مصوبه مجلس: ایرانیان خارج با ۱۵ هزار یورو می‌توانند سربازی خود را بخرند

30/10/1400 04:22:00 ب.ظ

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱، گفت: کسانی که از پیش از زمان مشمولیت‌ آن‌ها در خارج از کشور بوده و چند سال است که از زمان مشمول بودنشان برای خدمت سربازی می‌گذرد و در خارج به سر می‌برند، می‌توانند خدمت سربازی خود را با قیمت ۱۵ هزار یورو بخرند. اخبار_ایران

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: آن دسته از مشمولان غایب...

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: آن دسته از مشمولان غایب خارج از کشور که پنج سال از زمان فراخوان آنان به خدمتسربازی می‌گذرد، در سال آینده تسهیلاتی جهت خرید خدمت آنان در نظر گرفته شده است.

سید محمدرضا میرتاج‌الدینی، عضو دیگر کمیسیون تلفیق نیز در این باره گفت بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق، کسانی که از پیش از زمان مشمولیت‌ آن‌ها در خارج از کشور بوده و چند سال است که از زمان مشمول بودنشان برای خدمت سربازی می‌گذرد و در خارج به سر می‌برند، می‌توانند خدمت سربازی خود را با قیمت ۱۵ هزار یورو بخرند.

وی گفته این مصوبه به منظور اینکه برای تردد این مشمولان به کشور مشکلی مواجه نشوند، تصویب شده است. میرتاج‌الدینی مدعی شده درآمد حاصل از خرید سربازی برای حمایت از سربازان در مناطق مرزی و محروم صرف خواهد شد. headtopics.com

ایران یکی از معدود کشورهای جهان است که در آن سربازی اجباری وجود دارد و همه مردان بالای ۱۸ سال باید نزدیک به دو سال خدمت سربازی اجباری انجام دهند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

کنگره آمریکا مهم‌ترین لایحۀ اصلاح قوانین حمل اسلحه در دهه‌های اخیر را تصویب کرد

جو بایدن در پیامی اعلام کرد: «پس از ۲۸ سال انفعال، اعضای دو حزب کنگره گرد هم آمدند تا به درخواست خانواده‌ها در سراسر کشور پاسخ دهند و قانونی را برای رسیدگی به آفت خشونت با سلاح تصویب کنند.» ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

میراسماعیلی: چرا باید هم از خارج سیلی بخوریم، هم از داخل؟رییس فدراسیون جودو گفت: چرا کمیته ملی المپیک ۵۰ درصد بودجه ما را کاهش داده است؟ چرا باید هم از بیگانگان سیلی بخوریم، هم از داخلی‌ها؟

ویدئویی از سریلانکا؛ فیل‌ها با تغذیه از زباله‌دانی‌ها جان می‌بازندزباله‌دانی‌های روباز در روستای «پالاکادو» در منطقه «آمپارا» از جمله مکان‌هایی است که فیل‌ها در شرق پایتخت سریلانکا برای تغذیه به آنجا روی می‌آورند. لعنت به ادمیزاد … ظهر الفساد فی البر و البحر بما کسبت ایدی الناس...

رئیسی: ایرانیان خارج از کشور، سفرای ما هستند/سهم ایران در بازار روسیه می‌تواند ارتقاء یابدرئیس‌جمهور با تاکید بر لزوم کاهش موانع صدور مجوزهای صادرات تصریح کرد: سهم ما در بازار روسیه حتما می‌تواند ارتقاء پیدا کند.

یک خبرنگار حوزه اقتصادی از سوی جمهوری اسلامی به بیش از سه سال زندان محکوم شدامیرعباس آذرم‌وند که خبرنگار حوزه‌ اقتصادی در برخی از رسانه های داخل ایران بود،‌ از سوی دادگاه انقلاب تهران به حداقل سه سال و هفت سال زندان محکوم شد.

بلینکن: خروج از برجام یکی از بدترین تصمیم‌های آمریکا بودوزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگویی خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای را یکی از بدترین تصمیمات سیاست خارجی آمریکا خواند. کدام تصمیم امریکادرمورد نحوه برخورد باایران درست بوده که بلینکن تصمیم کشورش بخروج از برجام را اشتباه اعلام کرده است.؟ترامپ برای خشنودی لابی اسراییل و عربستان لازم بود امریکا را هم آتش میزد.

بازگشت مهدی تاج پس از ۱۶ ماه سکوت؛ از او چه سوالاتی بپرسیم؟