اروپا در پاسخ به حفاری در آب‌های قبرس؛ ترکیه را تحریم می‌کند

27/02/2020 11:13:00 ب.ظ

اروپا در پاسخ به حفاری در آب‌های قبرس؛ ترکیه را تحریم می‌کند #العربية

العربية

اروپا در پاسخ به حفاری در آب‌های قبرس؛ ترکیه را تحریم می‌کند العربية

اتحادیه‌اروپا روز دوشنبه 24 فوریه، چارچوب سیاسی و قانونی اعمال تحریم علیه ترکیه را تصویب کرد.این

این تصمیم در نشست وزرای خارجه کشورهای اتحادیه اروپا در بروکسل صادر شد.اتحادیه اروپا اعلام کرد که این تحریم‌ها، در واکنش به حفاری‌های نفتی ترکیه در آب‌های قبرس بوده و شامل ممنوعیت صدور روادیدهای ورود و بلوکه کردن دارایی می‌گردد.اتحادیه‌اروپا همچنین خاطرنشان کرد: اکنون مرحله شناسایی اسامی اشخاص و مراکز اقتصادی، صنعتی و مالی است.

اقدامات غیرقانونینیکوس آناستاسیادس، رئیس‌جمهور قبرس، اکتبر گذشته اعلام کرد که عملیات حفاری دریایی برای کشف ذخایر گازی، طبق برنامه و علیرغم «تهدیدها و اقدامات غیرقانونی ترکیه»، در داخل آب‌هایی که در آن کشور مدیترانه شرقی از حقوق انحصاری اقتصادی برخودار است، ادامه خواهد یافت.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ شولتس: اعتراضات زنان شجاع ایران مرا تحت تاثیر قرار داد

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

ترکیه: قتل‌عام خوجالی و ادامه اشغالگری در آذربایجان را محکوم می کنیموزارت امور خارجه ترکیه به مناسبت سالگرد قتل‌عام خوجالی: قتل‌عام خوجالی و ادامه اشغالگری در آذربایجان را به شدت محکوم می کنیم.

ترکیه «سلوای کوچک» را در آغوش گرفتTeşekurler.

وزیر بهداشت ترکیه: شهروندان‌مان در ایران نکات بهداشتی را رعایت کنندوزیر بهداشت ترکیه با سفر به مناطق مرزی با ایران از پایانه‌های مرزی میان دو کشور بازدید و از شهروندان خواست در ایران نکات بهداشتی را رعایت کنند. - خبرگزاری آناتولی

پنج کشته در اثر تیراندازی در یک شرکت آبجوسازی در آمریکا | DW | 27.02.2020کارمند اخراجی یک شرکت آبجوسازی در آمریکا در شهر میلواکی پنج نفر از همکاران خود را با شلیک گلوله به قتل رساند و سپس خود را کشت. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز به این رویداد واکنش نشان داد. وحشی های مهاجر اروپایی از امریکا خارج شوند آخر امنیت و تمدن خاک تو سرش حتی تا لحظه مردنش هم ثابت کرد لیاقت زنده بودن را نداشته آخه احمق کسی دیگه تو رو اخراج کرده میری همکاراتو میکشی بزن مدیر کارخانوه و مدیران مسبب رو بکش. همینه که اونا و امثالشون میدونن مردم عادی بی ارزه هستن و هر بلایی بخوان سرشون در میارن

باقری کنی: تحریم اثبات ناکامی آمریکا در سلب 'حق پیشرفت' از ملت ایران استدبیر ستاد حقوق بشر گفت: مخالفت آمریکایی‌ها با پیشرفت ملت ایران موجب شد به محض پیروزی انقلاب اسلامی، جلوی دسترسی ملت ایران به فناوری‌های حساس را بگیرند و عملاً 'حق پیشرفت' را از ملت ایران سلب نمایند. نه عزیزم حق پیشرفت این آخوندها گرفتند شما مسولان بی کفایت گرفتید اختلاس ها دزدی فساد حق پیشرفت گرفتند.شما هیچی برای ایران ایرانی نکردید لطفا سکوت کنید تا جایی که ما یادمان میاد همه اینایی که گفتی رو خود مافیای نظام جلوگیری میکنه نه آمریکا .چهل ساله در حالت خودزنی هستیم . زشته خجالت بکشید از این همه دورویی.

آمریکا: تمایلی برای اعزام سرباز به مرز ترکیه-سوریه را نداریم

اتحادیه‌اروپا روز دوشنبه 24 فوریه، چارچوب سیاسی و قانونی اعمال تحریم علیه ترکیه را تصویب کرد.26.ترکیه پذیرای خانواده سلوای چهار ساله‌ که پدرش برای نترسیدن او از صدای بمباران «بازی‌های جنگی» انجام می داد، شد.وزیر بهداشت ترکیه با سفر به مناطق مرزی با ایران از پایانه‌های مرزی میان دو کشور بازدید و از شهروندان خواست در ایران نکات بهداشتی را رعایت کنند.

