نشست کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو

30/10/2019 09:39:00 ب.ظ

سوریه, ژنو

نشست کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو

30.10.2019ژنو/ خبرگزاری آناتولینشست افتتاحیه کمیته قانون اساسی سوریه که با سخنرانی گیر پدرسون، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه در ژنو برگزار شد٬ بعد از سخنرانی احمد الکزبری، رئیس مشترک هیئت رژیم سوریه و هادی البحره، رئیس مشترک مخالفان به پایان رسید.

هادی البحره، رئیس مشترک مخالفان رژیم اسد طی سخنانی در مراسم افتتاحیه این کمیته اظهار داشت: هدف این است که به جای اختلافات، روی نکات مشترک تمرکز کنیم. پرونده بازداشت شدگان که در زمینه اقدامات اعتمادسازی بین دو طرف مورد بررسی قرار می گیرد، نباید نادیده گرفته شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۵۹ شهر در ایران در وضع قرمز آب قرار دارندتمام کالاها درنواحی مرزی وبنادرباقیمت نصف این قیمت می رسند ولی باتوجه به سود کلان وابسته های به سپاه به دست مصرف کننده ی داخل شهرهاباقیمت چند برابری می رسد چشم اقای ترامپ و نوچه انگلیس سید علی خامنه ای روشن !

سفارتخانه‌های اسرائیل در سراسر جهان تعطیل شدند | DW | 30.10.2019کارمندان سفارتخانه‌های اسرائیل در سراسر جهان اعتصاب کرده‌اند. دلیل تعطیل شدن این مراکز دیپلماتیک، اعتراض به دستورالعمل‌های مالیاتی وزارت دارایی اسرائیل برای کارکنان سفارتخانه‌ها و تأمین هزینه این مراکز عنوان شده است. یا الله خودت خوب میدانی که دشمنان اسلام را چطور رسوا و سرنگون بسازی ....

آخرین خبرهای چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۹۸ | DW | 30.10.2019اول به تو چه شله وله بعدش به ما چه

نشست افتتاحیه کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو به پایان رسید.به دوستی ایمیل کنید افزایش قیمت برخی اقلام خوراکی در مهر ۹۸ در مهر امسال اقلامی همچون «خیار»، «چای خارجی بسته‌ای» و «پنیر ایرانی پاستوریزه» به ترتیب نسبت به ماه گذشته ۲۷.سفارت اسرائیل در برلین تمامی سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های اسرائیل امروز چهارشنبه هشتم آبان (۳۰ اکتبر) به دلیل اعتصاب کارکنان مراکز دیپلماتیک این کشور به حالت تعطیل در آمدند.آخرین خبرهای چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۹۸ [۲۳:۳۵] اعظم طالقانی در گذشت اعظم طالقانی، دختر آیت‌الله محمود طالقانی و یکی از فعالان سرشناس سیاسی پیش و پس از انقلاب به علت عارضه مغزی در تهران درگذشت.

30.10.۶ و ۲.2019 ژنو/ خبرگزاری آناتولی نشست افتتاحیه کمیته قانون اساسی سوریه که با سخنرانی گیر پدرسون، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه در ژنو برگزار شد٬ بعد از سخنرانی احمد الکزبری، رئیس مشترک هیئت رژیم سوریه و هادی البحره، رئیس مشترک مخالفان به پایان رسید. به گزارش اتحادیه کارمندان وزارت خارجه اسرائیل، وزارت دارایی این کشور در نظر دارد بر تمامی مزایا و حقوق فوق‌العاده تاکنونی کارکنان مراکز دیپلماتیک که مشمول مالیات نمی‌شده‌اند، مالیات ببندد. هادی البحره، رئیس مشترک مخالفان رژیم اسد طی سخنانی در مراسم افتتاحیه این کمیته اظهار داشت: هدف این است که به جای اختلافات، روی نکات مشترک تمرکز کنیم. از سوی دیگر برنج ایرانی درجه یک و برنج خارجی درجه در مهر امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، ۵۴ و ۳. پرونده بازداشت شدگان که در زمینه اقدامات اعتمادسازی بین دو طرف مورد بررسی قرار می گیرد، نباید نادیده گرفته شود. [۲۳:۱۹]  صعود تیم ملی فوتسال ایران به رتبه چهارم جهان تیم ملی فوتسال ایران پس از کسب ۱۶۴۴ امتیاز به رتبه چهارم رده‌بندی تیم‌های ملی فوتسال جهان صعود کرد.

البحره گفت: تا کنون مذاکرات شکست خورده است٬ مردم سوریه ناامید شده اند و این تراژدی به مدت 8 سال در سوریه ادامه داشته است. گوشت گوسفند نیز در مهر امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۸. در این میان، سفارت اسرائیل در برلین، پایتخت آلمان، شامگاه گذشته در توییتر نوشت: «ما هر روز برای تقویت وجهه و قدرت دولت اسرائیل می‌کوشیم. امروز ما اینجا هستیم زیرا امیدواریم به آنچه در گذشته دست نیافتیم، برسیم. 150 نفر حاضر در اینجا اختلاف نظرهای زیادی دارند.۱ درصد افزایش داشته است. بعضی از آنها موضوعات ساده و بعضی نیز مهم هستند. در ماه ژوئن گذشته نیز حدود ۴۰ سفیر و کنسول اسرائیلی در اعتراض به کاهش شدید بودجه خود، تمامی نمایندگی‌های دیپلماتیک این کشور در سراسر جهان را به اعتصاب فراخوانده بودند. بعد از 8 سال درد و رنج با قاطعیت به اینجا آمدیم تا بر شباهت‌ها تمرکز کنیم، نه تفاوتها و اختلاف نظرها.۶ دهم درصد افزایش قیمت داشته است.  این بیانیه هم‌چنین افزوده است این کشورعربی هم‌چنان به جنگ با آنچه امارات"نهاد‌های تروریستی" می‌نامد، در دیگر استان‌های جنوبی یمن ادامه می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه صفحه جدیدی گشوده‌اند، افزود: پرونده آزادی زندانیانی که توسط همه احزاب سوری نگهداری می شوند، بررسی سرنوشت ناپدیدشدگان و کسانی که در معرض ناپدید شدن اجباری هستند و همچنین حق دانستن سرنوشت آنها از سوی خانواده‌هایشان باید مورد توجه و احترام همه قرار گیرد. البحره اظهار داشت: موظفیم در چارچوب قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل، طی 6 ماه قانون اساسی را بنویسیم و در 18 ماه آینده انتخابات عادلانه و آزاد برگزار کنیم.۱، ۰. وزارت خارجه اسرائیل در آن زمان ابعاد و وسعت این اعتصاب را بی‌سابقه خوانده بود. یاد و خاطره حدود یک میلیون قربانی باید روشنگر راه ما برای خروج از این تونل تاریک بوده و میلیون ها سوری آواره که مایل به بازگشت به خانه هایشان هستند نیز باید به عنوان قطب نمای ما باشد. - انتظارات مردم را برآورده خواهیم کرد احمد الکزبری، رئیس مشترک هیئت رژیم سوریه نیز در این مراسم گفت: ما اینجا هستیم تا تمام تلاش خود را برای رسیدن به بهترین نتایج انجام دهیم.۴ درصد افزایش و نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب، ۶۱. برای ما 4 اصل اساسی وجود دارد: استقلال، وحدت ، تمامیت ارضی و حاکمیت کشور.  شنکر از جمله گفت: «با استفاده ازمنابعی که در این بودجه درنظر گرفته شده‌اند و همکاری با شرکای محلی، آمریکا تلاش خواهد کرد با نفوذ بدخواهانه ایران در لبنان، عراق و یمن مقابله کند.

وی افزود: ما با وفادار ماندن به هر قطره خونی که ریخته شده است انتظارات مردم را برآورده خواهیم کرد.۲ و ۴۰. برای تدوین قانون اساسی جدید یا تجدید نظر در قانون اساسی موجود آماده هستیم. وی ضمن تشکر از معماران روند آستانه و کنگره گفتگوی ملی سوچی که زمینه برگزاری نشست امروز را فراهم کرده است، تصریح کرد: به هیچ وجه مداخله و هیچ گونه پیش شرطی را نخواهیم پذیرفت. منبع: مرکز آمار ایران. گفتنی است نشست کمیته قانون اساسی سوریه به ریاست گیر پدرسون، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه و با حضور همه 150 عضو کمیته قانون اساسی به مدت دو روز در ژنو برگزار می شود. انتظار می رود ادامه این نشست حداقل با حضور 45 عضو هئيت تدوین قانون اساسی به مدت یک هفته در ژنو ادامه یابد.   علاوه بر این، برگزاری کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل، نیز که یکی از رویدادهای بزرگ محیط زیستی در سطح بین‌المللی است، و برای تاریخ یازدهم تا بیست و دوم آذرماه ( ۲ تا ۱۳ دسامبر) درشیلی  برنامه‌ریزی شده بود، نیز لغو شد.

.