معاون رئیس‌جمهور در پاسخ به تسنیم: برخی سازمان‌ها در موضوع استخدام ایثارگران همکاری نمی‌کنند- اخبار زنجان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

02/10/1400 02:41 ب.ظ

همکاری نکردن برخی سازمان‌ها برای استخدام ایثارگران رئیس بنیاد شهید در زنجان: برخی سازمان‌ها در موضوع استخدام ایثارگران همکاری نمی‌کنند دنبال آن هستیم تا کاملا تبدیل وضعیت شرکتیها محقق شود

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید وی تشریح کرد: در واگذاری این واحدهای تولیدی به بخش خصوصی مشکلاتی وجود داشت که این موضوع بررسی و رسیدگی خواهد شد.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: این موضوع ویژه، نیاز به طرح دعوی قضایی دارد و بنیاد شهید و امور ایثارگران ضرر زیادی متحمل شده است، در این واگذاری خانواده ایثارگران هم زیان‎دهی قطعی داشته‎‌اند.

وی اذعان داشت: معامله برای واگذاری کارخانه‌ای در زنجان به بخش خصوصی در یک دهه گذشته انجام شده که شکل و نحوه پرداخت ثمن در این معامله مشکلاتی داشته است و پرونده قضایی هم از قبل باز بوده است، در این زمینه بارها شکایت شده اما نتیجه‌بخش نبوده است.

معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: پرونده‌های زیادی در کشور وجود دارد و فرآیند خصوصی‌سازی در کشور ما مشکلات جدی داشته است و لازم است با همکاری مدیران استان سریع‌تر مسئله تعیین تکلیف شود. headtopics.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

آمار رسمی کرونا در ایران؛ هشدار در مورد چرخش سویه اُمیکرون در همه استان‌های ایرانوزارت بهداشت ایران از مرگ ۴۳ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ایران طی ۲۴ ساعت منتهی به روز سه‌شنبه، ۳۰ آذرماه، خبر داد. محمد قاسم لا يدعي أنه المهدي ،. ولكن عددا كبير من الناس من جميع أنحاء العالم يعتقدون انه هو الإمام المهدي حيث تنطبق عليه كل مواصفات المهدي, تعرف على الحقيقة في هذا الفيديو انشالا نصیب خانواده های رادیو فردایی هابشه 🍆🍆🍆

اعتراض معلمان در ده‌ها شهر ایران؛ «جو امنیتی» در تهران، «برخورد خشونت‌آمیز» در شیرازمعلمان در ده‌ها شهر ایران روز پنج‌شنبه، دوم دی‌ماه، در اعتراض به تصویب «ناقص» طرح رتبه‌بندی این صنف بار دیگر تجمع کردند. بی هویت های اسلام زده معلم نــــــــــــــــــه اموزگار علم نـــــــــــــــــــه دانش مدرس نـــــــــــــــــه دانش گستر مدرسه نـــــــــــــــــه اموزشگاه حوضه نـــــــــــــه دانش سرا دانشگاه محصل نــــــــــــــه دانش اموز تحصیلات نــــــــــــــــه دانش اموخته همه افزار وموره های اسرائیل اند زنتو گاییدم نیوشا 🍆😂بیتا😂

بارش برف و باران در برخی مناطق کشور از امروزبارش برف و باران در برخی مناطق کشور از امروز رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به وضعیت آب و هوایی کشور طی روزهای آینده، گفت: طی امروز و فردا در مناطقی از کشور بارش برف و باران و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

اُمیکرون در کمین است/ لزوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در شب یلداوزیر بهداشت با بیان اینکه امیکرون در کمین است، از مردم خواست با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در شب یلدا از سلامت خود و عزیزان‌شان مراقبت کنند. ولی در عزاداری عاشورا و تاسوعا و انتخابات و شب های قدر کرونا هیچ خطری ندارد!!!؟؟؟؟

گنجینه ای در زیر آب: انگشتر طلا متعلق به ۱۷۰۰ سال پیش در اسرائیل کشف شدعملیات اکتشاف طی ماه های اخیر و در حد فاصل تل آویو و حیفا انجام شده، مکانی که دو کشتی در آن غرق شده اند. حادثه غرق شدن یکی از کشتی ها حدودا به ۱۷۰۰ سال پیش و دیگری به ۶۰۰ سال پیش بر می گردد. خوب شد تو ایران پیدا نشد وگرنه فردا تو انگشت دست رئیس میراث فرهنگی بود 😂

سالیوان در اورشلیم: آمریکا و اسرائیل نیازمند «استراتژی مشترک» در قبال ایران هستندخبرگزاری آسوشیتدپرس روز چهارشنبه یکم دی‌ ماه در گزارشی نوشت جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی، که در اسرائیل به سر می‌برد، گفته است دو کشور به یک «استراتژی مشترک» در قبال ایران نیاز دارند. مشاور امنیت ملی کاخ سفید پیش از دیدار با نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، در اورشلیم گفت این دیدار در زمانی حساس...

قاضی‌زاده‌هاشمی: از نزدیک ‌در ‌‌فاجعه منا شاهد ‌بی‌کفایتی‌های بسیاری بود‌م/ آمادگی بنیاد ‌برای پیگیری حقوق شهدای منا

وی تشریح کرد: در واگذاری این واحدهای تولیدی به بخش خصوصی مشکلاتی وجود داشت که این موضوع بررسی و رسیدگی خواهد شد.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: این موضوع ویژه، نیاز به طرح دعوی قضایی دارد و بنیاد شهید و امور ایثارگران ضرر زیادی متحمل شده است، در این واگذاری خانواده ایثارگران هم زیان‎دهی قطعی داشته‎‌اند.

وی اذعان داشت: معامله برای واگذاری کارخانه‌ای در زنجان به بخش خصوصی در یک دهه گذشته انجام شده که شکل و نحوه پرداخت ثمن در این معامله مشکلاتی داشته است و پرونده قضایی هم از قبل باز بوده است، در این زمینه بارها شکایت شده اما نتیجه‌بخش نبوده است.

معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: پرونده‌های زیادی در کشور وجود دارد و فرآیند خصوصی‌سازی در کشور ما مشکلات جدی داشته است و لازم است با همکاری مدیران استان سریع‌تر مسئله تعیین تکلیف شود.

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در زمینه موضوع استخدامی فرزندان ایثارگران، گفت: در این راستا چند مقوله مطرح است، قانونی درباره جانبازان بالای 70 درصد و فرزندان شهدا وجود دارد که سهمیه استخدامی آنها گرفته شده است، آزمون استخدامی ویژه آن‌ها امسال برگزار شده و دو آزمون دیگر هم تا آخر سال برگزار خواهد شد.

قاضی‎زاده هاشمی افزود: درباره سایر فرزندان ایثارگران هم در آزمون‌‎های دولت سهمیه برای آن‌ها گرفته می‌شود که ما هم به دنبال جذب سهمیه برای آزمون امسال دولت هستیم، قرار است تا پایان سال برگزار شود.

همکاری ضعیف برخی سازمان‌ها در زمینه استخدام ایثارگران

وی موضوع دیگر را در این زمینه بحث تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی دانست و گفت: چندین بار جلسه با سازمان اداری استخدامی داشتیم برخی ادارات و سازمان همکاری کردند اما برخی همکاری ضعیفی داشتند، در حال حاضر دستگاه‌ها را بر اساس عملکرد احصا کرده‎ایم و دنبال آن هستیم تا کاملا تبدیل وضعیت شرکتی‎ها محقق شود اما در برخی از سازمان‎ها یک مقاومت درونی شکل گرفته که گزارش آن را تا پایان سال خواهیم داد.

این مسئول یادآور شد: برخی از دستگاه‌های اجرایی برای موضوع تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی خود نیاز به حکم دیوان عدالت اداری داشته‌اند که هم اکنون پیگیری می‌شود.