این تصمیم در نشست وزرای خارجه کشورهای اتحادیه اروپا در بروکسل صادر شد. اتحادیه اروپا اعلام کرد که این تحریم‌ها، در واکنش به حفاری‌های نفتی ترکیه در آب‌های قبرس بوده و شامل ممنوعیت صدور روادیدهای ورود و بلوکه کردن دارایی می‌گردد.2020 وزارت امور خارجه ترکیه وزارت امور خارجه ترکیه به مناسبت سالگرد قتل‌عام خوجالی: قتل‌عام خوجالی و ادامه اشغالگری در آذربایجان را به شدت محکوم می کنیم. اتحادیه‌اروپا همچنین خاطرنشان کرد: اکنون مرحله شناسایی اسامی اشخاص و مراکز اقتصادی، صنعتی و مالی است.2020 حتای/ اردال ترک‌اوغلو/ خبرگزاری آناتولی عبدالله محمد، پدر سلوای چهار ساله‌ که برای نترسیدن از صدای بمباران با او «بازی‌های جنگی» انجام می داد، روز گذشته از گذرگاه مرزی جلوه‌گوزو عبور کرده و وارد خاک ترکیه شد. اقدامات غیرقانونی نیکوس آناستاسیادس، رئیس‌جمهور قبرس، اکتبر گذشته اعلام کرد که عملیات حفاری دریایی برای کشف ذخایر گازی، طبق برنامه و علیرغم «تهدیدها و اقدامات غیرقانونی ترکیه»، در داخل آب‌هایی که در آن کشور مدیترانه شرقی از حقوق انحصاری اقتصادی برخودار است، ادامه خواهد یافت. آناستاسیادس در سخنرانی بزرگداشت سالروز 55 سالگی استقلال قبرس اظهار داشت كه وی همچنان نسبت به دستیابی به توافق صلح با قبرسی‌های ترک جدایی طلب برای احیای یکپارچگی این كشور، متعهد است. وزیر بهداشت ترکیه در باره مبارزه با ویروس کرونا اظهار داشت: شهروندان‌ مان که از ایران وارد ترکیه خواهند شد را در بیمارستان صحرایی خود مورد بازرسی قرار خواهیم داد.

ترکیه و دولت قبرسی‌های یونانی که از سوی مجامع بین‌المللی برسمیت شناخته شده، در قبرس بر سر اکتشاف نفت و گاز در مدیترانه شرقی، منازعه دارند که منطقه‌ای است که گمان می‌رود سرشار از گاز طبیعی باشد. آنجا انسان‌های زیادی زیر بمباران بوده و از گرسنگی و سرما رنج می‌برند. ترکیه، قبرس را به عنوان یک کشور به رسمیت نمی‌شناسد و به شدت با حفاری‌های گازی آن، مخالفت می‌کند. ترکیه مبادرت به ارسال کشتی‌ها برای جستجوی هیدروکربن‌ها در منطقه اقتصادی انحصاری قبرس کرده است. آغاز حفاری‌ها وزارت امور خارجه ترکیه، در ژوئیه گذشته اعلام كرد كه اظهارات مقامات یونان و اروپایی درباره غیرقانونی بودن اكتشاف گاز و نفت در سواحل قبرس را رد كرده و خاطرنشان ساخت که اتحادیه اروپا، نمی‌تواند میانجی بی طرفی در مسئله قبرس باشد.'' این پدر خلاق پیش از این به خبرنگار آناتولی گفته بود: برای اینکه دخترم از صدای بمباران نترسد این راه به ذهنم رسید که در روز عید قربان هنگامی که در خیابان صدای فشفشه و ترقه می آمد دخترم را به بالکن بردم و گفتم وقتی صدای انفجار آمد باید خندید این یک بازی است. وزارتخانه مزبوردر بیانیه ای اعلام کرد: کشتی ترکیه موسوم به «فاتح»، عملیات حفاری را در جزیره‌ای واقع مدیترانه غربی در اوایل ماه مه، آغاز کرد و کشتی«یاووز»، اخیراً به سواحل شرقی قبرس رسیده بود و عملیات حفاری را آغاز خواهد کرد. وی همچنین تصریح کرد: با سازمان بهداشت جهانی به صورت هماهنگ همکاری می‌کنیم.

منابع دیپلماتیک اروپایی تأکید کرده اند که اتحادیه اروپا به دلیل اصرار ترکیه بر اجرای عملیات حفاری در نزدیکی سواحل قبرس، در حال بررسی اقدامات سختگیرانه‌ای در قبال ترکیه است. ..