رهنورد زریاب نویسنده مطرح افغانستان درگذشت - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رهنورد زریاب نویسنده مطرح افغانستان درگذشت

رهنورد زریاب، نویسنده مطرح افغانستان

صدیق الله توحیدی، از دوستان نزدیک آقای زریاب در گفتگو با بی بی سی خبر درگذشت او را تایید کرد و گفت که رهنورد زریاب شب گذشته درگذشت. برخی از رسانه‌های محلی افغانستان به نقل از پزشک معالج او هم خبر درگذشت آقای زریاب را گزارش داده‌اند.زریاب در هفته‌های گذشته به کرونا مبتلا شده بود.آقای زریاب در کنار نویسندگی، از سال‌ها به این سو در تلویزیون خصوصی طلوع به عنوان ویراستار کار می‌کرد.

آقای رهنورد لیسانس خود را در رشته روزنامه‌نگاری در دانشگاه کابل خوانده بود و مدرک کارشناسی ارشد را در همین رشته از دانشگاه ویلز جنوبی از بریتانیا به دست آورده بود. او به زبان انگلیسی تسلط داشت و در فلسفه، روانشناسی و جامعه شناسی مطالعاتی زیادی داشت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

😔

استادزریاب مردی بی نظیر فلسفه و جامعه شناسی و شعر و ادب و تاریخ کشور ما بود.زندگی پر بارش را نمیشود قلم زد.من واقعا سوگوار نبودش استم.هیچکس نمیتواند جایش را پر کند.از طفولیت این مرد بزرگ را میشناختم.جاویدان باد این مردی نیکوکار ادیب و مورخ و فیلسوف شاعر و نویسنده سخندان شعیر کشور

انا لله و انا الیه راجعون روحش شاد و یادش گرامی باد

نامور حقیقی تمرکزش برمجتبی خامنه ای بود, برعلیه او بود. عصبانیت همیشگی برعلیه علی خامنه ای نشان نمی داد. پس می دانست خامنه ای بدحال است.

دقت کردم هیچ کدام از کارشناسهاتون مثل قبل با لحن عصبانی و تند برعلیه خامنه ای حرف نزدند. پس بدحال بوده است

شماها می دانستید خامنه ای بدحال است. داشتید بحث می کردید برای جانشینی

نمی دانم بانو قاضی زاده هم, بازی شما و کارشناسهاتون رامی دانست یانه. بانوقاضی زاده پرسید جایگاه مردم کجاست. اکبرین اصلاح طلب مصدقی گفت اگر مردم باشند که کلا این ساختار نیست.

نامور حقیقی که نزدیک به نوادگان خمینی است در کانادا, ازجانشینها خاتمی و حسن خمینی و حسن روحانی می گفت برای علی خامنه ای. ولی منظورش حسن خمینی بود برای ردگم کنی ان دوگزینه رامی گفت.

نامور حقیقی از حسن خمینی می گفت یا خاتمی یاحتی حسن روحانی برای جانشینی خامنه ای.

من اهمیت ندادم به بحثها. تصور کردم احتمال می دید یک روزی خامنه ای فوت کند اینها رامی گویید.خامنه ای بدحال است و شماها می دانید. درسته؟

داوری از نظرات مجتبی خامنه ای می گفت که مخالف گلوبالیستهاست دراین چهل ساله.

داوری از مجتبی خامنه ای حمایت می کرد و می گفت فاسدترین حکومت بعد از مشروطه, حکومت حسن روحانی است.

بحث درمورد این بود که جانشینی علی خامنه ای چه کسی باشد. مجتبی یاایت الله رییسی. بعد درمورد اینکه مجلس خبرگان تصمیم بگیرد بحث بود. من تصور کردم بحث همینجوری است. چون خامنه ای سرطان دارد. پس شماها می دانستید در سی سی یو است که بحث می کردید

نامور حقیقی خیلی راحت داشت حرف می زد. می دانست خامنه ای بدحاله.

نامور حقیقی که با نوه های خمینی در کانادا درارتباط است. داشت صحبت می کرد. در برنامه امشبتون

امشب من دیدم برنامه تون را. برای جانشینی علی خامنه ای بحث می کردید. شماها خبر دارید صحت دارد در سی سی یو است؟

این خبر صحت دارد بی بی سی.مربوط به دیروز است. امشب شماها دربی بی سی داشتید برای جانشینی خامنه ای حرف می زدید

بی بی سی من از دست شما خیلی حرص خوردم و می خورم. جمع کن این بحثهای خاله زنک را. من انتخابم را مدتهاست کرده بودم. از ترس حکومت ایران هیچی نمی گفتم.

بی بی سی شما که با حسن روحانی هستید خبر ندارید این خبر صحت دارد یا نه. علی خامنه ای رابردند سی سی یو بیمارستان بقیه الله سپاه تهران. من این خبر رادر یوتیوب دیدم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.