مشاهده 1260 مورد مشکوک به کرونا در بیمارستان های گیلان

27/02/2020 11:07:00 ب.ظ

مشاهده 1260 مورد مشکوک به کرونا در بیمارستان های گیلان #العربية

العربية

مشاهده 1260 مورد مشکوک به کرونا در بیمارستان های گیلان العربية

منابع خبری ایران روز پنج‌شنبه 27 فوریه از سرایت ویروس کرونا به شهرهای شمال این کشور خبر دادند.طبق

منابع خبری ایران روز پنج‌شنبه 27 فوریه از سرایت ویروس کرونا به شهرهای شمال این کشور خبر دادند.طبق این منابع دکتر مهدی شادنوش نماینده وزیر بهداشت در گیلان با بیان اینکه بیمارستان رازی رشت با 300 تحت مرکزیت درمان کرونا در گیلان را دارد، گفت: «گیلان یکی از کانون‌های آلوده کشور است.»

به گزارش عصر ایران، دکتر مهدی شادنوش در گفت‌وگو با صداوسیمای مرکز گیلان، با بیان اینکه بیمارستان رازی رشت با 300 تخت مرکزیت درمان کرونا در گیلان را دارد، اظهار کرد: «برای مرکز دیالیز این بیمارستان یک راه جداگانه ایجاد شده است.»او با بیان اینکه کلیه زیرساخت‌ها و امکانات تشخیصی آزمایشگاهی کرونا در گیلان آماده بهره برداری است، افزود: «بسیج و هلال احمر نیز به صورت جدی وارد کار شده اند و کادر درمانی استان با روحیه و انگیزه بهتری در حال خدمت رسانی به مردم هستند».

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

کرونا در زندان؛ تعدادی از زندانیان مشکوک به کرونا را قرنطینه کرده‌اندShahedAlavi انشالله کرونا به شما هم برسه زودتر بمیرین .ویروووس

کرونا در ایران؛ معاون رئيس‌جمهور به ویروس کرونا مبتلا شد | DW | 27.02.2020تعداد قربانیان و مبتلایان به ویروس کرونا در ایران افزایش یافته است. به گفته مقام‌های رسمی تاکنون ۲۶ نفر جان باخته‌اند و ۲۴۵ نفر مبتلا شده‌اند.۲۰ استان از ۳۱ استان ایران با این مساله درگیر هستند. پس بالخره چیزی هم در دنیا پیدا میشه که بتونه آخوندها رو بکشه :) شماهم همون اشتباهی که من کردم کردین؟

مسعود کاظمی به دلیل شیوع کرونا در اوین به مرخصی آمد

افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اردبیل به ۲ نفراردبیل- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا به ۲ نفر در این استان خبر داد.

تایید اولین فرد مبتلا به کرونا ویروس در گرجستان/ محدودیت‌های سفرهای جاده‌ای و هوایی به ایراناولین فرد مبتلا به کرونا ویروس در گرجستان به تازگی از ایران بازگشته است .

ایران: آمار تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 139 نفر رسیدایران: آمار تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 139 نفر رسید

اندازه فونت منابع خبری ایران روز پنج‌شنبه 27 فوریه از سرایت ویروس کرونا به شهرهای شمال این کشور خبر دادند.بود تعداد کمی زندانی آنجا باقی مانده بودند.[۱۸:۱۰] معصومه ابتکار معاون رئيس‌جمهور به ویروس کرونا مبتلا شد فریبا ابتهاج، مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه‌ای معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: «با توجه به وجود برخی علائم آلودگی معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور به ویروس کرونا در روز گذشته آزمایش از ایشان به انجام رسید که صبح امروز جواب آن مثبت اعلام شد.«مسعود کاظمی»، روزنامه‌نگار غروب هفتم اسفند ماه از زندان اوین به مرخصی آمد.

