مصائب کادر درمان: با وجود ابتلا به کرونا باید شیفت بدهیم

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 75 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 33%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«آنها به من گفتند باید بمانی! هرقدر اصرار کردم که احتمال ابتلای بیماران به کووید۱۹ وجود دارد اما مسئولم گفت بهتر است نهایت دقتم را به خرج بدهم تا کسی مبتلا نشود!» گزارش ماهرخ غلامحسین پور از فشارها و مشکلات کادر درمان درایام شیوع کرونا👇 راستی_آزمایی

از یک سو به نظر می‌رسد کادر درمان در ایران قدر می‌بینند و بر صدر می‌نشینند. مسوولان ریز و درشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پیش‌قراولی آن‌ها در مسیر مبارزه با بیماری دشوار کرونا می‌گویند و این‌که با دست خالی به قلب کرونا تاخته‌‌اند. اما از سوی دیگر، گاهی با وجود مثبت بودن تست کوویدشان، باز هم مجبورند در محل کار حاضر شوند و دو تا سه شیفت کار کنند.

در خصوص تعداد ابتلای کادر پزشکی آمار مشخص و واحدی وجود ندارد. در حالی که «شورای بین‌المللی پرستاران» می‌گوید به طور متوسط حدودکل مبتلایان کرونا از کادر درمان بوده‌‌اند. اما در شهرهای مختلف ایران از ابتلای بیش از ۴۰درصد کادر درمان به کرونا خبر داده‌اند؛ به عنوان مثال، رییس هیات مدیره «نظام پرستاری مشهد و شهرستان‌های تابعه» از ابتلای حدود ۴۰ درصد کادر درمانی این شهر به کروناروایت اجبار کادر درمان برای حضور در بیمارستان‌ها با وجود ابتلا به بیماری کووید-۱۹ فقط مختص پریسا نیست.

همسرش «تینا» به «ایران‌وایر» می‌گوید علی‌رغم آن‌که تست کووید همسرش مثبت بوده و او با تب، بدن درد و کلیه علایم کرونا درگیر بوده است اما به اصرار، وی را با وضعیت عمومی نامناسب به بیمارستان کشانده‌اند: «چهارمین روز ابتلای ایمان بود که از بیمارستان تماس گرفتند و گفتند باید برگردد سر کار. او گفت به شدت بدحال است و از طرف دیگر، چنین کاری اخلاقی نیست و منجر به مخاطره انداختن بیمار می‌شود. اما گفتند بیا این‌جا، هر وقت خسته شدی، روی یکی از تخت‌ها بخواب.

او نوشته است متاسفانه بخش دولتی متوجه نیست که پزشکان مقصر شرایط به وجود آمده نیستند و مشاغلی هم‌چون شغل پزشکی نیز مثل سایر حرفه‌ها، این روزها تحت تاثیر وضعیت اپیدمی قرار دارند: «من به علت تعطیلی گاه و بی‌گاه مطب، نتوانسته‌‌ام به مدت چند ماه قسط وامی را که از بانک ملت دریافت کرده بودم، بپردازم و این بسیار دردناک است وقتی می‌بینی کشوری مثل کانادا به شهروندانش در شرایط اپیدمی کرونا ماهانه مبلغ دو هزار دلار واریز می‌کند و کشوری مثل امریکا پرداخت اقساط وام شهروندانش را به علت این وضعیت خاص...

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.