العربية

العربية

اروپا در پاسخ به حفاری در آب‌های قبرس؛ ترکیه را تحریم می‌کند

اروپا در پاسخ به حفاری در آب‌های قبرس؛ ترکیه را تحریم می‌کند #العربية

27/02/2020 11:13:00 ب.ظ

اروپا در پاسخ به حفاری در آب‌های قبرس؛ ترکیه را تحریم می‌کند العربية

اتحادیه‌اروپا روز دوشنبه 24 فوریه، چارچوب سیاسی و قانونی اعمال تحریم علیه ترکیه را تصویب کرد.این

این تصمیم در نشست وزرای خارجه کشورهای اتحادیه اروپا در بروکسل صادر شد.اتحادیه اروپا اعلام کرد که این تحریم‌ها، در واکنش به حفاری‌های نفتی ترکیه در آب‌های قبرس بوده و شامل ممنوعیت صدور روادیدهای ورود و بلوکه کردن دارایی می‌گردد.اتحادیه‌اروپا همچنین خاطرنشان کرد: اکنون مرحله شناسایی اسامی اشخاص و مراکز اقتصادی، صنعتی و مالی است.

رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بود المپیک توکیو؛ علی داودی در وزنه‌برداری مدال نقره گرفت - BBC News فارسی شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است

اقدامات غیرقانونینیکوس آناستاسیادس، رئیس‌جمهور قبرس، اکتبر گذشته اعلام کرد که عملیات حفاری دریایی برای کشف ذخایر گازی، طبق برنامه و علیرغم «تهدیدها و اقدامات غیرقانونی ترکیه»، در داخل آب‌هایی که در آن کشور مدیترانه شرقی از حقوق انحصاری اقتصادی برخودار است، ادامه خواهد یافت.

آناستاسیادس در سخنرانی بزرگداشت سالروز 55 سالگی استقلال قبرس اظهار داشت كه وی همچنان نسبت به دستیابی به توافق صلح با قبرسی‌های ترک جدایی طلب برای احیای یکپارچگی این كشور، متعهد است.ترکیه و دولت قبرسی‌های یونانی که از سوی مجامع بین‌المللی برسمیت شناخته شده، در قبرس بر سر اکتشاف نفت و گاز در مدیترانه شرقی، منازعه دارند که منطقه‌ای است که گمان می‌رود سرشار از گاز طبیعی باشد. headtopics.com

ترکیه، قبرس را به عنوان یک کشور به رسمیت نمی‌شناسد و به شدت با حفاری‌های گازی آن، مخالفت می‌کند. ترکیه مبادرت به ارسال کشتی‌ها برای جستجوی هیدروکربن‌ها در منطقه اقتصادی انحصاری قبرس کرده است.آغاز حفاری‌هاوزارت امور خارجه ترکیه، در ژوئیه گذشته اعلام كرد كه اظهارات مقامات یونان و اروپایی درباره غیرقانونی بودن اكتشاف گاز و نفت در سواحل قبرس را رد كرده و خاطرنشان ساخت که اتحادیه اروپا، نمی‌تواند میانجی بی طرفی در مسئله قبرس باشد.

وزارتخانه مزبوردر بیانیه ای اعلام کرد: کشتی ترکیه موسوم به «فاتح»، عملیات حفاری را در جزیره‌ای واقع مدیترانه غربی در اوایل ماه مه، آغاز کرد و کشتی«یاووز»، اخیراً به سواحل شرقی قبرس رسیده بود و عملیات حفاری را آغاز خواهد کرد. ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

Telegram: Instant View

ترکیه: قتل‌عام خوجالی و ادامه اشغالگری در آذربایجان را محکوم می کنیموزارت امور خارجه ترکیه به مناسبت سالگرد قتل‌عام خوجالی: قتل‌عام خوجالی و ادامه اشغالگری در آذربایجان را به شدت محکوم می کنیم.

ترکیه «سلوای کوچک» را در آغوش گرفتTeşekurler.

وزیر بهداشت ترکیه: شهروندان‌مان در ایران نکات بهداشتی را رعایت کنندوزیر بهداشت ترکیه با سفر به مناطق مرزی با ایران از پایانه‌های مرزی میان دو کشور بازدید و از شهروندان خواست در ایران نکات بهداشتی را رعایت کنند. - خبرگزاری آناتولی

پنج کشته در اثر تیراندازی در یک شرکت آبجوسازی در آمریکا | DW | 27.02.2020کارمند اخراجی یک شرکت آبجوسازی در آمریکا در شهر میلواکی پنج نفر از همکاران خود را با شلیک گلوله به قتل رساند و سپس خود را کشت. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز به این رویداد واکنش نشان داد. وحشی های مهاجر اروپایی از امریکا خارج شوند آخر امنیت و تمدن خاک تو سرش حتی تا لحظه مردنش هم ثابت کرد لیاقت زنده بودن را نداشته آخه احمق کسی دیگه تو رو اخراج کرده میری همکاراتو میکشی بزن مدیر کارخانوه و مدیران مسبب رو بکش. همینه که اونا و امثالشون میدونن مردم عادی بی ارزه هستن و هر بلایی بخوان سرشون در میارن

باقری کنی: تحریم اثبات ناکامی آمریکا در سلب 'حق پیشرفت' از ملت ایران استدبیر ستاد حقوق بشر گفت: مخالفت آمریکایی‌ها با پیشرفت ملت ایران موجب شد به محض پیروزی انقلاب اسلامی، جلوی دسترسی ملت ایران به فناوری‌های حساس را بگیرند و عملاً 'حق پیشرفت' را از ملت ایران سلب نمایند. نه عزیزم حق پیشرفت این آخوندها گرفتند شما مسولان بی کفایت گرفتید اختلاس ها دزدی فساد حق پیشرفت گرفتند.شما هیچی برای ایران ایرانی نکردید لطفا سکوت کنید تا جایی که ما یادمان میاد همه اینایی که گفتی رو خود مافیای نظام جلوگیری میکنه نه آمریکا .چهل ساله در حالت خودزنی هستیم . زشته خجالت بکشید از این همه دورویی.

آمریکا: تمایلی برای اعزام سرباز به مرز ترکیه-سوریه را نداریم