طبق این منابع دکتر مهدی شادنوش نماینده وزیر بهداشت در گیلان با بیان اینکه بیمارستان رازی رشت با 300 تحت مرکزیت درمان کرونا در گیلان را دارد، گفت: «گیلان یکی از کانون‌های آلوده کشور است.» به گزارش عصر ایران، دکتر مهدی شادنوش در گفت‌وگو با صداوسیمای مرکز گیلان، با بیان اینکه بیمارستان رازی رشت با 300 تخت مرکزیت درمان کرونا در گیلان را دارد، اظهار کرد: «برای مرکز دیالیز این بیمارستان یک راه جداگانه ایجاد شده است.» «افشین حسین‌پناهی»، زندانی سیاسی کُرد در زندان مرکزی سنندج نیز طی تماسی با خانواده از وضعیت بد زندان و استرس و رعب و وحشت مابین زندانیان گفته است.» او با بیان اینکه کلیه زیرساخت‌ها و امکانات تشخیصی آزمایشگاهی کرونا در گیلان آماده بهره برداری است، افزود: «بسیج و هلال احمر نیز به صورت جدی وارد کار شده اند و کادر درمانی استان با روحیه و انگیزه بهتری در حال خدمت رسانی به مردم هستند».» پیش از معصومه ابتکار، چند مقام دولتی دیگر، از جمله معاون وزیر بهداشت، شهردار منطقه ۱۳، دو  نماینده مجلس شورای اسلامی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان از مردم خواست نسبت به کرونا مضطرب نباشند و تصریح کرد: «ویروس کرونا بسیار ضعیف است و با شست و شوی دست‌ها از بین می‌رود، اما مرموز است و سرعت انتشار بالایی دارد و باید جدی گرفته شود». او همچنین از سازمان‌ها و فعالین حقوق بشری درخواست کرده که صدای زندانیان و وضعیت بدشان در این روزها باشند. شادنوش با بیان اینکه مقابله با کرونا نیازمند یک انضباط اجتماعی است، عنوان کرد: «گیلان یکی از کانون‌های آلوده کشور است و باید حلقه گردش ویروس را قطع کنیم، اما متاسفانه برخی از مسئولان هنوز این جدیت را درک نکرده اند».ق دیروز گفته بود پس از شیوع ویروس کرونا به زندانیان واجد شرایط اعطا می‌شود به سایر زندانیان نیز تعلق گیرد.

وی حرکت ویروس از یک شهر به شهر دیگر را موجب انتشار آن دانست و خاطرنشان کرد: «کسی که خود و خانواده‌اش را سالم نگه دارد، یک خدمت ملی انجام داده لذا حت‌ المقدور از منزل خارج نشوید تا گردش ویروس فروکش کند». «موسی برزین»، وکیل و پژوهشگر حقوقی می‌گوید براساس آئین‌نامه سازمان زندان‌ها، به‌روشنی ذکر شده است که مبارزه با بیماری در زندان و مسئولیت حفظ سلامت زندانی‌ها با سازمان زندان‌هاست: «برابر با این قاعده کلی، مسئولان زندان و سازمان زندان‌ها موظف هستند پیش‌بینی‌هایی داشته باشند که ویروس کرونا در زندان اپیدمی نشود. این خبر را علی کاشانی حیدری، سخنگوی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی اعلام کرد. نماینده وزیر بهداشت در گیلان با بیان اینکه در حال حاضر از مرحله قرنطینه خارج شدیم، گفت: «شست و شوی مرتب و منظم دست‌ها با آب و صابون و حفظ فاصله یک متری با افراد 90 درصد خطر ابتلا به کرونا را برطرف می کند لذا کسانی که علائم سرماخوردگی مانند عطسه و سرفه دارند باید از ماسک استفاده کنند تا مانع از انتشار ویروس شوند». وی ورود کرونا به کشور را موجب وارد شدن شوک به بخش تولیدات بهداشتی دانست و اضافه کرد: «براساس توصیه‌های سازمان جهانی بهداشت وظیفه داریم در مرحله نخست کادر درمانی اعم از پزشکان و پرستاران در بیمارستان‌ها را مجهز به لوازم حفاظت شخصی کنیم، زیرا این گروه در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند.» به گفته آقای برزین، درصورتی‌که یک زندانی براساس بیماری کرونا، جانش را در زندان از دست بدهد، خانواده او می‌توانند در قالب قتل شبه‌عمد از مسئولان زندان شکایت کنند: «اگر ثابت بشود که زندانی موردنظر در اثر بی‌احتیاطی مسئولان زندان جانش را از دست داده است، مسئولان زندان موظف به پرداخت دیه و یک مجازات تکمیلی خواهند بود. در حال حاضر امکانات بهداشتی مورد نیاز به تهران رسیده و به زودی وارد گیلان می‌شود.   [۱۶:۵۰] یک استاد حوزه علمیه قم به دلیل بیماری کرونا درگذشت هادی خسروشاهی، یکی از استادان حوزه علمیه قم، در بیمارستان مسیح دانشوری به دلیل بیماری کرونا درگذشت.» شادنوش از افزایش تولیدات داخلی در کنار واردات محصولات بهداشتی خبر داد و تاکید کرد: «افراد سالم آنچنان به ماسک نیاز ندارند و بیماران باید ماسک بزنند تا از اشاعه ویروس جلوگیری کنند.» خانواده‌های زندانیان سیاسی می‌گویند در این شرایط استثنایی که احتمال گسترش بیماری در زندان می‌رود چرا دستگاه قضایی نسبت به آزاد کردن یا دادن مرخصی مشروط به زندانیان سیاسی و غیرسیاسی و غیرتبهکار که خطری برای جامعه ندارند، اقدام نمی‌کند.» در حال حاضر حداقل دو روزنامه‌نگار زندانی دیگر به نام‌های «مجید قاضی‌پور» و «هنگامه شهیدی» در زندان اوین هستند، قاضی‌پور که به تازگی بازداشت شده در انفرادی بند دو الف سپاه پاسدران و خانم شهیدی در بند نسوان زندان اوین به سر می‌برند.

از هموطنان می‌خواهیم به گیلان سفر نکنند و مردم گیلان حداقل یک هفته در منزل بمانند تا کرونا کنترل شود». نماینده وزیر بهداشت در گیلان با بیان اینکه تاکنون 1260 مورد مشکوک به کرونا در سطح بیمارستان‌های استان مشاهده شده، گفت: «بیش از 400 نفر بهبود یافته و مرخص شده‌اند لذا افراد در صورت بروز علائم سرماخوردگی سریعا به بیمارستان مراجه نکنند، بلکه سعی کنند در خانه بمانند و از خوددرمانی بپرهیزند، اما در صورت تشدید علایم به ویژه تنگی نفس به پزشکان مطب مراجعه کنند». اینجا بحثی از کرونا یا بیماری‌های واگیردار نیست اما بحث پیشگیری مطرح شده است: «اما اگر مسئولان نتوانستند پیشگیری بکنند، کارهای دیگری هم می‌توانند بکنند. وی هنگام مرگ ۸۱ ساله بود. وی دستورالعمل وزارت بهداشت را مبنی بر عدم جابجایی بیماران مشکوک از شهرستان‌ها دانست و یادآور شد: «نگرانی بابت کمبود تخت در بیمارستان ها نداریم. همچنین کیت‌های خاص آزمایشگاهی ویژه کرونا امشب به گیلان می‌رسد و به زودی قابل استفاده خواهد بود.» به گفته آقای برزین، هرچند حقوق‌دان‌ها حکم حکومتی را غیرقانونی می‌دانند اما در شرایطی که رهبر جمهوری اسلامی از این حکم برای هر آنچه منفعت خودشان در آن بود استفاده کرده‌اند، شاید اینجا حکم حکومتی بتواند تاثیر مثبتی بگذارد: «مثلا دستور دهند خیلی از زندانیان آزاد شوند، ضمن این‌که مجلس هم می‌تواند مداخله کند و یک قانون موقت برای آزادی زندانیان تصویب کنند.» . آزمایش هفت تن از بیماران مشکوک به کرونا مثبت بوده است. برای دیدن اخبار و گزارش‌های بیش‌تر درباره رسانه و خبرنگاری به سایت.