ویروس تبعیض‌گر؛ کووید ۱۹ با جامعه رنگین‌کمانی در ایران چه کرده است؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 73 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 33%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پژوهش تازه«شش‌رنگ»،شبکه لزبین‌ ها و ترنسجندر های ایرانی که باعنوان «ویروس تبعیض‌گر» منتشر شده است، درباره همه‌گیری کرونا است و اینکه چه تاثیراتی بر وضعیت حقوق جامعه_رنگین‌کمانی در ایران داشته است. یادداشت شایا گلدوست👇 رنگین‌کمان_ایرانی اقلیتهای_جنسی

پژوهش تازه «شش‌رنگ»، شبکه لزبین‌ها و ترنس‌جندرهای ایرانی که با عنوان «ویروس تبعیض‌گر» منتشر شده است، به این موضوع می‌پردازد که همه‌گیری کرونا چه تاثیراتی بر وضعیت حقوق جامعه رنگین‌کمانی در ایران، به ویژه در زمینه اقتصادی و دسترسی به امکانات پزشکی و درمانی داشته است.

گزارش شش رنگ بر مبنای نظرسنجی از بیش از ۷۳۰نفر از اقلیت‌های جنسی و جنسیتی تنظیم شده است که اکثر آن‌ها را نوجوانان، دانش‌آموزان و دانشجویان تشکیل می‌دهند. این گزارش نشان دهنده افزایش خشونت و تبعیض علیه اعضای جامعه رنگین‌کمانی به دلیل سیاست‌های حکومتی در زمینه کووید-۱۹ در دوره همه‌گیری است. نتایج این نظرسنجی تایید می‌کنند که قوانین و سیاست‌های حکومتی در زمینه کووید-۱۹ موجب افزایش نقض حقوق بشر جامعه رنگین‌کمانی شده‌اند؛ جامعه‌ای که پیش از این نیز به دلیل گرایش جنسی و هویت جنسیتی خود مورد تبعیض‌ها و خشونت‌های بسیاری قرار داشته ‌است. این حقوق شامل آزادی‌ها و امنیت شخصی، حق آموزش، حق سلامت، حق کار و… می‌شوند.

«آریا یکتا»، دستیار تحقیق شش‌رنگ در این باره به «ایران‌وایر» می‌گوید: «بیشترین مسایل و مشکلاتی که شرکت کنندگان در این نظرسنجی به آن‌ها اشاره کرده‌اند و توجه من را به خودشان جلب کرد، شامل سه مورد بود؛ دسته اول افرادی بودند که به دلیل مشکلات اقتصادی در دوران کرونا مجبور شده‌اند به کارگری جنسی روی بیاورند و یا افرادی که خدمات جنسی ارایه می‌دادند و در معرض آسیب و خطر بیشتری به دلیل قبول مشتریانی با ریسک بالا که شاید در شرایط معمول آن‌ها را نمی‌پذیرفتند، قرار دارند.

شش‌رنگ معتقد است این امر از جهتی معلول این واقعیت بوده که مراکز بهداشتی و درمانی در اثر همه‌گیری کرونا بیش از ظرفیت پر شده و درگیر بوده‌اند و از جهتی نیز نشان دهنده فقدان حمایت‌های دولتی است و تاکید بر این موضوع دارد که وقفه و اختلال در فرآیند دریافت هورمون یا ترنزیشن می‌تواند تاثیرات غیر قابل بازگشتی بر سلامت افراد ترنس داشته باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ویروس مُسری‌تر کرونا خطرناک‌تر و در مقابل واکسن‌های کووید-۱۹ مقاوم است؟آیا نوع جهش‌یافته ویروس کرونا افزون بر مسری‌تر بودن، موجب بروز نوع شدیدتر بیماری کووید-۱۹ در مبتلایان می‌شود؟ و گذشته از این، آیا جهش رخ داده به معنای ناکارآمدی واکسن‌های کشف شده علیه کووید-۱۹ است؟ اینم از چین اومده هههه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکسن‌های کووید-۱۹ چگونه برای ایجاد محافظت در مقابل گونه‌های مسری‌تر ویروس به‌روز‌رسانی می‌شوند؟صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

هشدار سازمان جهانی بهداشت دربارۀ ویروس مرموز «کووید مستمر»ویروس کرونا در بدن شمار قابل توجهی از بیماران کووید۱۹ برای مدتی بسیار طولانی‌تر از دوره متعارف باقی می‌ماند و در برخی موارد حتی باعث ناتوانی بیماران می‌شود؛ موضوعی که باعث شده تا سازمان جهانی بهداشت درباره میزان مقاومت برخی گونه‌های این ویروس هشدار دهد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کووید در ایران؛ «با گسترش کرونای انگلیسی کنترل ویروس به سخت‌ترین مرحله رسیده»مقام‌های بهداشتی ایران می‌گویند کنترل ویروس کرونا به مراحل سختی رسیده و گسترش نگران کننده گونه انگلیسی این ویروس مرگبار بر میزان نگرانی‌ها افزوده است. از آمار کشته های انگلیس و آمریکا چرا نمیگی؟ البته حق داری! نونت تو سیاه نمایی اتفاقات ایرانه وطن فروشی یورو نیوز . سیاه_نمایی یورونیوز هم مثل بی بی سی،خبر در مورد ایران باشه عکس قبرستون و جنازه و سیاهی میذارن.حالا همین خبر برا انگلیس باشه عکس خرس ولنتاین میذاره
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکسن کووید 'به احتمال زیاد' در برابر ویروس جهشی مصونیت ایجاد می‌کند - BBC News فارسیشرکت سازنده واکسن فایزر/بیواِن‌تِک که در بریتانیا توزیع می شود می گوید 'خیلی محتمل است' که این واکسن در مقابل نمونه جهش کرده ویروس کرونا که به تازگی در برخی کشورها شناسایی شده از بدن محفاظت خواهد کرد. اره معلومه از بسته شدن مرزها دنیا به انگلستان‌. احتمال و كاشتن سبز نشد😶 احتمال ٦٠٪ هم زياد محسوب ميشه و ٩٩٪ هم! به گفته فايزر، اقلا ٦ هفته طول ميكشه تا واكسن جديد براي نوع جهش يافته انگليسي آپديت بشه.. احتمال و بگذاريد كنار! و داده نشون بدهيد.. فعلا كارايي واكسن هاي موجود زير سواله!
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »