العربية

العربية

مشاهده 1260 مورد مشکوک به کرونا در بیمارستان های گیلان

مشاهده 1260 مورد مشکوک به کرونا در بیمارستان های گیلان #العربية

27/02/2020 11:07:00 ب.ظ

مشاهده 1260 مورد مشکوک به کرونا در بیمارستان های گیلان العربية

منابع خبری ایران روز پنج‌شنبه 27 فوریه از سرایت ویروس کرونا به شهرهای شمال این کشور خبر دادند.طبق

منابع خبری ایران روز پنج‌شنبه 27 فوریه از سرایت ویروس کرونا به شهرهای شمال این کشور خبر دادند.طبق این منابع دکتر مهدی شادنوش نماینده وزیر بهداشت در گیلان با بیان اینکه بیمارستان رازی رشت با 300 تحت مرکزیت درمان کرونا در گیلان را دارد، گفت: «گیلان یکی از کانون‌های آلوده کشور است.»

تظاهرات در کرمانشاه، کردکوی، کرج و اصفهان؛ بنر «خامنه‌ای» به آتش کشیده شد سعید مولایی؛ تهدید شد، رفت و نایب قهرمان المپیک شد وزارت اطلاعات: شبکه‌ای از عوامل موساد در غرب ایران دستگیر شدند | DW | 27.07.2021

به گزارش عصر ایران، دکتر مهدی شادنوش در گفت‌وگو با صداوسیمای مرکز گیلان، با بیان اینکه بیمارستان رازی رشت با 300 تخت مرکزیت درمان کرونا در گیلان را دارد، اظهار کرد: «برای مرکز دیالیز این بیمارستان یک راه جداگانه ایجاد شده است.»او با بیان اینکه کلیه زیرساخت‌ها و امکانات تشخیصی آزمایشگاهی کرونا در گیلان آماده بهره برداری است، افزود: «بسیج و هلال احمر نیز به صورت جدی وارد کار شده اند و کادر درمانی استان با روحیه و انگیزه بهتری در حال خدمت رسانی به مردم هستند».

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان از مردم خواست نسبت به کرونا مضطرب نباشند و تصریح کرد: «ویروس کرونا بسیار ضعیف است و با شست و شوی دست‌ها از بین می‌رود، اما مرموز است و سرعت انتشار بالایی دارد و باید جدی گرفته شود».شادنوش با بیان اینکه مقابله با کرونا نیازمند یک انضباط اجتماعی است، عنوان کرد: «گیلان یکی از کانون‌های آلوده کشور است و باید حلقه گردش ویروس را قطع کنیم، اما متاسفانه برخی از مسئولان هنوز این جدیت را درک نکرده اند». headtopics.com

وی حرکت ویروس از یک شهر به شهر دیگر را موجب انتشار آن دانست و خاطرنشان کرد: «کسی که خود و خانواده‌اش را سالم نگه دارد، یک خدمت ملی انجام داده لذا حت‌ المقدور از منزل خارج نشوید تا گردش ویروس فروکش کند».نماینده وزیر بهداشت در گیلان با بیان اینکه در حال حاضر از مرحله قرنطینه خارج شدیم، گفت: «شست و شوی مرتب و منظم دست‌ها با آب و صابون و حفظ فاصله یک متری با افراد 90 درصد خطر ابتلا به کرونا را برطرف می کند لذا کسانی که علائم سرماخوردگی مانند عطسه و سرفه دارند باید از ماسک استفاده کنند تا مانع از انتشار ویروس شوند».

وی ورود کرونا به کشور را موجب وارد شدن شوک به بخش تولیدات بهداشتی دانست و اضافه کرد: «براساس توصیه‌های سازمان جهانی بهداشت وظیفه داریم در مرحله نخست کادر درمانی اعم از پزشکان و پرستاران در بیمارستان‌ها را مجهز به لوازم حفاظت شخصی کنیم، زیرا این گروه در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند. در حال حاضر امکانات بهداشتی مورد نیاز به تهران رسیده و به زودی وارد گیلان می‌شود.»

شادنوش از افزایش تولیدات داخلی در کنار واردات محصولات بهداشتی خبر داد و تاکید کرد: «افراد سالم آنچنان به ماسک نیاز ندارند و بیماران باید ماسک بزنند تا از اشاعه ویروس جلوگیری کنند. از هموطنان می‌خواهیم به گیلان سفر نکنند و مردم گیلان حداقل یک هفته در منزل بمانند تا کرونا کنترل شود».

نماینده وزیر بهداشت در گیلان با بیان اینکه تاکنون 1260 مورد مشکوک به کرونا در سطح بیمارستان‌های استان مشاهده شده، گفت: «بیش از 400 نفر بهبود یافته و مرخص شده‌اند لذا افراد در صورت بروز علائم سرماخوردگی سریعا به بیمارستان مراجه نکنند، بلکه سعی کنند در خانه بمانند و از خوددرمانی بپرهیزند، اما در صورت تشدید علایم به ویژه تنگی نفس به پزشکان مطب مراجعه کنند». headtopics.com

وزارت دفاع ملی افغانستان از کشته‌شدن 187 طالب خبر داد بایدن: اگر آمریکا وارد یک جنگ واقعی شود در نتیجه حمله سایبری خواهد بود- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim دادستانی سوئد کیفرخواست حمید نوری، متهم کشتارهای ۶۷ را صادر کرد | DW | 27.07.2021 ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

کرونا در زندان؛ تعدادی از زندانیان مشکوک به کرونا را قرنطینه کرده‌اندShahedAlavi انشالله کرونا به شما هم برسه زودتر بمیرین .ویروووس

کرونا در ایران؛ معاون رئيس‌جمهور به ویروس کرونا مبتلا شد | DW | 27.02.2020تعداد قربانیان و مبتلایان به ویروس کرونا در ایران افزایش یافته است. به گفته مقام‌های رسمی تاکنون ۲۶ نفر جان باخته‌اند و ۲۴۵ نفر مبتلا شده‌اند.۲۰ استان از ۳۱ استان ایران با این مساله درگیر هستند. پس بالخره چیزی هم در دنیا پیدا میشه که بتونه آخوندها رو بکشه :) شماهم همون اشتباهی که من کردم کردین؟

مسعود کاظمی به دلیل شیوع کرونا در اوین به مرخصی آمد

افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اردبیل به ۲ نفراردبیل- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا به ۲ نفر در این استان خبر داد.

تایید اولین فرد مبتلا به کرونا ویروس در گرجستان/ محدودیت‌های سفرهای جاده‌ای و هوایی به ایراناولین فرد مبتلا به کرونا ویروس در گرجستان به تازگی از ایران بازگشته است .

ایران: آمار تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 139 نفر رسیدایران: آمار تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 139 نفر رسید