مصوبه مجلس: ایرانیان خارج با ۱۵ هزار یورو می‌توانند سربازی خود را بخرند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱، گفت: کسانی که از پیش از زمان مشمولیت‌ آن‌ها در خارج از کشور بوده و چند سال است که از زمان مشمول بودنشان برای خدمت سربازی می‌گذرد و در خارج به سر می‌برند، می‌توانند خدمت سربازی خود را با قیمت ۱۵ هزار یورو بخرند. اخبار_ایران

استان‌وایر- دو عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱، از مصوبه جدید این کمیسیون برای خرید خدمت سربازی مشمولان خارج از کشور خبر داده‌ و هزینه آن را ۱۵ هزار یورو یعنی بالغ بر ۴۵۰ میلیون تومان اعلام کرده‌اند.

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: آن دسته از مشمولان غایب خارج از کشور که پنج سال از زمان فراخوان آنان به خدمتسربازی می‌گذرد، در سال آینده تسهیلاتی جهت خرید خدمت آنان در نظر گرفته شده است. سید محمدرضا میرتاج‌الدینی، عضو دیگر کمیسیون تلفیق نیز در این باره گفت بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق، کسانی که از پیش از زمان مشمولیت‌ آن‌ها در خارج از کشور بوده و چند سال است که از زمان مشمول بودنشان برای خدمت سربازی می‌گذرد و در خارج به سر می‌برند، می‌توانند خدمت سربازی خود را با قیمت ۱۵ هزار یورو بخرند.میرتاج‌الدینی مدعی شده درآمد حاصل از خرید سربازی برای حمایت از سربازان در مناطق مرزی و محروم صرف خواهد شد.

ایران یکی از معدود کشورهای جهان است که در آن سربازی اجباری وجود دارد و همه مردان بالای ۱۸ سال باید نزدیک به دو سال خدمت سربازی اجباری انجام دهند. خدمت سربازی اجباری پیش از این مورد اعتراض شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفته بود اما نیروهای مسلح به شدت با اظهارات این نمایندگان مخالفت کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

میراسماعیلی: چرا باید هم از خارج سیلی بخوریم، هم از داخل؟رییس فدراسیون جودو گفت: چرا کمیته ملی المپیک ۵۰ درصد بودجه ما را کاهش داده است؟ چرا باید هم از بیگانگان سیلی بخوریم، هم از داخلی‌ها؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ویدئویی از سریلانکا؛ فیل‌ها با تغذیه از زباله‌دانی‌ها جان می‌بازندزباله‌دانی‌های روباز در روستای «پالاکادو» در منطقه «آمپارا» از جمله مکان‌هایی است که فیل‌ها در شرق پایتخت سریلانکا برای تغذیه به آنجا روی می‌آورند. لعنت به ادمیزاد … ظهر الفساد فی البر و البحر بما کسبت ایدی الناس...
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رئیسی: ایرانیان خارج از کشور، سفرای ما هستند/سهم ایران در بازار روسیه می‌تواند ارتقاء یابدرئیس‌جمهور با تاکید بر لزوم کاهش موانع صدور مجوزهای صادرات تصریح کرد: سهم ما در بازار روسیه حتما می‌تواند ارتقاء پیدا کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

یک خبرنگار حوزه اقتصادی از سوی جمهوری اسلامی به بیش از سه سال زندان محکوم شدامیرعباس آذرم‌وند که خبرنگار حوزه‌ اقتصادی در برخی از رسانه های داخل ایران بود،‌ از سوی دادگاه انقلاب تهران به حداقل سه سال و هفت سال زندان محکوم شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بلینکن: خروج از برجام یکی از بدترین تصمیم‌های آمریکا بودوزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگویی خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای را یکی از بدترین تصمیمات سیاست خارجی آمریکا خواند. کدام تصمیم امریکادرمورد نحوه برخورد باایران درست بوده که بلینکن تصمیم کشورش بخروج از برجام را اشتباه اعلام کرده است.؟ترامپ برای خشنودی لابی اسراییل و عربستان لازم بود امریکا را هم آتش میزد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بازگشت مهدی تاج پس از ۱۶ ماه سکوت؛ از او چه سوالاتی بپرسیم؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »