بلینکن: خروج از برجام یکی از بدترین تصمیم‌های آمریکا بود

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگویی خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای را یکی از بدترین تصمیمات سیاست خارجی آمریکا خواند.

به گزارش ایسنا، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه در گفت‌وگویی گفت: تصمیم خروج آمریکا از برجام یکی از بدترین تصمیم‌های تاریخ سیاست خارجی ایالات متحده بوده است. به لطف آن توافق ما برنامه هسته‌ای ایران را درون یک جعبه و محدود داشتیم و به دلیل سیستم‌های نظارتی و راستی‌آزمایی از این بابت اطمینان داشتیم. حتی دولت پیشین نیز می‌گفت که ایران به خوبی به تعهداتش عمل می‌کند.

وی در ادامه مدعی شد: ایران به بهانه خروج ما از برجام، فعالیت‌های خطرناکی را که پیش از توافق انجام می‌داد، از سر گرفته است. بهترین مسیر برای محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران، بازگشت به توافق هسته‌ای است. وزیر خارجه آمریکا با اشاره به تقاضای ایران مبنی بر گرفتن ضمانت درخصوص عدم خروج مجدد این کشور از برجام گفت: ما در سیستم‌مان نمی‌توانیم چنین ضمانت سخت و فوری ارائه بدهیم. رئیس‌جمهور بایدن تنها می‌تواند بگوید که در زمان ریاست‌جمهوری خودش چه کاری‌های می‌تواند انجام بدهد اما ما نمی‌توانیم روسای‌جمهور آتی را محدود کنیم. ما در این خصوص درحال گفت‌وگو هستیم تا ببینیم به کجا می‌رسیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما گذرگاه کوتاهی در اختیار داریم تا ببینیم که آیا بازگشت متقابل به پایبندی‌ها امکان‌پذیر است یا نه. ما سخت در این خصوص کار می‌کنیم. بازگشت به توافق در جهت منابع ما و متحدان و شرکایمان است. ما در عرض چند هفته آتی خواهیم فهمید که چه پیش می‌آید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

کدام تصمیم امریکادرمورد نحوه برخورد باایران درست بوده که بلینکن تصمیم کشورش بخروج از برجام را اشتباه اعلام کرده است.؟ترامپ برای خشنودی لابی اسراییل و عربستان لازم بود امریکا را هم آتش میزد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هرگز کارمند وزارت اطلاعات نبوده‌ام؛ جوابیه مسعود فروزنده، یکی از متهمان پرونده فساد پتروشیمی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ویدیو؛ دزدی بسته‌های آمازون از قطارهای باری عبوری از لس‌آنجلسدزدها در آمریکا روزانه ده‌ها واگن باری قطارهای عبوری از لس‌آنجلس را غارت می‌کنند؛ واگن‌هایی حامل بسته‌های خریداری‌شده از شرکت‌های فروش آنلاین کالاها هستند که هیچ‌گاه به دست مشتری‌ها نمی‌رسد. اما بيمه خسارتش رو ميده چپ در یک نگاه آره چپول، فقط در کوبا و ونزوئلا بار به دست صاحبش میرسه.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کلاهبرداری از دانش‌آموزان و معلمان از طریق سامانه «شاد»
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

انتقال نفت از خط لوله کرکوک-جیهان از سر گرفته شدانتقال نفت از خط لوله کرکوک-جیهان از سر گرفته شد شرکت دولتی بوتاش ترکیه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که جریان عبور نفت از خط لوله انتقال نفت عراق به ترکیه «کرکوک-جیهان» از سر گرفته شده است. 🇸🇦الزكاة والدخل🇸🇦 طبع شهادات ايقاف المميز الغاء التسجيل بالضريبه شطب السجل التجاري تقديم اعتراضات &ع الزكاه والغرامات نظاميه تقديم اقرارات زكويه للشركات & بقوائم ماليه اعاده مراجعه للضرائب التقديريه وتصفيرها متابعه الفحص الضريبي شيك مجانا الدفع بعد الانجاز واتساب 0576319960
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ویدئویی از سریلانکا؛ فیل‌ها با تغذیه از زباله‌دانی‌ها جان می‌بازندزباله‌دانی‌های روباز در روستای «پالاکادو» در منطقه «آمپارا» از جمله مکان‌هایی است که فیل‌ها در شرق پایتخت سریلانکا برای تغذیه به آنجا روی می‌آورند. لعنت به ادمیزاد … ظهر الفساد فی البر و البحر بما کسبت ایدی الناس...
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سفر آیت الله رئیسی به روسیه یکی از ابعاد تحول اساسی دولت در حوزه روابط بین الملل استمعاون اول ریيس جمهور در جلسه هيات دولت: سفر آیت الله رئیسی به روسیه یکی از ابعاد تحول اساسی دولت در حوزه روابط بین الملل است
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »