاره به اهداف عملیات «چشمه صلح» تصریح کرد: هدف ما برقراری آرامش، ثبات در منطقه، حفظ تمامیت ارضی سوریه و جلوگیری از ایجاد دولت تروریستی در مرزهای جنوبی مان است. به گزارش اتحادیه کارمندان وزارت خارجه اسرائیل، وزارت دارایی این کشور در نظر دارد بر تمامی مزایا و حقوق فوق‌العاده تاکنونی کارکنان مراکز دیپلماتیک که مشمول مالیات نمی‌شده‌اند، مالیات ببندد. وی افزود: ترکیه به منظور وارد آوردن آخرین ضربه به بلای تروریسم که چهل سال است کشورمان را در داخل و خارج مرزها تهدید می کند عملیات چشمه صلح را در 9 اکتبر در شمال سوریه آغاز کرد. از سوی دیگر برنج ایرانی درجه یک و برنج خارجی درجه در مهر امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، ۵۴ و ۳. این عملیات نظامی موقت و محدود چنانکه اعلام شده است تا رسیدن به هدف اصلی خود ادامه خواهد یافت.۶ درصد افزایش قیمت داشته‌اند.

هدف اصلی ما مبارزه با تروریسم است که باعث جان باختن ده‌ها هزار نفر از شهروندان ما شده و میلیاردها دلار خسارت مادی به کشور وارد کرده است. گوشت گوسفند نیز در مهر امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۸. در این میان، سفارت اسرائیل در برلین، پایتخت آلمان، شامگاه گذشته در توییتر نوشت: «ما هر روز برای تقویت وجهه و قدرت دولت اسرائیل می‌کوشیم. اورس همچنین گفت: در این راستا مایلم بار دیگر تاکید کنم که ما به خاطر داشتن پیوندهای تاریخی و ریشه دار بسیار با همسایه نزدیکمان ایران همواره اهمیت وافری برای روابط با این کشور در تمامی زمینه‌ها قائلیم. رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران نیز با ابراز خوشحالی از حضور در سفارت ترکیه اظهار داشت: این روز را از طرف رئیس جمهوری و ملت ایران به همسایه خوبمان تبریک می‌گویم.۱ درصد افزایش داشته است. واعظی در ادامه افزود: ایران و ترکیه در 400 سال گذشته با وجود 500 کیلومتر مرز مشترک با یکدیگر در صلح زندگی کرده‌اند. در ماه ژوئن گذشته نیز حدود ۴۰ سفیر و کنسول اسرائیلی در اعتراض به کاهش شدید بودجه خود، تمامی نمایندگی‌های دیپلماتیک این کشور در سراسر جهان را به اعتصاب فراخوانده بودند. وی ادامه داد: تقریبا بخش‌هایی را مشاهده نمی‌کنید که دو کشور با یکدیگر پیوندهای مشترک نداشته و با یکدیگر کار نکرده باشند.۶ دهم درصد افزایش قیمت داشته است.۶ دهم درصد افزایش قیمت داشته است.

این مشترکات بهترین سرمایه برای دو دولت و مردم‌ دو کشور برای داشتن روابط عالی است. واعظی با تاکید بر اینکه روابط با همسایگان در اولویت ایران است افزود: در بین همسایگان روابط با ترکیه بسیار استراتژیک و مهم است.۱، ۰. وزارت خارجه اسرائیل در آن زمان ابعاد و وسعت این اعتصاب را بی‌سابقه خوانده بود. روابط دو رئیس جمهور بسیار نزدیک و برادرانه است. رئیس دفتر رییس‌جمهوری ایران با اعلام برگزاری ششمین جلسه شورای عالی همکاری بین دو کشور در تهران، اظهار داشت: همکاری های دو کشور به دوجانبه محدود نمی شود.۴ درصد افزایش و نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب، ۶۱. همکاری‌های منطقه ای خوبی داریم.۳، ۳۷.

دیدگاههای ما نسبت به موضوعات مهم بین المللی بسیار نزدیک است.۲ و ۴۰. هر دو کشور مخالف استفاده آمریکا و غرب از حربه تحریم هستند. با یکجانبه‌گرایی مخالفیم و تلاش می‌کنیم مشکلات از طریق دیپلماسی حل شود. منبع: مرکز آمار ایران. واعظی با اشاره به موفقیت الگوی مذاکرات صلح آستانه گفت: سه کشور توانستند بحران سوریه را از طریق مسالمت‌آمیز حل کنند. با توجه به وجود تروریستها، امنیت ترکیه برای ما مهم است.

خوشحالیم که امروز مشکل ترکیه با سوریه به نحو خوبی حل شده است. گفتنی است در این مراسم که با حضور ترکهای مقیم تهران، مقامات لشکری و کشوری ایران، تجار و دیگر شخصیتها برگزار شد پیام رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه به مناسبت 29 اکتبر؛ سالروز اعلام جمهوریت در ترکیه برای مهمانان قرائت شد. .