امیرعبداللهیان مأمور تهیه 'نقشه راه ۲۰ ساله همکاری ایران و روسیه' شد | DW | 20.01.2022

30/10/1400 03:50:00 ب.ظ

در پی دیدار رؤسای جمهور ایران و روسیه قرار شد 'نقشه راه بیست ساله همکاری دو کشور' تهیه شود. حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران ضمن اعلام این تصمیم از دیدار آتی خود با لاوروف در این راستا خبر داد.

در پی دیدار رؤسای جمهور ایران و روسیه قرار شد 'نقشه راه بیست ساله همکاری دو کشور' تهیه شود. حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران ضمن اعلام این تصمیم از دیدار آتی خود با لاوروف در این راستا خبر داد. در پی دیدار رؤسای جمهور ایران و روسیه قرار شد"نقشه راه بیست ساله همکاری دو کشور" تهیه شود. حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران ضمن اعلام این تصمیم از دیدار آتی خود با لاوروف در این راستا خبر داد.

این دیدار به رغم شرایط سخت کرونایی در روسیه و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام گرفت.

امیرعبداللهیان شامگاه چهارشنبه ۲۹ دی ( ۱۹ ژانویه) در گفت‌وگویی با صدا و سیمای جمهوری اسلامی ضمن شرح جزییات دیدار رئیسی و پوتین گفت رؤسای جمهور ایران و روسیه دستور تهیه"نقشه راه همکاری بیست‌ساله" را صادر کرده‌اند.

او که رئیسی را در سفر به روسیه همراهی می‌کند، همچنین تصریح کرد، رؤسای جمهور دو کشور وزیران خارجه را مأمور کرده‌اند تا در راستای تهیه این نقشه راه اقدام کنند. امیرعبداللهیان بدون آنکه توضیحات بیشتری در مورد این نقشه راه دهد، تصریح کرد،"برخی از مباحثی را که باید به فوریت توسط وزارت خارجه دو کشور پیگیری شود، با هم مرور خواهیم کرد تا برنامه کاری را تعیین کنیم". headtopics.com

عاقبت مثل لاریجانی دستمال توالتش می‌کنند.

از دیگر وزیران دولت ابراهیم رئیسی که به روسیه سفر کرده، جواد اوجی وزیر نفت جمهوری اسلامی است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

نارضایتی سفیر سابق ایران در مسکو از بدعهدی ایران در قبال روسیهمعلوم نیست سفیر ایرانه یا روسیه. در دنیای وارونه ای زندگی می‌کنیم. این یارو ایرانی است یا روس؟ عجب خر تو خری است

تنش و درگیری در مجمع عمومی بانک دِی در پی تداوم شرایط بحرانی در بورس ایرانچند هفته پس از درگیری در مجمع بورس کرمان، گزارش‌ها حاکی از وقوع درگیری در روز چهارشنبه، ۲۹ دی‌ماه، میان سهامداران و مدیران در مجمع بانک دِی در تهران است.

رئیس جمهور ایران در دیدار با پوتین: امیدواریم تلاش ها منجر به لغو تحریم‌ها شودپیام پوتین به رهبر معظم ایران پوتین در دیدار با رئیس جمهور ایران: از طرف من سلام و آرزوی سلامتی برای رهبر معظم ایران را به ایشان منتقل کنید پوتین رئیسی شده احوال یکی دیگه رو‌ می پرسه صد البته اگه پوتین بهش سلام مخصوص نرسونه کی برسونه؟ مردم فلک زده ایران؟!!!! پفیوز خایه مال آخه خارجی ها به این یارو میگن معظم آخه؟

چرا حوثی‌های یمن در این حجم به امارات حمله کردند؟حمله مرگبار حوثی‌ها به امارات عربی متحده، مرحله جدیدی از جنگ هفت ساله یمن است که صدها هزار کشته برجای گذاشته است.

دیدار هیات‌های روسیه و آمریکا در وین بر سر برجامدیدار هیات‌های روسیه و آمریکا در وین بر سر برجام نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین در توییتی از دیدار هیات‌های روسیه و آمریکا جهت بررسی شرایط پیرامون مذاکرات وین جهت احیای برجام خبر داد

دیدار زلنسکی با بلینکن در کی‌افرئیس جمهور اوکراین و وزیر امور خارجه آمریکا دیدار و گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی