سوریه, ژنو, تدوین, ژنو, سوریه, قانون اساسی, نشست, کمیته

سوریه, ژنو

نشست کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو

30/10/2019 09:39:00 ب.ظ

نشست کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو

30.10.2019ژنو/ خبرگزاری آناتولینشست افتتاحیه کمیته قانون اساسی سوریه که با سخنرانی گیر پدرسون، نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه در ژنو برگزار شد٬ بعد از سخنرانی احمد الکزبری، رئیس مشترک هیئت رژیم سوریه و هادی البحره، رئیس مشترک مخالفان به پایان رسید.

تظاهرات در کرج در همبستگی با اعتراضات خوزستان | DW | 27.07.2021 معترضین در تهران شعار 'مرگ بر دیکتاتور' سر دادند | DW | 26.07.2021 اسرائیل: برای بازگشت ایران به مذاکرات اولتیماتوم تعیین کنید | DW | 26.07.2021

هادی البحره، رئیس مشترک مخالفان رژیم اسد طی سخنانی در مراسم افتتاحیه این کمیته اظهار داشت: هدف این است که به جای اختلافات، روی نکات مشترک تمرکز کنیم. پرونده بازداشت شدگان که در زمینه اقدامات اعتمادسازی بین دو طرف مورد بررسی قرار می گیرد، نباید نادیده گرفته شود.

البحره گفت: تا کنون مذاکرات شکست خورده است٬ مردم سوریه ناامید شده اند و این تراژدی به مدت 8 سال در سوریه ادامه داشته است. امروز ما اینجا هستیم زیرا امیدواریم به آنچه در گذشته دست نیافتیم، برسیم. 150 نفر حاضر در اینجا اختلاف نظرهای زیادی دارند. بعضی از آنها موضوعات ساده و بعضی نیز مهم هستند. بعد از 8 سال درد و رنج با قاطعیت به اینجا آمدیم تا بر شباهت‌ها تمرکز کنیم، نه تفاوتها و اختلاف نظرها. headtopics.com

وی با تاکید بر اینکه صفحه جدیدی گشوده‌اند، افزود: پرونده آزادی زندانیانی که توسط همه احزاب سوری نگهداری می شوند، بررسی سرنوشت ناپدیدشدگان و کسانی که در معرض ناپدید شدن اجباری هستند و همچنین حق دانستن سرنوشت آنها از سوی خانواده‌هایشان باید مورد توجه و احترام همه قرار گیرد.

البحره اظهار داشت: موظفیم در چارچوب قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل، طی 6 ماه قانون اساسی را بنویسیم و در 18 ماه آینده انتخابات عادلانه و آزاد برگزار کنیم. یاد و خاطره حدود یک میلیون قربانی باید روشنگر راه ما برای خروج از این تونل تاریک بوده و میلیون ها سوری آواره که مایل به بازگشت به خانه هایشان هستند نیز باید به عنوان قطب نمای ما باشد.

- انتظارات مردم را برآورده خواهیم کرداحمد الکزبری، رئیس مشترک هیئت رژیم سوریه نیز در این مراسم گفت: ما اینجا هستیم تا تمام تلاش خود را برای رسیدن به بهترین نتایج انجام دهیم. برای ما 4 اصل اساسی وجود دارد: استقلال، وحدت ، تمامیت ارضی و حاکمیت کشور.وی افزود: ما با وفادار ماندن به هر قطره خونی که ریخته شده است انتظارات مردم را برآورده خواهیم کرد. برای تدوین قانون اساسی جدید یا تجدید نظر در قانون اساسی موجود آماده هستیم.

وی ضمن تشکر از معماران روند آستانه و کنگره گفتگوی ملی سوچی که زمینه برگزاری نشست امروز را فراهم کرده است، تصریح کرد: به هیچ وجه مداخله و هیچ گونه پیش شرطی را نخواهیم پذیرفت. ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۵۹ شهر در ایران در وضع قرمز آب قرار دارندتمام کالاها درنواحی مرزی وبنادرباقیمت نصف این قیمت می رسند ولی باتوجه به سود کلان وابسته های به سپاه به دست مصرف کننده ی داخل شهرهاباقیمت چند برابری می رسد چشم اقای ترامپ و نوچه انگلیس سید علی خامنه ای روشن !

سفارتخانه‌های اسرائیل در سراسر جهان تعطیل شدند | DW | 30.10.2019کارمندان سفارتخانه‌های اسرائیل در سراسر جهان اعتصاب کرده‌اند. دلیل تعطیل شدن این مراکز دیپلماتیک، اعتراض به دستورالعمل‌های مالیاتی وزارت دارایی اسرائیل برای کارکنان سفارتخانه‌ها و تأمین هزینه این مراکز عنوان شده است. یا الله خودت خوب میدانی که دشمنان اسلام را چطور رسوا و سرنگون بسازی ....

آخرین خبرهای چهارشنبه هشتم آبان ۱۳۹۸ | DW | 30.10.2019اول به تو چه شله وله بعدش به ما چه